Hızlı Erişim

En Ucuz Donetsk Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Donetsk Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Donetsk Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Donetsk Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Endüstri ve bilim merkezi olarak anılan Donetsk, ülkenin en gelişmiş beşinci şehri olma özelliğine de sahiptir. Eğitim ve okumuşluk seviyesi odlukça yüksek ve modernizmin en güzel örneklerini de bünyesinde barındırmaktadır. Kömür madeni ve çelik fabrikaları ile yükselişe geçen şehir, üretim konusunda da ülke ekonomisine muazzam bir katkı yapmaya devam ediyor.

 

Doğu Avrupa ruhunu en iyi şekilde taşımaya devam eden Donetsk, gezilip görülecek yerler bakımından çok sayıda ilgi çekici adres ve yapıyı da bünyesinde barındırıyor. Gelişmişliğin en güzel örneklerini bulabileceğiniz şehir, mimari açıdan da oldukça zengindir. Borsch çorbası adı verilen çorba, Ukrayna mutfağının en özel lezzetlerinden bir tanesidir ve Donetsk’i ziyaret ettiğinizde birçok restoranda bu çorbanın öncelikli olduğunu görebilirsiniz. Ukrayna ve Rus mutfağının harmanlandığı geniş ve kalabalık bir mutfağa sahipler.

 

Yerli halkın yanı sıra şehirde yoğun bir öğrenci nüfusuna rastlamak da mümkündür. Şehrin eğitim ve konaklama bakımından ucuz olması da öğrencileri bu şehre adapte eden en önemli etkenlerden bir tanesidir. Erasmus için de en çok tercih edilen şehirlerden bir tanesi olduğunu belirtmek gerekiyor ve yoğun öğrenci nüfusunun nedenlerinden bir tanesi de budur.

 

Gece hayatı sürekli aktif olan ve özellikle hafta sonları çok daha canlı bir görüntü çizen şehir, sabahın erken saatlerine kadar uyumuyor. Dans edip eğlenebileceğiniz çok sayıda kulüp mevcut ve alkol fiyatları da oldukça uygundur. Şehirde ulaşım ağı gelişmiş durumda. Önemli noktaları ziyaret etmek isteyen turistlere bu anlamda çok sayıda alternatif sunuluyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek istediğinizde de yine bu alternatifler sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. 

Donetsk Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından hareket eden 73 numaralı otobüsler, sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan otobüslerdir. Sefer saatleri hakkında net bir bilgi yok ancak gece yarısına kadar hizmet verdikleri belirtiliyor ve en ucuz ulaşım araçlarından bir tanesi olduğunu da belirtmekte fayda var. Bilet ücreti ile ilgili net bir bilgi yer almıyor.

 

Minibüs

Havalimanında durakları bulunan minibüsler de şehir merkezi ve şehrin önemli noktalarına ulaşım için tercih edilebilecek alternatiflerden bir tanesidir. 9 numaralı minibüsü kullanarak şehir merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezinin yanı sıra havalimanından kalkan minibüsler ile şehrin farklı noktalarına da seyahat etmeniz mümkündür.

 

Troleybüs

Havalimanı ve şehir merkezi arası troleybüs hatları da mevcut ve 9 numaralı troleybüs, şehir merkezine seyahat etmek isteyen ziyaretçilerin tercih edebileceği araçlardan bir tanesi olarak karşılarına çıkıyor.

 

Taksi

Havalimanında yasal olarak hizmet veren taksiler de mevcut ancak fiyatlar konusunda net bir bilgi yok. Sabahın erken saatlerinde olduğu gibi yine gece geç saatlerde de taksi bulabiliyorsunuz ve şehir merkezi ile birlikte şehrin farklı noktalarına da taksi ile seyahat etmeniz mümkündür.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralama hizmeti bulunan firmaların, havalimanı gelen yolcu bölümünde kendilerine ayrılan ofisleri bulunuyor ve bu ofisleri ziyaret ederek hizmetler hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Anahtar teslim araç hizmetleri ile birlikte şoförlü araç hizmeti de sunuluyor.

 

Shuttle

Havalimanına ait resmi bir servis hizmeti ya da aracı bulunmuyor ancak seyahat firmaları ve konaklayacağınız otellerin servis hizmeti mevcut ise havalimanına araç talebinde bulunabiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder