Hızlı Erişim

En Ucuz Dresden Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dresden Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dresden Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Dresden Hakkında Genel Bilgiler

Barok ve Rokoko mimarisinin en güzel ve en etkileyici örneklerini bünyesinde barındıran Dresden, Saksonya’nın kalbi olarak lanse ediliyor. Otuz yıl ve Yedi Yıl adı verilen savaşlar neticesinde kültürel dokusunu ve tarihi dokusunu yitirmiş olan şehir, günümüzdeki haline ulaşmak için çok fazla çaba harcamıştır. An itibarıyla kentin birçok özel simgesi şehrin bünyesinde ziyaretçilere açık durumdadır.

 

1990’lı yıllarda ekonomik ve endüstriyel anlamda da büyük bir öneme sahip olan şehir, yaşadığı ekonomik sorunlar ve dar boğaz nedeniyle bu önemini yitirmiştir. Büyük ilaç firmalarının yanı sıra mühendislik merkezlerine de ev sahipliği yapan Dresden şehri, bu bağlamda büyük kazanç elde etmektedir. Kültüre mimarilere çok fazla yer veren şehir, bünyesinde barındırdığı 20’den fazla müze ile de bu konuda dikkatleri üzerine çeken en önemli şehirlerden bir tanesi olarak listelerde kendine yer bulmaya devam ediyor.

 

Anadolujet ve Pegasus firmalarına ait kurumsal web siteleri ziyaret ederek şehrinizden Dresden’e uçuşların düzenlenip düzenlenmediğini kontrol edebilir ve eğer seferler mevcutsa bilet işlemlerinizi de yine online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Neustadt bölgesi ve Elbe Nehri kıyıları, şehrin hareketlilik kazandığı noktaları arasında yer alıyor. Sabahın erken saatlerinde hareketlilik kazanan sokaklar, bu bölgelerde çok daha eğlenceli bir görüntü sergiliyor. Özellikle gece yarıları düzenlenen partiler ve etkinlikler ile birlikte gece hayatının kalbinin attığı bölgeler olarak da ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

 

Şehirde ulaşım konusunda çok büyük sıkıntılar yaşamayacaksınız ve ulaşım ağı oldukça geniştir. Havalimanı şehir merkezi arası ulaşım da aşağıda belirtilen alternatifler aracılığı ile konforlu hale geliyor. 

Dresden Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

77 ve 80 numaralı otobüsler havalimanından hareket ediyor ve günün büyük bir kısmında sefer düzenliyorlar. 77 numaralı otobüssü kullanarak Nord durağına seyahat edebilir ve bu duraktan tramvayları kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 80 numaralı otobüsün sahip olduğu güzergah ise çok daha geniş ancak şehir merkezine yine aktarmalı olarak seyahat fırsatı sunuyor. Önemli alış veriş merkezleri ve tren istasyonuna ulaşmak için de 80 numaralı otobüsleri tercih edebilirsiniz.

 

Tren

40 dakikada bir yeni sefer düzenleyen trenler, havalimanı ve şehir merkezi arası direkt ulaşım hizmeti sunan araçlardan bir tanesidir. S2 trenine binerek sizle de şehir merkezine ulaşabilir ve dilerseniz güzergah dahilindeki istasyonlarda da inebilirsiniz.

 

Tramvay

Şehir içi ulaşımda da önemli bir yere sahip olan tramvaylar, aktarmasız şehir merkezine ulaşımı sağlayan alternatiflerden bir tanesidir. Toplamda 12 adet tramvay hattı bulunuyor ve şehrin birçok farklı noktasına ulaşım için de tramvaylar tercih ediliyor.

 

Taksi

500 adet araç filosu ile taksiler de ziyaretçilerin en çok tercih ettiği ulaşım alternatiflerinden bir tanesidir. Konforlu ve ekonomik olmalarının yanı sıra güvenli olmaları da ziyaretçileri bu araçlara daha yakın hale getiriyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Özel araç kiralayarak 10 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine hareket edebilirsiniz. Araç kiralama firmalarının sayısı oldukça fazla ve yabancı firmalar ile birlikte yerli firmalar da kendilerine ayrılmış olan ofislerinde sizleri bekliyor olacaktır. Online rezervasyon hizmet de sunan firmaları web siteleri üzerinden ziyaret edebilir ve araç incelemelerinizi de yine online olarak daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder