Hızlı Erişim

En Ucuz Eindhoven Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Eindhoven Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Eindhoven Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Eindhoven Hakkında Genel Bilgiler

Hollanda’nın en büyük şehirleri sıralamasında kendine beşinci sırada yer bulan Eindhoven, kültürel etkinliklerin ev sanatın merkezi olarak da biliniyor. Bünyesinde barındırdığı kütüphane, eğitim alanları ve müzeleri ile birlikte bu bağlamda en ilgi çekici şehirlerden bir tanesi olmayı da başarmıştır. Eindhoven’da nüfusun %4.5’lik kısmını ise Türkler oluşturuyor ve bu oran da oldukça fazladır.

 

Eindhoven teknik üniversitesi, şehrin en önemli ve öğrenci nüfusu olarak da en kalabalık üniversitelerinden bir tanesidir. Şehri eğitim amaçlı ziyaret eden öğrencilerin nüfusa ve ekonomiye olan katkısı da büyük önem taşıyor. Şehirde genç nüfus, yaşlı nüfusa oranla çok daha fazladır ve yüksek bir iş gücü söz konusudur. Ülkenin en büyük ve en kalabalık şehirlerinden bir tanesi olan Eindhoven, buna rağmen trafik konusunda herhangi bir sorun yaşatmıyor ve ulaşım ağı da muazzam bir gelişim kaydetmektedir.

 

Kültür şehri Eindhoven’a Thy ile seyahat edebilir ve sezon arası dönemlerde en ucuz uçak bileti araması ile birlikte sizlere sunulan fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Ünlü teknoloji markası Philips’in ana merkezi Eindhoven şehrinde bulunaktadır ve şehrin bir diğer dikkat çekici noktası ise Hollanda’nın ve dünya futbolunun en önemli kulüplerinden bir tanesi olan Psv Eindhoven takımıdır.

 

Dynamo, şehrin eğlence merkezi olarak lanse ediliyor. Özellikle öğrencilerin yoğun bir şekilde yer aldığı bu bölgede sabahın erken saatlerine kadar eğlencenin devam ettiği görülebilir. Alkol yasağı olmayan şehirde bar ve kulüplerde satışı yapan içkilerin fiyatı da oldukça uygundur. Farklı müzik türlerini bünyesinde barındıran eğlence merkezleri, ihtişamlı görüntüleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Eindhoven havalimanına adım attıktan sonra şehir merkezine nasıl ulaşabileceğinizde aşağıda yer almaktadır. 

Eindhoven Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanı gelen yolcu bölümünün hemen önünden hareket eden otobüsler, günün hemen hemen her saati seferlerine devam ediyor. Otobüs bilet fiyatlarının gayet uygun olması ve araçların da konforlu olması ziyaretçileri bu araçlara yönlendiren en önemli detaylardan bir tanesidir. Air Express otobüsleri ise Belçika ve Amsterdam gibi uzun seyahatler için tercih ediliyor. Bu otobüslerin şehir içi ulaşımda yeri olmadığını da belirtmek gerekiyor.

 

Tren

Havalimanından şehir merkezine ulaşımı gerçekleştiren ana tren hattı mevcuttur ancak sefer saatleri hafta içi ve hafta sonu değişiklik gösterebiliyor bu yüzden sefer saatleri hakkında net bilgi almak adına havalimanı yetkili personelleri ile iletişime geçmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Trenlerin gayet konforlu ve hızlı ulaşım araçları olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Taksi

3 adet taksi firması havalimanında hizmet vermektedir. 15 dakikalık kısa bir yolculuk süresi ile sizler de havalimanından şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. Taksimetre uygulaması mevcuttur ve ödemelerinizi de nakit yapmanız gerekiyor. Taksiler oldukça güvenli ve konforlu olmaları da ziyaretçilerin dikkatini fazlasıyla cezbetmektedir.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Terminal binasında rent a car firmalarına ev sahipliği yapan ofisler bulunuyor ve araç kiralamak için de bu ofisleri ziyaret etmeniz gerekiyor. Firmaların büyük bir kısmı online rezervasyon hizmeti de sunuyor ve dilerseniz bu firmaların tam sıralı listesine havalimanı web sitesi üzerinden ulaşarak sizler de rezervasyonlarınızı online olarak yaptırabilir ve seyahat öncesi araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder