Hızlı Erişim

En Ucuz Delhi Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Delhi Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Delhi Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Delhi Hakkında Genel Bilgiler

Hindistan’ın Başkenti olan Yeni Delhi, güney Asya’nın en gelişmiş ve metropol olarak nitelendirilen şehirlerinden bir tanesidir. Temmuz ve Ağustos aylarında görülen muson yağmurları sosyal hayatı zorlaştırabiliyor ve yaz aylarında sıcaklığın 40 dereceler çıkması da yine sosyal hayatı olumsuz etkileyen en önemli etkenlerden bir tanesidir. Gezginler tarafından gizemli ve mistik olarak nitelendirilen şehir, aynı zamanda zıtlıkları bünyesinde barındıran ilginç de bir şehirdir. Çok sayıda farklı inanışa sahip olan ve bir arada huzur içerisinde yaşayan insanlar oldukça sıcak kanlı ve misafirperver.

 

En hızlı gelişme kaydeden şehirler arasında yer alan Yeni Delhi, ekonomik anlamda da bu gelişimi ve büyümeyi sürdürmeye devam ediyor. Kendine has mutfak kültürü ve ilginç lezzetleri ile de ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başaran Delhi, yemeklerinde bol baharat kullanmayı tercih ediyor. Gece hayatı ise zengin bölgelerde hareketlilik kazanmış durumda ve fakir bölgelerde 00:00’dan sonra sokakların boş olduğunu göreceksiniz. Zengin bölgelerde özellikle otellerde düzenlenen partiler fazlasıyla ilgi çekici bir görüntü sergiliyor.

 

Türk Hava Yolları bilet fiyatları ya da Türk hava yolları sefer haritasına göz atarak sizler de bilet tercihlerinizi yapabilirsiniz.  Erken rezervasyon fırsatları ile birlikte ücretlendirme çok daha uygun olacaktır. Şehirde ulaşım için çok fazla seçenek karşınıza çıkacaktır ve havalimanına ayak bastıktan sonra sizleri şehir merkezine götürecek olan alternatifler de aşağıdaki metinde belirtilmiştir. 

Delhi Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Metro

Airport Express ile birlikte şehir merkezine ulaşmak ortalama 20 dakika sürüyor. 20 dakikalık yolculuk boyunca şehri keşfetme fırsatı da buluyorsunuz çünkü birçok güzergahta metro yer altından değil, yer üstünden geçiyor. New Delhi istasyonu, metro ağının en son istasyonudur. 150 rupi ödeyerek tek yön seyahat edebiliyorsunuz ve havalimanından iki durak sonra şehir merkezine ulaşıyorsunuz. Güvenli, konforlu ve bunun yanı sıra bilet fiyatının uygun olması da ziyaretçilerin bu alternatifi tercih etmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesidir.

 

Taksi

Pre paid sistemi sayesinde ödeme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyor ve yolculuk ücretinden daha fazla bir rakam ile karşı karşıya gelmiyorsunuz. 200 rupi gibi bir ödeme yaparak şehir merkezine taksiler ile ulaşabilirsiniz. Pre paid sistemi sayesinde gideceğiniz noktayı belirtiyor ve makbuzunuzu alıyorsunuz. Bu eylemin dışında herhangi bir şekilde ödeme yapmanıza gerek kalmıyor ve fahiş fiyatların yanı sıra ekstra ödeme sorunu da karşınıza çıkmıyor. Klimalı taksiler ve klimasız taksiler olmak üzere iki farklı tercih yapabiliyorsunuz ve ücretlendirme de bu detaya göre değişiklik gösterebiliyor.

 

Diğer Alternatifler

Servis Otobüsü

Fiyatı oldukça yüksektir ve sefer saatleri de düzensiz olduğu için ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih edilmemektedir. Şehir merkezi ve farklı güzergahlara ulaşım için mevcut alternatiflerden bir tanesi olan servis otobüsünden indikten sonra metro ya da taksileri kullanarak şehrin önemli noktalarına da seyahat edebilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama firmalarına ait çok sayıda firma yer alıyor ve bu firmalar kendilerine ait ofislerde sizleri misafir ediyor. Firmalara ait web siteleri de online rezervasyon için tercih edilebilir. İşlemlerinizi online olarak yaptığınız takdirde havalimanına adım attığınız an araçlarınız hazır bir şekilde sizlere sunuluyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder