Hızlı Erişim

En Ucuz Datça Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Datça Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Datça Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Datça Şehir Bilgisi

Muğla’ya bağlı bir turizm ilçesi olan Datça’nın nüfusu resmi sayılara göre 17 bin olmasına rağmen yaz aylarında nüfusundan çok daha fazla sayıda turisti ağırlamaktadır. Datça uçak bileti ile gelen konuklar Datça otellerinde, bu harika turizm noktasında tatillerini geçirmektedir. Ege sahillerinde olan diğer il ve ilçeler gibi Datça'da da Akdeniz iklimi görülmektedir. Bu sebepten yaşamak için de tatil için de oldukça uygundur. Yazın oldukça bir sıcak hava olurken, kışınsa yağışlı ve ılık bir iklim hakimdir. Bu sebepten Datça gezilecek yerler için her mevsim uygundur. Datça uçak bileti ile şirin tatil beldesi Datça’yı ziyaret edebilirsiniz.

Datça tarihi de oldukça eskilere dayanmaktadır. MÖ 2000li senelere kadar uzanan bir geçmişi olduğu bilinmekte olan Datça Yarımadası'nda pek çok medeniyet yaşamıştır. Karyalılar, Persler, Lidyalılar, Dorlar, Bizans, Osmanlı gibi farklı kültürler bu bölgede yerleşim yerleri kurmuşlardır. Knidos Antik Kenti, Knidos Afroditi, Apollon Karneios Tapınağı gibi tarihi öneme eserler burada bulunmaktadır. Datça tarihi eserlerini yerine görmek isterseniz Datça uçak bileti ile kolayca buraya gelmeniz mümkündür. Datça'nın en çok turist çeken özelliğiyse çok sayıda mavi bayraklı temiz plajlara sahip olmasıdır. Datça’da turizmin gelişmesinden dolayı pek çok Datça otelleri, restoranları ve diğer turistik Datça tesislerini görmeniz mümkündür. Ayrıca yaz aylarında Datça gece hayatı da oldukça renklidir. Siz de bu güzellikleri yerine görmek ve deneyimlemek isterseniz Datça uçak bileti alabilirsiniz. Fakat Datça uçak bileti ile gelmeniz için Dalaman Havalimanı ile uçuşunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir ve dönemsel yoğunlukları dikkate alarak erkenden almanız faydalı olacaktır.

Taş evleri, tertemiz plajları, kendi gibi sıcak insanları ve mis gibi kekik kokusuyla bir kez ziyaret edenin defalarca görmek isteyeceği harika yerlerden biridir. Özellikle yaz aylarında Datça uçak bileti ile artan nüfus yoğunluğunun sebebi Datça'nın muhteşem koyları ve denizidir. Datça tüm bu güzellikleri ile yaz aylarının en özel alternatiflerinden biridir. Datça uçak bileti bulmak bu aylarda oldukça zorlaşmaktadır. Ege'nin bereketli topraklarında yetişen sebzeleri ve akşam yemekleriyle tatilciler için cennetten köşe gibidir. Bu sebepten en çok ziyaretçisini bahar ve yaz aylarında almaktadır.

Datça pek çok mavi yolculuk tekne turunun da uğrak noktasıdır. Özellikler yaz aylarında Datça tekne turlarına olan talep artmaktadır. Mavinin ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için oldukça güzel bir etkinlik olan Datça tekne turu Datça’da yapılacak şeyler arasında en keyifli olanlardandır. Datça uçak bileti alıp geldiğinizde ilçe içi ulaşım ağının yaz aylarında daha iyi olduğunu farkedeceksiniz. Bu da Datça’yı gezerken oldukça kolaylık sağlamaktadır.

 

 

 Datça Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Datça uçak bileti ile Datça’ya gitmek için Dalaman Havalimanı’nı kullanmalısınız. Ulaşım konusunda pek çok alternatif bulunmaktadır.

 

Taksi

Havaalanında yer alan taksi durağında her zaman taksi bulmanız mümkündür. Ulaşımınızı taksilerle kolaylıkla sağlayabilirsiniz ancak öncesinde fiyat bilgisi alıp pazarlık etmeniz daha uygun fiyata gitmenizi sağlayabilir.

 

Havaş ve Otobüsler

Dalaman Havalimanı'ndan önce Havaş'ın servisleriyle Marmaris'e, Marmaris otogardan Datça'ya giden minibüsler ile Datça'ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Marmaris Datça arası mesafe ise yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ancak dönemsel yoğunluklardan dolayı sefer saatlerini dikkate almanızı tavsiye ederiz.

 

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak tatil boyunca ulaşım konusunu en konforlu şekilde çözebilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder