Hızlı Erişim

En Ucuz Dubai Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dubai Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dubai Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Dubai Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Arap Yarımadası’nda bulunan Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden biridir. 1900’lü yıllarda küçük bir liman kenti olan Dubai, 1930’lu yıllarda Dünya Genel Ekonomik Krizinden etkilenmiştir. 1970’li yıllarda ise çıkarılan petrol sayesinde ve ticaretten elde ettiği gelirle hızlı bir büyüme gösterdi. Günümüzde ise sürekli gelişen dünya çapında bir ticari ve kültür merkezi haline gelmiştir. Kozmopolitan yapısı ile aynı zamanda her yıl çok sayıda turisti de ağırlamatkadır. Son dönemlerde yapılan inşaat ve spor faaliyetleri ile dünyanın oldukça ilgisini çekmektedir.

Dubai’de turizm şehir için önemli nakit döviz kaynaklarından biridir. Yılda 7 milyonun üzerinde turist çeken şehir son yıllarda bu sayıyı nerdeyse iki katına çıkarmıştır. Şehir Ortadoğu’da alışveriş başkenti olarak gösterilmektedir. Dubai’de, dünyanın en geniş alışveriş merkezi Dubai Mall ile birlikte 70’in üzerinde alışveriş merkezi bulunmaktadır. Butik ve elektronik eşya satışı yapan mağazalar her yıl çok sayıda müşteri çekmektedir. Ayrıca sabit ücret politikası ile hizmet veren süpermarketler ve mağazalar da büyük ilgi görmektedir.

Şehrin mimari yapısı çağdaş tasarımlara sahiptir. İslami mimarinin de etkilerinin görüldüğü yapılarda çağdaş mimari ile harmanlanan tasarımlar misafirlerin beğenisini toplamaktadır. Dünya çapında adından söz ettiren birçok yapının yanı sıra bilinen en büyük gökdelen olan Burç Halife’de Dubai’de yer almaktadır. Dünyanın en büyük gökdeleni olan Burç Halife 828 metre yükseklikte ve 160 kattan oluşmaktadır.

Dubai Uluslararası Havalimanı, Dubai şehrinde yer alan sivil kategoride ve uluslararası alanda hizmet veren havalimanıdır. Yolcu sayısı açısından dünyanın en işlek altıncı havalimanıdır. Sadece uluslararsı yolcu sayısı açısındansa en işlek birinci havalimanıdır. Ayrıca Emirates, FlyDubai ve Quantas gibi firmaların hub merkezidir. 

Dubai Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Metro

Her 10 dakikada bir hareket eden metro ile terminal 1 ve terminal 3 üzerinden binerek havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro her gün sabah 05.30 da hizmete başlayıp gece saat 01.00’a kadar hizmet vermektedir. Metro ile seyahat şehirde en uygun ve ekonomik ulaşım araçlarından biridir. Özel kartlardan aldığınızda kredi yükleyerek standart ücretlendirmenin de altında indirimli olarak kullanabilirsiniz. Metroda dikkat etmeniz gereken sadece bir el bagajı ve bir normal bagaja izin veriliyor olmasıdır.

Otobüs

Toplu taşıma otobüsleri ile havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. 1 ve 3 numaralı terminallerde otomatik transfer seçenekleri ile ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Şehir merkezine havalimanında ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Taksi

7/24 hizmet sağlayan ticari taksiler aracılığı ile dilerseniz Dubai Havalimanı ve Dubai şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Ticari taksilerin genel olarak kabinleri krem rengindedir. Ayrıca pembe renkli kabinleri olanların sürücüleri de bayandır. 25 Dirhem’den başlayan ücretlendirme her kilometrede 1.96 Dirhem ile ücretlendirilmektedir. Gideceğiniz yere ne kadar tutacağını önceden sormanızda fayda var.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanarak ulaşım problemi yaşamadan seyahat edebilirsiniz. Eğer tur firması ile seyahat ediyorsanız ücretsiz servis imkanlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca bazı havayolu firmaları yine ücretsiz servis imkanı sağlamaktadır. Araç kiralama ve transfer konusunda hizmet almak istediğiniz aracın marka ve model bilgisine göre ücretler değişmektedir. Bu yüzden net ücretleri ve aklınıza takılan tüm detayları firma yetkilileri ile görüşerek çözebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder