Hızlı Erişim

En Ucuz Denizli Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Denizli Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Denizli Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Denizli Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin en büyük on beş şehir merkezinden biridir. 2016 yılı itibariyle nüfus 1 milyonun üzerine çıktı. Denizli daha çok tekstil ve horozu ile bilinir ve ünlüdür. Sanayi ve ticaret merkezi olan Denizli aynı zamanda 65 bin üzerinde üniversite öğrencisine de ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan şehir, Türkiye’nin en önemli turizm yerlerinden biri olan Pamukkale ile dünyada adından sıkca söz ettirmektedir. 

Pamukkale, kaynak suları kirecinden oluşan travertenleri ile ünlü bir turizm cennetidir. Dünyada eşi benzeri bulunmayan ve UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan hem doğal hem de arkeolojik sit olan en bilindik doğa harikasıdır. Her yıl ortalama iki milyon yerli ve yabancı turist Pamukkale’yi görmeye gelmektedir. Pamukkale 2700 metre uzunluğunda ve 160 metre yüksekliğindedir. Parlak beyaz rengi ile 50 kilometre uzaklıktan bile görebilmek mümkündür. Pamukkale’de sadece travertenler değil Hierapolis antik kendi, antik tiyatro, antik havuz ve arkeoloji müzesi gibi gezilmesi ve görülmesi gereken birçok tarihi yer bulunmaktadır. Antik Roma döneminden kalma Hierapolis adlı kutsal sayılan antik şehir Pamukkale’nin en tepe bölümünde bulunmaktadır. 

Denizli’de çok sayıda antik kent bulunmaktadır. Keloğlan Mağarası ve Kaklık Mağarası’da mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Turizm sayesinde önemli bir yatırım bölgesi haline gelen şehirde konaklama, yeme-içme gibi birçok ihtiyaç çok rahat karşılanmaktadır. 
Denizli, kuzeyi Ege, güneyi Akdeniz bölgesine dahil olan bir şehirdir. Kıyı bölümlerde kuzey kısmın iklimi daha çok hissedilir. Kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise sıcak geçmektedir.

Denizli’nin %59’u ormanlarla kaplı olduğu çayır, mera ve ekilebilecek alanlara daha az yer kalmaktadır. 

Denizli Çardak Havalimanı sivil ve askeri kategoride bulunan bir havalimanıdır. Çardak ilçe sınırlarında bulunan havalimanı il merkezine 65 kilometre, Çardak ilçe merkezine ise 5 kilometre uzaklıktadır. 

 

Denizli Çardak Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Türk Hava Yolları, AtlasGlobal ve Pegasus Havayolları firmalarının servis imkanlarını kullanarak Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir dışında kaldığı için Denizli Belediyesi Halk Otobüsleri aracılığıyla ulaşımınız mümkün değildir. Bu yüzden merkezden hizmet veren diğer minibüs ve otobüs kooperatifleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Taksi

7/24 hizmet sağlayan ve havalimanında da bulunan ticari taksiler aracılığıyla Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde şehir merkezi ya da Çardak ilçesine taksiler aracılığıyla ulaşmanız mümkündür. Denizli üzerinden taksi ile yapacağınız yolculuk masraflı olacağı için bütçenizi sarsabilir. Çardak ilçe otogarına geçerek sonrasında Denizli üzerine devam etmeniz en mantıklısıdır. 

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Özel aracınız ile yaptığınız seyahatlerde Denizli Çardak Havalimanı’nda bulunan otopark hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ücretlendirme ve saat bilgileri için havalimanı danışma hattı ile görüşmeniz gerekmektedir. Araç kiralama ya da transfer seçenekleri de bütçeniz uygun ise alternatif olarak kullanabileceğiniz seçeneklerdir. Marka ve model bilgilerini kontrol ederek araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Marka ve model durumuna göre ücretlendirme değiştiği için firma yetkilileri ile görüşerek bilgi almanız gerekmektedir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder