Hızlı Erişim

En Ucuz Enugu Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Enugu Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Enugu Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Enugu Hakkında Genel Bilgiler

Nijerya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Enugu, aynı zamanda Enugu eyaletine de başkentlik yapıyor. An itibarıyla Enugu uçak bileti sorgulamalarının çok fazla yapıldığını ve bu ilginç şehri keşfetmek için çok sayıda insanın harekete geçtiğini de görebiliyoruz.

Batı Afrika’nın en gelişmiş ve hatta en hızlı büyüyen şehirlerinden bir tanesi olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Takvimler 1990’ı gösterdiğinde İngiliz sömürge yönetimi tarafından kurulan şehir, sahip olduğu madenler nedeniyle sömürülmeye maruz kalmıştır. Özellikle kömür yatakları bakımından bu bölgedeki en zengin adreslerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. 8000’den fazla madencinin çalıştığı ifade ediliyor ve iş imkanları da bu bağlamda her geçen gün artmıştır.

Enugu en ucuz uçak bileti fırsatlarını sizler de ucakbileti.com ayrıcalığı ile değerlendirebilir ve bu ilginç şehri keşfetme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Takvimler 1960’ı gösterdiğinde bağımsızlık ilan edildi ve hali hazırda bu özel gün törenlerle kutlanıyor. Madencilik ne yazık ki eskisi kadar popüler değil ve yatakların sayısı da oldukça azalmış durumda. Şimdilerde şehirde şişe cam sanayisi daha popüler hale gelmiş durumda ve yerli halka çok sayıda iş imkanı da bu sanayi kolu sayesinde sunuluyor.

Nollywood, film sektöründe önemli adreslerden bir tanesi ve bununla birlikte sanata olan ilgi de her geçen gün biraz daha artıyor. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi çevre illere nazaran çok daha gelişmiş ve çok daha kısa sürede büyüme kaydetmiş olan özel bir şehirdir.

Enugu en uygun uçak bileti ile birlikte ekonomik bir seyahat ve ilginç bir şehir de sizleri bekliyor olacaktır.

Sömürge döneminin mimari anlamda şehre büyük katkı sağladığını belirtmek gerekiyor. Hali hazırda bu gelişmiş yapıları görebiliyoruz. Yerli halk oldukça sıcakkanlı ve turistleri de misafir etmeyi seviyorlar. Konaklama konusunda sorun yaşamayacaksınız ancak turizm konusunda büyük ve güçlü adımlar atılabilmiş değil. Konaklayacağınız adreslerin gecelik fiyatlarına bakıldığında gayet uygun rakamlara rastlayacaksınız.

Şehir merkezinde olduğu gibi şehrin arka sokaklarında da konaklayabileceğiniz çok sayıda alternatif sizleri bekliyor olacaktır. Enugu uçak bileti aramasını ucakbileti.com üzerinden yaparak en ekonomik fiyata ulaşabilir ve bilet fiyatlarından arttıracağınız rakamları da konaklama için harcayabilirsiniz.

Sanatsal faaliyetler ne yazık ki sinema ile kısıtlı ve bunun dışında ilgi çekici aktiviteler çok fazla yoktur. Festivaller konusunda da zayıf bir kimliğe sahip olduklarını söylemek mümkündür. Bağımsızlık günü, şehrin en hareketli olduğu dönemi de beraberinde getiriyor.

Gece hayatı ile ilgili söylenecek çok fazla şey yok. Gösterişli mekanlar ya da alkol alabileceğiniz pub tarzı canlı müzik yapan mekanlara ulaşmak bir hayli zor ancak keşfetmek için oldukça ideal bir adrestir. 

Enugu Murtala Muhammed Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Enugu’ya seyahat etmek için Lagos’da bulunan Murtala Muhammed havalimanını kullanabilirsiniz. Buradan hareket eden otobüsler ve sunulan taksi hizmeti ile birlikte Enugu’ya ulaşmak da mümkün olacaktır.

 

Taksi

Taksiler günün her saati ulaşım hizmeti sunuyor. Enugu’ya mesafe oldukça fazla ancak çok fazla alternatif bulunmadığı için turistlerin büyük bir kısmı taksileri tercih ediyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmaları, size en uygun aracı en kısa sürede hazır ediyor. Seyahatlerinizi daha konforlu kılmak adına araç kiralama alternatifini kullanabilir ve şehri keşfedebilirsiniz. 

Enugu Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder