Hızlı Erişim

En Ucuz Didim Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Didim Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Didim Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Didim Şehir Bilgisi

Doğusunda Muğla, kuzeyindeyse İzmir’in yer aldığı Aydın ilinin bir ilçesi olan Didim ülkemizin turizm cennetlerindendir. Tarihi Giritliler, Akalar, Persler, Mikenler, Romalılar, Bizanslılar ve son olarak Türklerin egemen olduğu antik zamanlara kadar uzanmaktadır.

Didim'in Aydın'ın bir tatil cenneti olduğunu belirtmiştik. Bu sebepten ekonomik faaliyetler anlamında da Didim'de turizm ilk başta gelmektedir. Yaz aylarındaysa bölgeye gelen turistler bölgeye oldukça iyi miktarda döviz getirmektedir. Bölge halkıysa bu ekonomik şartları en iyi şekilde değerlendirmektedir. Didim'deki turistlerin ihtiyaçlarını gidermek için bölgeye işletmeciler yatırım yapmaya devam etmektedir. Bu yatırımlar sayesinde bölgedeki işsizlik oranı da düşmüştür. Her sene yaz aylarında faaliyette gösteren eğlence ve konaklama merkezlerinde bir çok genç çeşitli görevlerde çalışmaktadır. Buna ek olarak turistler bölgedeki yeme içme , giyecek gibi alışverişlerini Didim’den karşılaması bölge esnafı açısından oldukça önemlidir.

Antik dönem ismi Didymaıon olan Didim, Türkiye’nin en sakin, sessiz ve huzurlu tatil yerlerinden biridir. Pek çok mavi bayraklı plajı ve sığ deniziyle çocuklu ailelerin genelde ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine eşsiz anlar yaşatmaktadır. Her sene binlerce misafir Didim’e gelerek Didim otellerinde tatil yapmaktadır. Didim gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken maddeler vardır. Beldenin en lüks tatil köylerinin de bulunduğu Altınkum Plajı (şehir merkezinden 2 km uzaklıkta), harika bir İyonya yapıtı olan Apollon Tapınağı, yaklaşık 19 bin kapasiteye sahip Milet Tiyatrosu ve Milet Müzesi, muhteşem gün batımı manzaraları seyredebildiğiniz Saplı Ada ve Didim’den 16 km uzaklıkta bulunan Bafa Gölü Tabiat Parkı Didim’de gezilecek yerler listenizin sadece bazı maddelerini oluşturacaktır.

Doğası ve tarihi dokusuyla sizi kendine hayran bırakacak bu şirin bölge ayrıca güzel bir tatil deneyimi de sunmaktadır. Akbükte gezilecek yerler de vardır. Akbük bölgesini de keşfe çıkmanızı tavsiye ederiz. Didim koyları çevresindeki gezilecek yerler haricinde Didim’de yapılacak şeyler ve Didim gece hayatı konularında da Didim size pek çok seçenek sunmaktadır. Didim’de her sene pek çok kültürel etkinlik ve festival düzenlenmektedir. Örneğin; Didim Zeytin Festivali (Kasım), Didim Altınkum Yazarlar Festivali (Temmuz) , Uluslararası Halk Oyunları Festivali (Ağustos), Barış Şenliği (Eylül), Yöresel Ürünler Festivali (Nisan), Apollon Motofest (Haziran) ve Uluslararası Dans Festivali (Nisan) gibi katılabileceğiniz farklı etkinlikler vardır. Ayrıca Didim koylarında tekne turlarına da çıkmanızı öneririz. 
           
Ayrıca “Didim’de ne yenir?” sorusunu cevaplandırmak gerekirse, Didim’de Ege mutfağına has tatlar bulmak mümkündür. Altınkum Plajı’nı çevrelemiş otellerin çoğunda dünya mutfaklarından lezzetler de bulabilirsiniz. Ancak özellikle meşhur lop incir ve tarhanasını kesinlikle tatmalısınız. Gündüz Didim otelinize yakın Didim koylarının tadını çıkarıp akşamları ise Didim gece hayatını da keşfe çıkabilirsiniz.
           
Her yıl binlerce turist Didim uçak bileti arayarak Didim’e gelmektedir. Fakat Didim’de havalimanı bulunmamaktadır. Didim’e uçakla nasıl gidilir sorusunun cevabıysa Didim’e uçakla gitmek için çevre illerdeki havalimanlarını kullanmak olacaktır. Didim’e gitmek için en uygun dönemse Nisan Eylül ayları arasıdır.

Didim’e Ulaşım ve Didim Havalimanı Bilgisi

Didim’e uçakla ulaşım mümkündür. Ucuz Didim uçak bileti ile Didim’e gidebilirsiniz. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi Didim’e en yakın havalimanı olan Bodrum Havalimanı’nı, İzmir Adnan Menderes veya Muğla Dalaman Havalimanı’nı kullanarak gitmelisiniz. Bodrum uçak bileti veya Dalaman uçak bileti iyi seçenekler olabilir.
 

Taksi

İzmir Havalimanı Didim merkeze 150, Bodrum Havalimanı ise 90 km uzaklıkta yer almaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan karayolu ile 1,5 saatte, Bodrum Havalimanı’ndan ise 45-60 dakikada Didim’e ulaşmak mümkündür. Taksi ile ulaşım sağlamanız oldukça kolaydır ancak mesafe uzun olduğu için yüksek tutarlar ile karşılaşabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Havaalanlarında pek çok araç kiralama acentası mevcuttur. Bu araç kiralama acentalarından araç kiralayarak da havalimanı ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Eğer araç kiralayacaksanız ucuz Didim araç kiralama için öncesinden internetten rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

Shuttle

Bahsetmiş olduğumuz çevredeki havalimanlarından Didim’e bazı firmaların servisleri ile de ulaşmanız mümkündür. Ancak sezona göre tarife bilgileri değişebilmektedir. Bu konuda araştırma yapmalısınız.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder