Hızlı Erişim

En Ucuz Dnipropetrovsk Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dnipropetrovsk Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dnipropetrovsk Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Dnepropetrovsk Şehir Hakkında Genel Bilgiler

Genç nüfusu ve yüksek eğitim seviyesi ile Ukrayna’nın en gelişmiş şehirlerinden bir tanesi olan Dnepropetrovsk, Kiev ve dontesk sonrası ülkenin en büyük üçüncü şehri olmayı da başarmış durumda. Kalabalık nüfus, trafik sorununu beraberinde getirmiş olsa da alternatif ulaşım araçları ve modern ulaşım ağları ile birlikte bu sorunu da belli oranda çözmeyi başarıyorlar.

 

Demir çelik sanayi bu şehirde gelişmiş durumda ve ülke ekonomisine bu alanda büyük bir katkıda bulundukları gözleniyor. Şehirde 11 farklı fakülte var ve eğitime verilen önem diğer şehirlere göre çok daha fazladır. Bunun yanı sıra okumuşluk oranı da göze çarpan bir diğer detay olarak karşımıza çıkıyor. Nehir turları, geziler, müze ziyaretleri ve gün içerisinde sokaklarda düzenlenen etkinlikler ile birlikte kültürel ve görsel anlamda da tercih edilecek şehirlerden bir tanesidir. Sabahın erken saatlerinde şehir çok daha hareketli ve bu hareketlilik gece yarısı odluğunda çok daha farklı bir boyuta geçiyor.

 

Şehrin önemli gece kulüplerinden bir tanesi olan Labirent Club, sabah saatlerinde kadar eğlencenin merkezi olmaya devam ediyor. Şehirde alkol tüketimi çok fazla ve yerli halk eğlenceye çok daha fazla önem veriyor. Balık, kırmızı et ve tavuk gibi gıdalar, şehrin mutfağında kendilerine çok fazla yer buluyor ve bunun yanı sıra sebze tüketimi de tercih ediliyor. Lezzetli bir mutfak kültürüne sahip oldukları ve bunun yanı sıra kalabalık bir mutfak kültürünü de gözler önüne serdiklerini söylemek mümkündür.

 

Şehir, ulaşım konusunda çok sayıda alternatif ile karşınıza çıkıyor ve trafik sorunu da bu bağlamda bir nebze de olsa ortadan kalkıyor. 

Dnepropetrovsk Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehir merkezine yaklaşık olarak 15 km gibi bir mesafede olan havalimanı, şehir merkezine ulaşım için çok sayıda alternatif sunuyor.

 

Otobüs

Havalimanından hareket eden ve bu güzergahı kullanan iki farklı hat mevcuttur. Her iki hat da şehir merkezine ulaşımı gerçekleştiriyor. 109 ve 60 numaralı hatları ilgili personele sormanız yeterli olacaktır ve zaten havalimanında otobüs duraklarını temsilen yer alan tabelalar da mevcuttur. Ek olarak şehir merkezi dışında şehrin önemli noktalarına ulaşımı sağlayan otobüs hatları da yine havalimanı üzerinden sizleri istediğiniz noktaya ulaştıracaktır.

 

Raylı Sistem

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için raylı sistem bilgi bulunmuyor.

 

Taksi

Taksiler, rezervasyon usulü hizmet de veriyor ve seyahat öncesi taksi hakkında bilgi alarak yerinizi ayırtabiliyorsunuz ancak bu tür bir aciliyete ihtiyacınız yoksa gelen yolcu bölümünde ve havalimanı çıkışında konumlanmış olan taksi firmalarından yaradım alabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar hizmet veren çok sayıda taksi var ve şehir merkezinin yanı sıra şehrin önemli noktaları için de tercih edilebilecek alternatiflerden bir tanesi olarak karşınıza çıkıyorlar…

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralama firmaları ayrıcalıklı hizmetler sunmaya devam ediyor ve limanda bulunan firmaların büyük bir kısmı anahtar teslim hizmetlerin yanı sırsa şoförlü araç hizmeti de sunuyor. Eğer araçlarınızı kendiniz kullanmak istemiyorsanız bir diğer alternatif olan şoförlü araç hizmetini tercih edebilirsiniz. Tabi bu kez ödeyeceğiniz rakam normal araç kiralama hizmetine göre çok daha fazla olacaktır.

 

Transfer/Shuttle

Resmi olarak havalimanında hizmet veren ve havalimanına bağlı olarak çalışan servis araçlarından bahsedilmiyor ancak konaklayacağınız otel ya da seyahatlerinizi gerçekleştirdiğiniz tur şirketlerinin bu tür bir hizmeti varsa havalimanına araç talep edebiliyor ve hizmet alabiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder