Hızlı Erişim

En Ucuz Erciyes Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Erciyes Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Erciyes Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Erciyes Şehir Bilgisi

Kapadokya’ya bakan ve tepesi her zaman karlı, her zaman dumanlı olan Erciyes Dağı aynı zamanda Kayseri’nin de simgelerinden biridir. Bu devasa dağ, yüzyıllardır gelmiş geçmiş tüm medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Volkanik dağdaki ilk patlamalar tam 30 milyon sene önce başlamıştır. Erciyes’ten küller dağılmıştır. Bu küller rüzgarların ve sellerin etkisi ile kilometrelerce uzaklara savrulmuştur. Hasan Dağı ve peribacaları ile Kapadokya’nın benzersiz coğrafyasını oluşturmuştur.

1100 kilometre kare alanda bulunan ve 3916 metre yükseklikte Erciyes Dağı, Orta Anadolu’nun en yüksek, ülkemizinse en yüksek beşinci dağıdır. Erciyes Dağı sönmüş bir volkandır. Lav ve tüf püskürtmeye çok eskiden başlamış ve ara zamanlarda da bu püskürme devam etmiştir. Püskürmelerin olduğu zamanlarda aktifleşen lav, tüf, cüruf ve yanardağ çakılı denilen lapilliler, 100 km uzaklıkta bir alana kadar yayılmıştır ve dağın etrafındaki tepeler ile platoları oluşturmuştur. Pek çok bilimsel araştırma sonucunda yüzlerce yıl önce dağın ve çevresinin denizler ile kaplı ve dağın da günümüze göre 400 metre daha yüksek olduğu sonucu ortaya çıkmıştır. Yer kabuğu zamanla çatlamış ve kara parçaları oluşturarak denizleri göle dönüştürmüştür. Bu güzellikleri yerinde görmek ve daha detaylı bilgi edinmek için her sene binlerce turist özellikle Erciyes kayak merkezlerine gelmektedir. Erciyes uçak bileti bu dönemlerde çok talep görmektedir. Kayseri Havalimanı Erciyes’e yaklaşık 20 km mesafede olduğu için en uygun Erciyes uçak bileti tercih etmek daha pratik bir yöntem olacaktır. Sitemiz üzerinden Erciyes uçak bileti sorgulatabilirsiniz. 

Erciyes demişken kış turizminden bahsetmemek olmaz. Erciyes, uluslararası kış sporlarının merkezi konumunda yer almaktadır. Kayak ve dağcılık için oldukça elverişli pist ve parkurların bulunduğu Erciyes’te son senelerde yapılan çalışmalar ile modern konaklama tesisleri de inşa edilmiştir. 24 saat hizmet veren yerlere ek olarak ulaşım için yolların sürekli açık tutulması için çalışmalar yapılmaktadır. Erciyes dağının 1800 ile 3000 metre arası yükseklikleri ile dağ ve kış turizmi için oldukça önemlidir. Erciyes uçak bileti ile kış tatilinizi Erciyes otellerinde geçirebilirsiniz.

Kayseri oldukça planlı ve çok gelişmiş bir kenttir. Geniş bulvarları ve caddeleri ile dikkat çekmektedir. Kayseri yemekleri denince akla ilk olarak pastırma, sucuk ve mantı gelmektedir. Bu lezzetler Kayseri’ye özgüdür. Kayseri’de üniversiteler de oldukça fazladır bu sebepten eğitim olanakları da oldukça gelişmiştir. Kayseri'de Erciyes, Nuh Naci Yazgan, Abdullah Gül, Üniversiteleri eğitim vermektedir.

Erciyes Havalimanı Bilgisi

Erciyes uçak bileti ile buraya gelmeniz için Kayseri Havalimanı’nı kullanmalısınız. Havaalanı Erciyes arası sadece 18 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşım için taksi, araç kiralama ve otobüs gibi seçenekleriniz bulunmaktadır.

 

Taksi

Kayseri’de havaalanından Erciyes’e gitmenin en kolay yolu taksidir. Havaalanı taksi durağının liste fiyatlarını internetten de araştırabilirsiniz. Örneğin havaalanından kent merkezine taksiyle 20 TL gibi bir ücrete yaklaşık 15 dakika süre içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Erciyes için 90 TL, Kapadokya için ise 180 TL. Bu bilgiler 2015 yılına aittir.

 

Araç Kiralama

Havalimanının hem iç hatlar hem de dış hatlar gelen yolcu bölümünde Europcar, Thrifty, Sixt gibi bazı şirketlerini ofislerini bulabilir ve araç kiralayabilirsiniz.

 

Havaş 

Günün erken saatlerinden itibaren kalkan servisler ile Şehirlerarası Otobüs Terminali de dahil pek çok noktaya kolayca ulaşabilirsiniz. 

 

Otobüs ve Dolmuş

Havalimanı çıkışında geçen otobüs ve dolmuşlara binip şehir merkezine gidebilirsiniz. Fakat valizleriniz varsa bu biraz zor olabilir. İndiğiniz saatte otobüs yoksa kent merkezine gelerek buradan kalkan Develi dolmuşları ile ya da taksiyle Erciyes'e çıkabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder