Hızlı Erişim

En Ucuz Düsseldorf Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Düsseldorf Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Düsseldorf Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Düsseldorf Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkenti olan Düsseldorf, aynı isimli vilayetin de merkezidir. Ren Nehri’nin kıyısına kurulu olan şehir moda ve fuar kentlerinden biridir. Güneyinde bulunan Köln şehri ile komşudur. Kentin adı Düssel deresinden gelmektedir. Şehir merkezinde bulunan meyhana ve birahaneleri oldukça meşhur olan ünlü Altstadt semti halk tarafından dünyanın en uzun barı olarak anılır. Düsseldorf şehrinin nüfusu yaklaşık olarak 600 bin kadardır. Şehrin en önemli özelliği ise dünyaca ünlü sanayi fuarları düzenlemesidir. Dünyada sanayiye yön veren bu fuarlar sayesinde çeşitli sektörlere katkılar sağlanmakta ve birçok yatırımcıya kaliteli hizmet sunmaktadır. Eyaletin en büyük havalimanı olarak bilinen Düsseldorf Havalimanı’dır ve şehre oldukça yakındır. Düsseldorf şehir merkezinin 6 kilometre kadar uzağında bulunan havalimanıdır. Düsseldorf Uluslararası Havalimanı sivil ve askeri kategoride hizmet vermektedir. 1927 yılında inşaa edilen havalimanı uzun zamandır ülkeye ve şehre hizmet vermektedir. 

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

SkyTrain

Düsseldorf Havalimanı ile şehir merkezi arasında en hızlı ulaşımı sağlayan SkyTrain ile rahat ve güvenilir bir yolculuk yapabilirsiniz. Bazı tur firmaları tarafından sağlanan hizmetlere dahil olan SkyTrain uçak bileti dahil ya da indirimli olarak bilet imkanı sağlamaktadır. Firmanız bu imkanı size sağlıyor ise ücretsiz olarak SkyTrain kullanarak şehir merkezi ve havalimanı arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Her 20 dakikada bir hareket eden tren sayesinde yaklaşık 6 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. P5 numaralı ana hat istasyonundan hareketle hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken konu bagaj araçları ve büyük yüklerin SkyTrain’e alınmadığıdır.

Tren

S-Bahn trenleri Almanya’nın birçok noktasına kolay ulaşım sağlamaktadır. Şehirler arası hizmet veren trenlerin birçoğu havalimanına kadar ulaşım sağlamaktadır. S11 numaralı tren ile Düsseldorf merkezinden hareketle havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Güncel ücret ve tarife bilgileri için istasyonlarda bulunan panoları incelemeniz gerekmektedir.

Otobüs

Toplu taşıma otobüsleri ile uygun fiyatlara havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Tren istasyonları güzergahında hareket eden otobüslere binerek dilerseniz tren aktarması ile havalimanına beklemeden ulaşabilirsiniz. 721, 760, SB51, 896 numaralı otobüsler ile Düsseldorf ana tren istasyonuna geçerek aktarma yapabilir ya da son durak olan havalimanına kadar seyahat edebilirsiniz. Trafik yoğunluğu otobüslerin gecikmesine yol açabileceği için en çok tercih edilen trenler ile havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlamanız size kolaylık sağlayacaktır.

Taksi

Ticari taksiler aracılığı ile dilerseniz havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine ortalama 28 Euro, Düsseldorf ana istasyonuna 29 Euro, Neuss 42 Euro, Duisburg 60 Euro, Messe Essen 65 Euro gibi ortalama ücretler karşılığında ulaşmak istediğiniz noktaya standart taksi tarifeleri ile erişim sağlayabilirsiniz.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanarak havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralama aracın marka ve modeline göre değiştiği için kiralama ücret ve tarife gibi konularda firma yetkilileri ile görüşerek net bilgi edinebilirsiniz. Transfer ve özel araç gibi hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Havalimanı ve şehir merkezi yakın olduğu için ücretlendirmeler genellikle uygundur. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder