Hızlı Erişim

Düzce’de henüz havalimanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Düzce uçuşlarınız için İstanbul Anadolu Yakası’nda bulanan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullanabilir ve sonrasında otobüs veya araç kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz.

En Ucuz Düzce Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Düzce Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Düzce Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Düzce Şehri Hakkında Bilgi

Karadeniz Bölgesi'nin Batı Karadeniz Bölümü'nde yer alan Düzce’nin tarihsel geçmişi milattan önce 14. yüzyıla kadar hüküm sürmüş olan Hititler'e kadar uzanmaktadır. 1323 senesinde Konuralp Beyin'in, Bizans Tekfurları ile yaptığı savaşların zafer sonuçlanmasıyla Osmanlı Devleti'ne katılan Düzce, 1870 senesinde Bolu Sancağı'na bağlı olarak Kaza olmuştur. 1999 senesine değin ilçe olan Düzce, 1999 Gölcük ve Düzce depremlerinin ardından 9 Aralık 1999 tarihinde 9. Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in onayı ile ülkemizin 81. ili olmuştur. Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde iki adet jeotermal sıcak su çıkışı olan Düzce'nin, merkezden 10 kilometre batıda bulunan Efteni gölü kıyısında Efteni Kaplıcası bulunmaktadır. Büyük ölçüde Karadeniz iklim tipinin görüldüğü Düzce'de, Marmara iklim tipinin de etkileri hissedilmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık değerinin 13,2 derece olduğu Düzce'nin en soğuk ayı 3,7 derece ile ocak, en sıcak ayı 22,6 derece ile temmuzdur. Yıllık ortalama yağış miktarının 817,7 milimetre olduğu Düzce'de, yıllık ortalama nemlilik oranı %77,5'tir.


Roman İmparatorluğu'ndan bugüne değin kalmış olan önemli eserlerin sergilendiği ve toplamda 6118 tarihi eserin sergilendiği Konuralp Müzesi, Akçakoca'ya 15 kilometre uzaklıkta olan ve 150 yıllık tarihiyle büyük önem taşıyan Hemşin Camii, Akçakoca merkeze 3 kilometre uzaklıkta olan ve Cenevizliler tarafından inşa edilmiş olan Akçakoca Ceneviz Kalesi, Roma İmparatorluğu'ndan günümüze kadar gelmiş olan ve Konur Alp beldesinde bulunan Antik Tiyatro kalıntıları, Düzce’de tarihi açıdan görülmeye değer tarihi yapı ve mekanlar arasında yer almaktadır. 


Toplum uzunluğu 1012 metre olan ancak ilk 350 metresi ziyarete açık olan ve nefes darlığı gibi hastalıklara iyi geldiği düşünülen Fakıllı Mağarası, Aktaş Köyü'nde bulunan ve 50 metre yükseliğe sahip olan Aktaş Şelalesi, Konur Alp beldesinde bulunan ve 1323 yılında şehri Bizanslılardan alan Osmanlı Komutanı Konur Alp'in türbesi, Yığılca'da bulunan ve belli dönemlerde kano sporcularının önemli noktalarından biri olan Melen Çayı, Gölyaka ilçe merkeine 15 kilometre uzaklıkta olan ve manzarasıyla huzur veren Güzeldere Şelalesi, Düzce’de görülmeye ve gezilmeye değer mesire alanlarından yalnızca birkaçıdır. 

Ulaşım Bilgileri

Sabiha Gökçen Havalimanı    

Otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren E-3 4. Levent Metro - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı, SG-1 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-18 Altunizade – Ümraniye - Sabi ha Gökçen Havalimanı, SG-2 Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı ve 132 H Pendik YTH - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhlarını izleyen özel halk otobüslerine binerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ortalama ücret ve süre için lütfen İETT internet sayfasını kontrol ediniz. 
Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek de HAVABUS servisleridir. Taksim Divan Otel’in karşısında yer alan kalkış noktasından hareket ederek Taksim – Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhını izleyen servisler, Sabiha Gökçen Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 1 saat 30 dakika olup, trafik ve hava durumuna göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı servis bilet ücreti 15 TL’dir.     
Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na HAVABUS servisleriyle ulaşım sağlamak istiyorsanız;     
Kadıköy Rıhtım İETT otobüs duraklarından hareket eden HAVUS servislerini kullanabilirsiniz. Kadıköy - Yeni Sahra - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhını izleyen servisler, Sabiha Gökçen Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 1 saat olup, trafik ve hava duruma göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı servis bilet ücreti 10 TL’dir.

Metro

Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak için M2 Hacıosman – Yenikapı Metro Hattı’nı kullanarak Yenikapı İstasyonu’ndan Marmaray’a aktarma yapabilirsiniz. Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağından M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro Hattı’na aktarma yaparak Tavşantepe durağından inip E-9 Bostancı – Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca 2018 yılında tamamlanması planlanan M4 Kadıköy – Tavşantepe Hattı’na ek olarak yapılan Sabiha Gökçen Uzatması yakında metro ulaşımını daha da kolaylaştıracaktır.    

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı’na bir diğer ulaşım seçeneği ise taksilerdir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 75-80 TL ücretle ortalama 40 saat içerisinde, Maltepe’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 50-55 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Sultanbeyli’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 30-35 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde, Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 90-95 TL ücretle ortalama 45 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)    
En uygun Düzce uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak İyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder