Hızlı Erişim

En Ucuz Edremit Körfez Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Edremit Körfez Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Edremit Körfez Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Edremit Hakkında Genel Bilgi


Balıkesir’in bir ili olan ve aynı zamanda Ege Denizi’ne kıyısı bulunan Edremit, şehrin turizm açısında en gelişmiş ilçelerinin başında gelmektedir. Edremit Körfezi’nin 10 kilometre içerisinde bulunan Edremit, Kazdağı, Eybek Dağı ve Gürgen Dağı ile çevrilidir. Edremit Körfezi’nin kuzeydoğu kıyısında, Çanakkale-İzmir Karayolu üzerinde, deniz seviyesinden 25 metre yükseklikte kurulu olan ilçe merkezi, il merkezine 85 km uzaklıktadır. Edremit’in sahil bölgesinde yer alan Zeytinli, Akçay, Güre ve Altınoluk bölgenin önemli turizm noktalarıdır. Turizmin yanında zeytin yetiştiriciliği açısında da önemli bir merkez olan Edremit’te, yılda 8.000 tona yakın ürün elde edilir. Ayrıca, Eymir ve Çakmır köylerinden çıkarılan demir filizi de bölgenin ekonomik olarak zenginlikleri arasında yer almaktadır. Demir filizi, Akçay Limanı’ndan yurt dışına ihraç edilmektedir.

 

Turizmin önemli merkezlerinden biri olduğu kadar, tarihi açıdan da oldukça zengin olan Edremit’te; Selçuklular döneminde Yusuf Sinan tarafından yaptırılmış olan ve kubbesinin kurşunla örtülü olduğu Kurşunlu Camii, Kuvay-i Milliye odasının bulunduğu ve geleneksel Türk odaları, el yapımı eser ve eski silahların sergilendiği Sıdıka Erke Etnografya Müzesi, Orta Asya'dan Anadolu'ya göç eden Türk boylarının ilginç kültür varlıklarının ve özel sanat eserlerinin sergilendiği Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, bölgedeki hava değişimi önemli derecede etkileyen ve bölge için baca görevi göre Şahinderesi Kanyonu, 21,450 hektarlık alana sahip olan ve bünyesinde birçok endemik bitki, ağaç barındıran, eşsiz doğal güzelliğiyle Kazdağı Millî Parkı, İda Dağı eteklerinde bulunan ve tarihi Troia Savaşı'nın öncesine dayanan Antandros Antik Kenti, kireçlenmeye, sedef hastalığına, kadın hastalıklarına karşı oldukça faydalı olduğu düşünülen Güre Kaplıcası, sokaklarında sıkça çeşmelere rastlayabileceğiniz ve plajlarıyla ünlü olan Akçay, bölge için turizm açısından dinamo görevi gören ve berrak bir denize sahip olan Altınoluk, 8 metre yükseklikten dökülen ve Sütüven yöresinin ismiyle anılan Sütüven Şelalesi, Akçay’a 25 kilometre mesafede Altınoluk - Çanakkale karayolu üzerinde çevresi ormahlık bir dere kenarı olan Mıhlı Çayı görülmeye değer yapı ve yerden yalnızca birkaçıdır.

 

Edremit’e yapılan uçuşlar; 1997 yılında yapımı tamamlanmış olan ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne devredilmiş olan ve Edremit merkeze sadece 4 km mesafede bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan yapılmaktadır. 2008 yılında başlanan büyütme ve genişletme çalışmalarıyla hizmet verimliliğini arttırmış olan Koca Seyit Havalimanı, 19 Haziran 2010 tarihinde Geçici Hudut Kapısı ilan edilerek uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı  Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Koca Seyit Havalimanı’na ulaşım, Çanakkale – İzmir Karayolu üzerinden; Edremit’ten Burhaniye ve Ayvalık’a, Ayvalık ve Burhaniye’den Edremit’e karşılıklı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Ayrıca, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı - Edremit - Akçay - Güre - Altınoluk - Küçükkuyu - Ayvacık; Balıkesir Koca Seyit Havalimanı - Burhaniye - Karağaç - Gömeç - Ayvalık noktalarından Borajet servisleri, uçak saatlerinde karşılıklı seferler düzenlemektedir. Bir diğer servis alternatifi de, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı - Edremit - Akçay - Güre - Altınoluk - Küçüksuyu; Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Burhaniye - Karağaç - Gömeç - Ayvalık noktalarından Pegasus servisleriyle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na uçak saatlerinde karşılıklı seferler düzenleyen servislerdir.    

Taksi

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir içine ulaşım sağlamak için ya da şehir içinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşım sağlamak için bir diğer alternatif ulaşım şekli taksilerdir. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir içine ulaşım sağlamak için havalimanın önünde hizmet veren taksileri kullanabilirsiniz. Şehir içinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşım sağlamak için merkezi noktalardan bindiğinizde; Edremit’ten Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na 20 – 25 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde, Burhaniye’den Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na 15 – 20 TL ücretle ortalama 10 dakika içerisinde, Havran’dan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na 20 – 25 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.    

Diğer Alternetifler

Ayrıca, tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, Edremit’te bulunan araç kiralama şirketlerinden de hizmet alabilirsiniz. En uygun Edremit uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder