En Ucuz Dominik Cumhuriyeti Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dominik Cumhuriyeti Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Santo Domingo

Para Birimi

seyehat zamanı Dominik Pesosu

Dominik Cumhuriyeti Şehirleri

Dominik Cumhuriyeti Hakkında Genel Bilgiler

 

Hispanyola adasında konumlanmış olan Dominik Cumhuriyeti, sahip olduğu eşsiz görüntüsü ve doğası ile tatilcilerin en çok ziyaret ve tercih ettiği ülkelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ülke, tarihi bakımından da ilginç bir yere sahip ve Kristof Kolomb’un keşif için ilk adım attığı nokta olarak biliniyor. Bu detay, ülkeyi daha çekici ve daha farklı bir hale getiriyor diyebiliriz. Karayipler’in en önemli turizm merkezi olarak da bilinen ülke, havaların ısınması ile birlikte daha kalabalık ve daha güzel bir hal alıyor.

 


Resmi dil İspanyolca, para birimi Dominik Peso’su ve Başkenti de Santo Domingo’dur. Ağustos ve Ekim ayları, sezonun en zayıf olduğu aylardır. Bu dönemde büyük kasırgalar ve doğa felaketler ne yazık ki ülkeyi felakete sürükleyebiliyor ancak bu aylar dışında gayet güzel bir iklim sizleri bekliyor olacaktır. Bahsi geçen dönemler dışında çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yağan ülke, konaklama bakımından da sorun yaşatmayacak olan ülkelerden bir tanesidir.

 


Ülke ekonomisine değinecek olursak tarım ve turizmin başı çeken kaynaklar olduğunu görebiliyoruz. Yerli halkın büyük bir kısmı tarımla uğraşıyor ve geçimini bu şekilde sağlıyor. Turizm, ülke ekonomisinde öncelikli kollardan bir tanesidir ve her yıl bu alanda büyük bir gelişme kaydettiklerini de belirtmek gerekiyor. Yerli halkın bir diğer geçim kaynağı ise balıkçılık… Ülke denizleri balıkçılığa fazlasıyla elverişli ve yapılan araştırmalar çok sayıda balık türünün ülke denizlerinde var olduğunu gösteriyor.

 


Yerli halkın sıcakkanlı ve sevecen bir kimliğe sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Turistlerin ekonomiye sağladığı katkının farkında olan yerli halk, misafirperver tavrı ile sizleri en iyi şekilde ağırlamaya hazırlanıyor. Pirinç, sebze ve deniz ürünleri, Dominik Cumhuriyeti mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Özellikle lüks restoranlarda bulabileceğiniz zengin menülerde deniz ürünleri ile yapılmış olan harika yemekleri de muhakkak tatmanız gerekiyor. Dominik Cumhuriyetini ziyaret edecek olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının vize sürecinde dikkat etmesi gereken hususla da aşağıda belirtilmiştir.

 


Dominik Cumhuriyeti Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Umuma mahsus pasaport sahipleri, 10 dolar ödeyerek sınır kapılarında alabiliyor. Vizeler, 30 günlük olarak veriliyor ancak ikamet süresini uzatmak mümkün. Yerel makamları ziyaret ederek durumu bildirmeniz yeterli olacaktır. Uygun görüldüğü takdirde süre sorunsuz bir şekilde uzatılacaktır.


Ülke seyahati boyunca pasaport fotokopilerinizin yanınızda olması tavsiye ediliyor. Ülkeden ayrılırken de bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor ve bu ödeme 20 Dolar olarak belirlenmiş durumda. Çıkış vergisi adı altında alınan bu vergi, ülkeyi ziyaret eden her turistten alınan vergidir. Bazı havayolu firmaları ile anlaşma sağlandığını da belirtmek gerekiyor ve bu vergi ödemesinin uçak biletine dahil edildiği durumlar da söz konusu olabiliyor. Bu bağlamda seyahat için tercih edeceğiniz hava yolu firmasından bilgi almanız da çok daha sağlıklı olacaktır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder