Hızlı Erişim

En Ucuz Dublin Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dublin Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dublin Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Dublin Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Orta Çağ’dan bu yana İrlanda’nın Başkenti olan Vikinglerin yerleşim merkezi olarak bilinen Dublin, İrlanda’nın en büyük şehri olma unvanını da üzerinde taşıyor. BBC tarafından yapılan anket ile birlikte bu şehrin Avrupa şehirleri arasında yaşanabilecek en iyi Başkent olarak seçilmiş ve İrlanda da Avrupa’nın en mutlu ülkesi seçilmiştir.

Gelişmişlik ve mimari bakımından birçok Avrupa şehrine göre daha ön planda ve etkileyici bir görüntüye sahiptir. Paris ve Londra ile birlikte en çok ziyaretçi alan ve tercih edilen şehirdir. Birçok ünlü yazara ev sahipliği yapan şehir, kültürün başkenti olarak da biliniyor ve gelişmişlik bu anlamda da bir adım öne çıkıyor.

Kütüphane, müze ve sanat galerileri bakımından oldukça yoğun bir şehirdir. Modern sanat merkezi ve Ulusal bassım müzesi de ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden bazılarıdır. Tarihi dokuların yanı sıra tarih ve sanata verilen değer de yine mimari doku ve restorasyon çalışmaları sayesinde net bir şekilde fark edilebiliyor.

Şehirde gece hayatı da oldukça renkli ve öne çıkan birtakım adresler mevcut! Temple Bar, özellikle tatil günlerinde yerli halkın yanı sıra ziyaretçilerin de yoğun bir şekilde tercih ettiği adreslerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Şehirde genç nüfus hakim ve yapılan araştırmalar da Avrupa2nın en genç nüfusuna sahip şehri olduğunu resmi bir şekilde ortaya koyuyor.

Ulaşım ağı oldukça gelişmiş durumda ve şehir içi ulaşım ağı ile birlikte havalimanı şehir merkezi seferleri düzenleyen çok sayıda ulaşım aracı da mevcut.

Dublin Havaalanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

İşletmesi Dublin Bus tarafından yapılan bir ulaşım ağı söz konusu… Firma ile direkt iletişime geçmek isterseniz eğer +353 1 873 4222 numaralı iletişim telefonunu kullanabilirsiniz. Gelen yolcu salonuna yakın bir noktadan hareket eden araçlar, 30 dakika gibi kısa bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştıracaktır. Airlink 747 de yine tercih edebileceğiniz ulaşım ağlarından bir tanesidir. Ödeyeceğiniz rakam 6 Euro olarak belirlenmiştir.

Ayrıca şehirlerarası hizmet sunan otobüsler de mevcut ve havaalanına yakın bir noktadan hareket ettiklerini de belirtmek gerekiyor. Ana otopark bölgesini bulduktan sonra bu otobüslerin hareket ettikleri durakları fark etmeniz de çok zor olmayacaktır. Aircoach firması bu otobüslerin işletmesine sahiptir.

Metro

Metro ile ulaşım yok! Otobüsleri kullanarak metro istasyonuna ulaşabilir ve aktarmalı şekilde şehir merkezine ulaşımı mümkün hale getirebilirsiniz.

Taksi

Terminallerin biraz uzağında ve hatta dışında yer almakta olan taksi duraklarına ulaşmanız da çok zor olmayacaktır. Şehir merkezine seyahat edecekseniz ödemeniz gereken ücret ortalama 25 Euro gibi bir rakam olarak karşınıza çıkıyor. 25 ila 45 dakika gibi bir süre yolculuk yapacağınızı da belirtmekte fayda var.

Araç Kiralama

Havalimanında aktif olarak hizmet veren birçok firma var ve bu firmaların temsilcileri de havalimanındaki yerini alıyor. Terminal bir gelen yolcu bölümü ile birlikte Terminal 2’de yer alan çok katlı otopark kısmında stant tarzı masalar mevcuttur ve bu adreste bulunan yetkili isimlerden konu ile ilgili yardım alabilirsiniz. Yer alan firmalardan bazıları; Dooley, Hertz, Budget, Avis…

Rezerve ayrıcalığına sahip firmalar da mevcut ve bu firmalar da; Sixt, Thrifty ve Enterprise

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder