Hızlı Erişim

En Ucuz Edinburgh Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Edinburgh Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Edinburgh Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Edinburgh Hakkında Genel Bilgiler

1437’den bu yana İskoçya’ya Başkentlik yapan Edinburgh, ülkenin en modern ve en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir ve merkez bölgede olması da bu şehrin gelişmesindeki en önemli nedenlerden bir tanesidir. Ülkenin en büyük ikinci şehri olarak da listelerde kendine yer bulan şehir, masalsı bir ambiyansa sahip ve gezginlerin en çok ziyaret ve tercih ettiği adresler arasında da yer edinmiş durumdadır.

 

‘’Kuzey’in Atina’sı’’ olarak nitelendirilmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesi ise yüksek kültür ve eğitim seviyesidir. Şehirde okuma oranı oldukça yüksektir. Şehrin kendine has doğal bir mimarisi vardır ve tarihe tanıklık eden çok sayıda yapıyı da hali hazırda bünyesinde korumaya devam ediyor. Georgian ve Ortaçağ dönemine ait izlerin bulunduğu şehir, kültürel anlamda birçok yapıyı da sizinle buluşturuyor.

 

Unesco tarafından dünya mirasları listesinde de yerini alan Edinburgh, Eski ve Yeni olmak üzere iki bölgeye ayrılmıştır ve Eski Şehir çok daha ilgi çekici bir görüntüye sahiptir. 100.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan ve her geçen gün de bu nüfusun artması adına çalışmalarına devam eden şehir, 4 adet üniversiteye de ev sahipliği yapıyor. Öğrencilerin olduğu dönemde bir eğitim cennetine dönen şehir, eğitim düzeyi ile de farklı bir konumda yer alıyor.

 

Festivaller ve gece hayatı konusunda da gelişmişlik gösteren şehir, geleneksel hale gelmiş festivalleri ile yerli halkın yanı sıra ziyaretçilere de eğlenceli anlar sunuyor. Gece hayatı ise oldukça renkli alkol tüketimi de oldukça fazladır. Şehirde ulaşım sorunu yok ve dilerseniz yürüyerek de şehrin önemli noktalarına kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine izleyeceğiniz rota ve ulaşım alternatifleri aşağıdaki gibidir. 

Edinburgh Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Airlink Otobüsleri

Bilet ücretinin çok daha ucuz olması, araçların konforlu ve hızlı olması, bu alternatifin bir adım öne çıkmasına neden oluyor. Her yarım saatte bir seferleri olan otobüsler, şehir merkezi ile birlikte güzergah boyunca önemli noktalara da ulaşımı sağlıyor. Ziyaretçiler için popüler tercihlerden bir tanesi olan otobüsler, yaklaşık 30 dakika gibi bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştıracaktır.

 

Tramvay

Şehir merkezine ve merkezde bulunan York Place istasyonuna ulaşımı sağlayan ve güzergah boyunca önemli noktaları da ziyaret eden tramvay hattı, havalimanı şehir merkezi ulaşımında en çok tercih edilen alternatifler arasında kendine yer bulmaya devam ediyor. Şehir merkezine yolculuk süresi ise yaklaşık olarak 35 dakikadır.

 

Taksi

15 ila 20 dakika gibi bir sürede sizi şehir merkezine ulaştıracak taksiler ne yazık ki biraz masraflı. Hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenlerin tercihi olan taksiler, havalimanı çıkışında ziyaretçileri bekliyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Seyahatlerini daha kolay hale getirmek isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği alternatiflerden bir tanesi de araç kiralama olarak karşımıza çıkıyor. Havalimanında kendilerine ait ofislerde gün boyu hizmet veren firmalar, şoförlü ve şoförsüz araç kiralama hizmeti olarak iki farklı şekilde karşınıza çıkıyor. Araçların fiyatları oldukça uygun ve her bütçeye hitap eden araçların olduğunu da belirtmek gerekiyor. Dilerseniz kiralama işlemlerinizi firmaların online adreslerini kullanarak da daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanında 5’ten fazla yerli ve yabancı firmanın bulunduğunu da eklemek gerekiyor.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder