Hızlı Erişim

En Ucuz Douala Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Douala Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Douala Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Douala Hakkında Genel Bilgiler

Kamerun’un en büyük ve en önemli şehirleri arasında yer alan Douala, Orta Afrika ülkeleri ekonomik topluluğu üyeleri arasında da en zengin şehir olarak listelerdeki yerini almaya devam ediyor. Bu zenginlik, şehir mimarisinde ve insanların yaşamsal faaliyetlerinde de bariz bir şekilde kendini gösteriyor. Douala uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek sizler de şehri keşfetmek adına ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

Yağ, kereste ve kakao ile birlikte kahve de ülke ekonomisinde ihracata bakımından önemli bir yere sahiptir ve ihracatın büyük bir bölümü de Douala desteği ile sağlanıyor. Ülke için ekonomik anlamda da büyük öneme sahip olan şehir, en büyük limanlardan bir tanesine de ev sahipliği yapıyor ve bu bağlamda da değerli bir hal alıyor.

Kamerun Dağı ve Limbe, şehrin en önemli ve gezilecek noktaları olarak karşımıza çıkıyor ve turistik anlamda bu noktalara da turlar düzenleniyor. Ülkenin ekonomi başkenti olan Douala, turizm konusunda çok fazla ön planda değil ancak gezginlerin uğrak adreslerinden biri olmayı başarıyor.

Turizme destek verilmiyor demek yanlış olacaktır ancak yeteri kadar katkı yapılmadığı ve daha da önemlisi yatırım yapılmadığı da su götürmez bir gerçek. Konaklama imkanları çok fazla ve bu konuda sorun yaşamayacağınızı belirtmek isteriz. Lüks oteller ile birlikte her bütçeye hitap eden ekonomik konaklama noktaları da mevcuttur. Özellikle pansiyonlar bu bağlamda çok daha fazla ilgi görüyor. Şehir merkezinde olduğu gibi şehrin uzak noktalarında da bu adreslere rastlayabilirsiniz. Doula en ucuz uçak bileti aramalarınızı yapabileceğiniz ucakbileti.com adresi şehir hakkında da sizlere bilgi vermeye devam ediyor.

Et, balık ve tavuk gibi gıdalar, pahalı olduğu için Doula’nın yöresel mutfağında çok fazla yer almıyor ve genellikle özel günlerde tüketiliyor. Restoranların sayısı oldukça fazla ve bu restoranlarda dünya mutfağının önemli lezzetleri de turistlere sunuluyor.

De La Joi adını mutlaka duyacaksınız ve Türkçe karşılığı mutluluk sokağı olan bu adres, eğlencenin nabzının tutulduğu adreslerden bir tanesidir. Çok sayıda insanın eğlenmek ve sabaha kadar dans etmek için tercih ettiği bu bölge, farklı müzik kültürlerinin yanı sıra farklı içecek türlerine de ev sahipliği yapıyor. Burada eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor ve güvenlik sorunu yaşamayacağınızı da belirtmekte fayda var.

Aralık Ayında düzenlenen Ngondo müzik festivali de eğlencenin üst seviyelere taşındığı organizasyonlardan bir tanesidir. Yerli halkın yanı sıra dünyanın dört bir yanından binlerce insan da bu festivali takip etmek için şehri ziyaret ediyor. Bu ziyaret dönemlerinde şehir çok daha kalabalık ve görsel olarak da ihtişamlı bir görüntü sergiliyor. Doula uygun uçak bileti ile birlikte bu dönemde sizler de festivallere ortaklık edebilirsiniz.

Doula’yı ziyaret edecek olan yolcuların, havalimanına adım attıktan sonra şehir merkezine nasıl ulaşabilecekleri ve bunu hangi ulaşım alternatifleri ile gerçekleştirebilecekleri de aşağıdaki gibidir.

Douala Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir içerisinde hizmet veren ve birçok insanın kullandığı otobüsler, ulaşımın en önemli alternatiflerinden bir tanesidir. Ucuz olmasının yanı sıra rahat olması da bu alternatifi daha fazla tercih edilir hale geliyor. Güzergah dahilinde havalimanına da uğrayan otobüsleri tercih ederek şehir içine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Gün boyu hizmet veren taksiler, havalimanı bünyesinde hizmet veriyor ancak korsan taksilerin de sayısı bir hayli fazladır. Seyahat öncesi şoförden ücret hakkında bilgi almanız sizlerin lehine olacaktır çünkü bazı şoförler abartılı rakamlar talep edebiliyor.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Resmi web siteleri üzerinden ya da havalimanında yer alan rent a car ofislerinden araç kiralayabilir ve şehri daha özgür bir şekilde keşfetme şansına sahip olabilirsiniz. 

Douala Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder