Hızlı Erişim

En Ucuz Dortmund Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dortmund Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dortmund Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Dortmund Hakkında Genel Bilgiler

Almanya’nın batısında konumlanmış olan şehir, sahip olduğu futbol kulübünün yanı sıra dünyanın en önemli demir çelik sanayi bölgesi olması bakımından da büyük önem taşıyor. Ruhr bölgesi şehirlerinin en büyüğü olan Dortmund, geçmiş yıllara nazaran çok daha gelişmiş ve çok daha güçlü bir şehir görünümüne kavuşmuştur. Özellikle teknolojik gelişmeler bu konuda büyük pay sahibidir.  Şehir an itibarıyla gerçek bir teknoloji merkezi ve metropol niteliği taşımaktadır.

 

‘’Şehir’’ kavramını bütünüyle taşıyan Dortmund, doğal güzellikleri ve sanata verdiği değer ile de turizm açısından büyük önem taşımaktadır. 2. Dünya savaşı ile birlikte büyük kayıplar veren ve fiziksel olarak da bir hayli zarar gören şehir, savaş sonrası kısa sürede toparlanmayı başarmış ve bugünkü görüntüsüne sahip olmuştur. Dortmund Hayvanat Bahçesi, Hoesch Müzesi ve Otomobil Müzesi, şehri henüz ziyaret etmiş olan turistlerin en çok ilgisini çeken adreslerden bazılarıdır.

 

Ülkemizde hizmet veren Onur Havayolları ve Sun Ekpres, Dortmund havalimanına ulaşımda tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Şehir, sahip olduğu mutfak kültürü ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Alman kültürüne yakın hareket eden bir zenginlik söz konusu ve lahana ile birlikte et tüketiminin de çok fazla olduğunu belirtmek gerekiyor.

 

Dortmund, birçokları tarafından ‘’Parti Şehri’’ olarak tanımlanıyor ve bu tanımı da fazlasıyla hak ettiğini görebiliyoruz. Hızlı ve hareketli bir gece hayatına sahip olan şehir, Prisma isimle dünyaca ünlü eğlence mekanı ile de turistlere harika vakit geçirmeleri için fırsatlar sunuyor. Ulaşım olanakları gelişmiş durumda ve havalimanına yaka bastığınız andan itibaren sizleri bekleyen çok sayıda ulaşım aracı ile karşılaşacaksınız. 

Dortmund Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Türkiye üzerinden Dortmund’a aktarmalı ve direkt uçuş hizmeti veren çok sayıda firma mevcut. Sun Ekspres ile birlikte Onur havayolları da yine bu bağlamda listelerde yer alan havayolu firmalarından bazıları olarak karşımıza çıkıyor.

 

Otobüs

Airport Express olarak bilinen hızlı otobüsler, hafta içi olduğu gibi hafta sonu da şehir merkezine ulaşım için hizmet veren önemli alternatiflerden bir tanesidir. İkinci bir seçenek ise yine havalimanından hareket eden 440 numaralı otobüslerdir ancak bu otobüsler tren istasyonuna aktarma yapabilmek adına kullanılıyor.

 

Tren

Shuttle kullanarak tren istasyonuna ulaşabilir ya da yukarıda bahsettiğimiz gibi 440 numaralı otobüsleri kullanarak da istasyona kısa sürede ulaşabilirsiniz. Shuttle, günaşırı Holzwickede istasyonuna hareket eden araçları ile havalimanına ayak basan ziyaretçileri istasyona taşımaya devam ediyor. Bu istasyondan hareket eden trenleri kullanarak şehir merkezine de kısa sürede ulaşmak mümkündür.

 

Taksi

Havalimanı çıkışında sizleri bekleyen taksilerin tamamı lisanslı olarak hizmet vermektedir. Korsan taksilere limanda yer yok ve zaten ziyaretçiler de bu taksileri hiçbir şekilde tercih etmiyor. Taksi fiyatları gündüz saatlerinde oldukça uygun ve konforlu olması nedeniyle de ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kalıyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Rent a Car firmalarına ayrılmış bölümde bu firmalara ait olan ofisleri de bulabileceksiniz. Ofisleri ziyaret ederek araç kiralama hizmeti alabileceğiniz gibi firmaların web siteleri üzerinden form doldurarak da online rezervasyon yaptırabiliyor ve hizmet alabilirsiniz. Bu sizlere çok daha fazla zaman kazandıracaktır.

 

Shuttle

Havalimanı şehir merkezi ulaşımında önemli bir yere sahip olan servis araçları, aynı zamanda şehrin önemli tren istasyonlarına aktarma için de çok fazla tercih ediliyor. Havalimanında shuttle araçlarının hareket noktalarını gösteren tabelalar da yer almaktadır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder