Hızlı Erişim

Edirne’de henüz bir havalimanı bulunmamaktadır. Kırklareli ve Edirne arasına yapılması düşünülen bir havalimanı projesi haberlerde yer almaktadır. Henüz kesinlik kazanmadığı için proje aşamasındadır. Edirne’ye uçakla Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nı kullanarak ulaşabilirsiniz.

En Ucuz Edirne Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Edirne Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Edirne Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Edirne Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’de merkez ilçesi ile aynı adı taşıyan sayılı şehirlerdendir Edirne. Bulgaristan ve Yunanistan sınırında yer alır. Nüfus açısından kalabalık bir şehir değildir. Türkiye ile Avrupa arasında bir karayolu köprüsü görevi görür ve sınır şehrimizdir. Şehir merkezi Yunanistan’a 7 kilometre, Bulgaristan’a ise 17 kilometre uzaklığındadır. Edirne, Arda, Tunca ve Meriç ırmaklarının buluştuğu düzlüğe kuruludur. Karasal iklim halim sürmektedir. Osmanlı İmparatorluğu’na uzunca bir süre başkentlik yapan şehirde han, cami, çarşı gibi birçok tarihi eser bulunmaktadır. Öyle ki Edirne’yi gezerken bu tarihle süslü şehre hayran kalabilirsiniz. 


En önemli tarihi yapılardan biri Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye Camii bu şehirdedir. Ayrıca yine Üç Şerefeli Camii, Eski Camii ve Dar-ül Hadis Camii Edirne’nin en önemli tarihi eserlerini oluşturur. Ayrıca kaleiçinde hristiyan kültürüne ait kiliseler ve yahudi kültürüne ait bir de sinagog bulunmaktadır. Bu sinagog Türkiye sınırları içerisinde bulunan en büyük, Avrupa’daki 3. en büyük sinagogdur.

 
Saray- Cedid-i Amire yani bilinen adıyla Edirne Sarayı, Osmanlı’nın İstanbul’daki Topkapı Sarayı’ndan sonra bilinen en büyük saraylarından biriydi. Günümüze kadar sarayın yalnızca çok küçük bir kısmı kalmıştır. 2008 yılında saray için restorasyon çalışmaları başlatılmış ve halen sürmektedir.

 

Tekirdağ Çorlu Havalimanından Ulaşım

Otobüs

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi uçuş saatlerine uygun olarak Şehir Merkezi – Havalimanı seferleri düzenlemektedir. Şehir Merkezinden direkt olarak ulaşım için belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca Çorlu otogarından havalimanına gidecek olan otobüsler iki saatte bir hareket etmektedir. Uçuş saatinizden en az üç saat önce otobüse binmeniz yaşayabileceğiniz problemlerin önüne geçecektir. 

Taksi

Ticari taksiler aracılığıyla Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na erişim sağlayabilirsiniz. Taksi ücretleri başlangıç ücreti üzerine kilometre fiyatı eklenerek hesaplanmaktadır. Net olarak tutarı ve gideceğiniz mesafeyi taksi şoförlerinden öğrenebilirsiniz. 7/24 terminal çıkışında da taksiler hazır beklemektedir. 

Otopark

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda otopark alanı mevcuttur. Uygun fiyatlara şahsi aracınızı park edebilirsiniz. Otomobiller için 0-1 saat arası 4 TL fiyatlandırmayla başlamaktadır. 12-24 saat arası ise 14 TL toplam ücret ödemektesiniz. Ayrıca minibüs, motorsiklet ve kamyonet gibi araçlar için de park imkanı mevcuttur. 2016 yılı fiyat tarifesidir. Fiyatlandırma konusunda daha güncel bilgi için park hizmeti aldığınız yer ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Diğer Ulaşım Türleri

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na özel araç kiralayarak da ulaşabilirsiniz. Günün her saati havalimanında bulunan rent a car firmalarından dilerseniz araç kiralayabilirsiniz. Fiyatlandırma araç modellerine göre değişiklik gösterdiği için firma ile iletişime geçerek net ücret bilgisi alabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder