En Ucuz Kongo Demokratik Cumhuriyeti Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kongo Demokratik Cumhuriyeti Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Kinşasa

Para Birimi

seyehat zamanı Kongo Frangı

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Şehirleri

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Hakkında Genel Bilgiler


Orta Afrika’da konumlanmış olan Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Tanzanya ve Zambiya ile komşudur. Endüstri ve madencilik, ülke ekonomisinde önemi pay sahibi olan kollardan bazılarıdır. Üretimde oldukça güçlü olan ülke, ihracat konusunda da önemli bir yere sahiptir. Bakır, kobalt ve kahve, ülkenin en önemli ihracat ürünleri arasında yer alıyor ve bu ürünlerin ülke ekonomisine olan katkısı da oldukça fazladır. Belçika, Çin ve Amerika’nın yanı sıra Fransa da bu ülkenin ihracat ortaklarından bir tanesidir. Her geçen gün bu bağlamda kendini geliştiren ve ekonomik anlamda büyüyen ülke, turizm konusunda da adımlar atmaya devam ediyor.

 


Sahip olduğu iklim nedeniyle her ne kadar turizm anlamında büyük gelişmeler kaydedemese de ilgi çekici bir doğaya ve görüntüye sahip olması bu ülkeyi popüler kılan detaylardan bazılarıdır. Fırtınaların en yoğun yaşandığı adreslerden bir tanesidir ve kimi zaman fırtınaların yaşamı olumsuz etkilediği ve zarar verdiği de biliniyor.

 


Resmi dil Fransızca, Başkent Kinşasa ve para birimi de Kongo Frankı’dır. Ülkede Roma Katoliklerinin sayısı bir hayli fazla ve hatta bu sayının nüfusun yarısından çok daha fazla olduğu söyleniyor. Dini inanış gereği insanlar birbirine fazlasıyla saygılı ve belli bir ahlak anlayışının var olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ülke, seyahat için Kuzey ve Güney Bölgeleri olarak ikiye ayrılıyor çünkü bu bölgelerde belirgin bir iklim farkı var. Eğer ülkenin kuzeyini ziyaret etmek isterseniz en uygun dönem aralık ve Şubat ayları olacaktır. Güney ziyaretleri için ise en uygun dönem Nisan ve ekim aylarını kapsıyor.

 


Moambe adı verilen geleneksel yemeklerini de muhakkak tatmanızı tavsiye ediyoruz. Sekiz rakamını temsil eden ve 8 farklı üründen yapılan bu geleneksel lezzet, birçok kafe ve restoranda karşınıza çıkacaktır. Ülke, dünya mutfağına katkı yapacak ölçüde zengin bir damak tadına ya da mutfak kültürüne sahip değildir ancak damak tadınıza uygun çok sayıda yemeğe ulaşabileceğinizi de belirtmekte fayda var. Demokratik Kongo Cumhuriyetini ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın vize ile ilgili bilmesi gereken detaylar ise aşağıdaki gibidir.

 


Demokratik Kongo Cumhuriyeti Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Konsolosluğun vize işlemleri için istediği belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra yapmanız gereken şey e-posta ya da telefon aracılığı ile randevu almak olacaktır. Birçok ülkede olduğu gibi Demokratik Kongo Cumhuriyetine girişte de sarı humma aşısı belgenizin yanınızda olması gerekiyor. Daha önce bu aşıyı olduysanız yeninde olmanıza gerek yoktur ancak daha önce aşı olmayanların seyahatten en az 10 gün kadar önce bu aşıyı vurulması şarttır. Sahip olacağınız aşı belgesi de seyahat boyunca yanınızda bulunmalıdır. Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlandığı takdirde ve bilgilerin uyuşması durumunda ilgili süreç 10 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Konsolosluk, sabah 9 akşam 6 olmak üzere bu zaman aralıklarında aktif olarak hizmet vermektedir.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder