En Ucuz Endonezya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Endonezya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Cakarta

Para Birimi

seyehat zamanı Endonezya Rupiahı

Endonezya Şehirleri

Endonezya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus yoğunlu bakımından dünyanın dördüncü en büyük ülkesi olan Endonezya Cumhuriyeti’nin Başkenti Cakarta, resmi dili Endonezce, para birimi ise Rupi’dir. Endonezya aynı zamanda dünyanın bilinen en kalabalık müslüman ülkesidir ve bununla birlikte toplamda 7508 adadan oluşa ülke, en büyük takım ada ülkesi olarak da biliniyor. Sıcak ve nemin fazla olması sosyal yaşantıyı büyük ölçüde etkiliyor ancak ülke halkı bu duruma adapte olmuş görünüyor.

 

Biyoçeşitlilik bakımından da dünya sıralamasında ikinci sırada yer alan Endonezya, doğal olayların çok sık meydana geldiği bir coğrafyaya sahiptir. Buna rağmen zengin bir bitki örtüsüne sahip olması da şaşırtıcıdır.

 

Güneydoğu Asya’nın en güçlü ekonomisine sahip olan ülke, ekonomik anlamda her geçen gün çok daha güçlü bir hale geliyor ve yaptığı yatırımlar ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Orta ülkeler kategorisinde yer alan Endonezya, ekonomisinin büyük bir kısmını petrol ve doğal gazdan sağlıyor. Kına ağacı kabukları da ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir.

 

Müslüman nüfusun fazla olmasına rağmen farklı dinlere mensup insanlara da hoşgörü ile yaklaşılmaktadır ve farklı dini inançlar da görülebilmektedir. Atlas Global ya da Borajet gibi firma aramaları yaparak sefer aramalarını sizler de online dünya aracılığı ile daha kolay hale getirebilirsiniz.

 

Bali Adası, ülkenin turizm anlamında en çok tercih edilen noktalarından bir tanesidir ve özellikle balayı çiftlerine uygun fırsatları ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Her yıl binlerce ziyaretçiye kapılarını aralayan bu ada, doğası ve görsel bütünlüğü ile de keşfedilmeye değer bir hal alıyor.

 

Endonezya seyahati öncesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize sürecinde neler yaşayacağı ya da ne gibi belgelere ihtiyaç duyacakları da aşağıdaki metinde yer almaktadır.

 

Endonezya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Hususi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 14 günlü sürede vizeden muaf tutuluyor. Hizmet ya da diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımızda ise bu süre artıyor ve 30 gün olarak karşımıza çıkıyor. Bu süre aşılmadığı takdirde vize işlemlerine ihtiyaç duyulmayacaktır.

 

Pasaportlarınızın geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekiyor ve bu süre ülkeye giriş anından itibaren hesaplanmaktadır.

 

Endonezya’ya seyahat edecek vatandaşların ülkenin anlık durumunu kontrol edebilmesi adına en azından hava durumu bilgisi ile seyahatlerini gerçekleştirmeleri tavsiye ediliyor. Ülkede sık sık volkanik patlamalar ve doğal felaketler meydana gelebiliyor ve bu bağlamda havalimanları kapatılabiliyor. Bu detayları göz önünde bulundurmanız sizlerin lehine olacaktır.

 

Batı Papua ve Papua şehirlerine seyahat edilmesi tavsiye edilmiyor ve bu konuda çok fazla uyarı var.

 

1 kg ve üzerindeki kaçakçılık olaylarında ülkenin suçlulara uyguladığı yaptırım gerçekten çok büyük! İdam cezası ile yargılanan çok sayıda suçlu var ve seyahatlerinizde bu konuda da dikkatli olmanız gerekiyor. Ülkeye girişi ve çıkışı yasaklanan ürünleri yanınızda bulundurmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Kurumsal web site üzerinden bu detayları çok daha sağlıklı bir şekilde görüntüleyebilir ve seyahatlerinizi daha güvenli hale getirmek adına gerekli önlemleri en iyi şekilde alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder