Hızlı Erişim

En Ucuz Duşanbe Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Duşanbe Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Duşanbe Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Duşanbe Hakkında Genel Bilgiler

Gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren ve Tacikistan’a Başkentlik yapan Duşanbe, modern görüntüsünü korumanın yanı sıra şehirleşmenin en güzel örneklerini sergilemeyi de sürdürüyor. Sovyet döneminin sıkıntılı günlerini hali hazırda üzerinde taşıyan ve mimari anlamda da bunu ortaya koyan Duşanbe, Tacikistan’ın en büyük ve en kalabalık şehirleri sıralamasında da önemli bir yere sahiptir.

 

Duşanbe, sahip olduğu ismi Pazartesi günleri bu bölgeye kurulan pazarlardan almıştır. Eskiden köy olan yerleşim yeri, pazarların yoğun olarak kurulduğu bir bölge olduğu için genellikle de bu özelliği ile bilinmekteydi ve sahip olduğu isim de buradan geliyor. Duşanbe, daha çok bahar aylarında hareketlilik kazanıyor. Geçmiş yıllarda turizm bakımından herhangi bir gelişme gösteremeyen şehir, yapılandırmalar ve yatırımlar doğrultusunda bahar aylarını çok daha güzel değerlendirebilen bir şehir kimliğine sahip olmuştur. An itibarıyla ülke ekonomisine şehir tarafından turizm bazlı katkılar da sağlanıyor.

 

Ucuz bilet ve en ucuz uçak bileti gibi aramalar yaparak bilet fiyatı sorgulamalarını online olarak gerçekleştirebilir ve dilerseniz rezervasyonlarınızı da yine online olarak yapabilirsiniz. Ulusal Müze, şehrin en çok ziyaretçi alan yapılarından bir tanesidir. Bununla birlikte büyük bir hayvanat bahçesine de sahip olan şehir, turistleri bu noktada da eğlenceli bir şekilde ağırlamaya devam ediyor.

 

Duşanbe, yaz ve bahar aylarında turistler tarafından en fazla ilgi gören mekanlardan bir tanesidir. Turistlerin şehre ilgisinin artması ile birlikte gerek sosyal hayat gerek gece hayatı olumlu etkilendi ve an itibarıyla şehrin birçok noktasında gece kulübü ve bar bulmakta zorlanmıyorsunuz. Sabahın erken saatlerine kadar olmasa da gece geç saatlere kadar eğlenmek mümkün ve mekanların kapıları geç saatlere kadar açık.

 

Havalimanında n sonra şehir merkezine gitmek için nasıl bir rota izleyeceğiniz ve ne tür alternatiflerin karşınıza çıkacağı da aşağıda yer almaktadır. 

Duşanbe Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

2,8 ve 12 numaralı otobüsler günün birçok saati seferlerine devam ediyor ve havalimanından hareket eden bu otobüsleri kullanarak şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. Otobüs bilet fiyatları oldukça ekonomik ve otobüslerin konforlu olması da en önemli detaylardan bir tanesidir.

 

Tren

Tren istasyonu havalimanına oldukça yakın ve yürüyerek de bu mesafeyi kat edebiliyorsunuz. 3 ve 4 numaralı hattı kullanırsanız eğer güzergah dahilinde şehir merkezine çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Tren biletleri için gişeleri kullanabilir ve biletlerinizi satın alabilirsiniz.

 

Minibüs

Marshrukta olarak da bilinen minibüsler, en az otobüsler kadar popüler ve daha hızlı olmaları nedeniyle ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih ediliyor. 33 numaralı minibüs hattı sizleri şehir merkezi ile birlikte şehrin önemli noktalarına da ulaştıracaktır.

 

Taksi

İki farklı taksi alternatifi karşınıza çıkıyor. Klasik taksilerin yanı sıra dilerseniz kalabalık bir ekip ile birlikte taksi dolmuş hizmeti de alabilirsiniz. Havalimanından hareket eden her iki araç için yine araç içerisinde ödeme yapma imkanına sahipsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Şehri keşfetmek için daha konforlu ve daha hızlı bir seyahati tercih ediyorsanız eğer havalimanında ofisleri bulunan araç kiralama firmalarını ziyaret edebilirsiniz. Firmalar online rezervasyon hizmeti de sunuyor ve dilerseniz araç incelemelerini web siteleri üzerinden yapabilir ve rezervasyonlarınızı da saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. 

Duşanbe Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder