En Ucuz Dar Es Salaam Varışlı Uçak Biletleri

 • İstanbul (SAW) - Dar Es Salaam (DAR)
  15.5.2017
  741 TL
  Satın Al
 • İstanbul (SAW) - Dar Es Salaam (DAR)
  19.5.2017
  741 TL
  Satın Al
 • İstanbul (SAW) - Dar Es Salaam (DAR)
  22.5.2017
  741 TL
  Satın Al
 • İstanbul (SAW) - Dar Es Salaam (DAR)
  29.5.2017
  741 TL
  Satın Al
 • İstanbul (SAW) - Dar Es Salaam (DAR)
  8.5.2017
  914 TL
  Satın Al
 • İstanbul (SAW) - Dar Es Salaam (DAR)
  1.5.2017
  926 TL
  Satın Al
 • İstanbul (SAW) - Dar Es Salaam (DAR)
  5.5.2017
  926 TL
  Satın Al
 • İstanbul (SAW) - Dar Es Salaam (DAR)
  12.5.2017
  926 TL
  Satın Al

En Ucuz Dar Es Salaam Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Dar Es Salaam (DAR) - İstanbul (SAW)
  29.4.2017
  867 TL
  Satın Al
 • Dar Es Salaam (DAR) - Ankara (ESB)
  22.5.2017
  1637 TL
  Satın Al
 • Dar Es Salaam (DAR) - Antalya (AYT)
  14.6.2017
  1789 TL
  Satın Al
 • Dar Es Salaam (DAR) - Lefkoşa (ECN)
  2.5.2017
  1930 TL
  Satın Al
 • Dar Es Salaam (DAR) - İzmir (ADB)
  18.6.2017
  1970 TL
  Satın Al
 • Dar Es Salaam (DAR) - Diyarbakır (DIY)
  14.5.2017
  2007 TL
  Satın Al
 • Dar Es Salaam (DAR) - Gaziantep (GZT)
  5.5.2017
  2456 TL
  Satın Al
 • Dar Es Salaam (DAR) - Trabzon (TZX)
  26.5.2017
  2753 TL
  Satın Al

Darüsselam Hakkında Genel Bilgiler

Tanzanya’nın en büyük şehri ve en önemli ticaret merkezi olan Darüsselam, bir dönem liman ihtiyacına yanıt almak adına kurulmuş bir şehirdir ve dönemin en önemli ticaretlerine de tanıklık etmiştir. 2.5 milyonu aşan nüfusu ile de yoğun bir insan topluluğunu bünyesinde barındırmaktadır.

Darüsselam’da balık pazarları oldukça meşhurdur ve oldukça renkli bir kimliğe sahiptir. Sabah saatlerinde yoğun bir alış verişe sahne olan pazarlar, yerli halkın da en önemli geçim kaynaklarından bir tanesini oluşturuyor.

Şehirde gezebileceğiniz önemli adreslerden bir tanesi köy müzesidir ve bunun yanı sıra Darüsselam Ulusal Müzesi de yine ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken adreslerden bir tanesi olarak bilinir. Bagamonya ve Botanik bahçeleri de yine ziyaretçi olarak gittiğinizde tercih edebileceğiniz adreslerden bazıları olarak karşınıza çıkıyor.

Tanzanya mutfağı genellikle deniz ürünleri ile donatılmış durumda ve balık çeşitliliği bakımından da tercih edilebilecek mutfaklardan bir tanesidir. Şehirde bulunan restoran ve kafe tarzı mekanlarda Darüsselam mutfağına ait en özel lezzetleri de bulabiliyorsunuz.

Gece hayatı ise yerel ve kültürel etkinliklerden oluşuyor. Yine yerli halk bu tür eğlencelere Masai adını verdikleri geleneksel kıyafetleri giyerek gidiyor ve ortaya bir hayli eğlenceli görüntüler çıkıyor. Avrupa’daki gece hayatından fazlasıyla uzak bir gece hayatı sizleri bekliyor olacaktır ve kulüp ya da bar kültürü gibi bir kültür de henüz oluşmuş durumda değil.

Şehir içi ulaşım çok gelişmiş durumda değil ancak havalimanından şehir merkezine gidebilmeniz için birçok alternatif karşınıza çıkıyor. 

Darüsselam Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminalden yaklaşık 500 metre uzaklıkta olan otobüs duraklarını kullanarak otobüslere ulaşabilir ve şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. Otobüsleri kullanarak şehir merkezine yaklaşık olarak yarım saat gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Otobüsler günün her saati hizmet veriyor ve 24 saat boyunca aktif olarak seferler devam ediyor. Otobüs biletini havalimanında ya da otobüs içerisinde almanız gerektiği gibi bir bilgi yer almıyor bu yüzden seyahat öncesinde personelden bilgi almanız da yine sizlerin lehine olacaktır. 

Raylı Sistem

Havalimanından şehir merkezine raylı sistem ulaşımı bulunmuyor.

Taksi

20 ila 60 dakikalık seyahat süreleri ile birlikte şehir merkezine taksi ile ulaşım mümkündür. Havalimanında sizleri bekleyen taksiler, günün her saati aktif olarak hizmet veriyor ancak taksimetre uygulaması mevcut değil bu yüzden taksiye binmeden önce pazarlık yapmanız da büyük bir sürpriz ile karşılaşmamanız adına daha doğru olacaktır. Taksilerin tamamı legal olarak hizmet veriyor ve havalimanı tarafından yetkilendirilmiş olan taksiler odluklarını da belirtmekte fayda var.

 

 

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Gelen yolcu bölümünde araç kiralama firmalarını temsilen personeller bulunuyor ve dilediğiniz firmayı tercih ederek araç kiralama işlemini de tamamlayabilirsiniz. Havalimanında çok sayıda araç kiralama firması mevcut ve alternatifleri değerlendirerek seyahatlerinizi de daha konforlu hale getirebilirsiniz. Araç fiyatları hakkında net bir rakam verilmediğini de belirtmekte fayda var.

Shuttle

Şehir merkezi ya da şehrin önemli noktalarına ulaşmanızı sağlayan bir servis hizmeti ne yazık ki mevcut değil ancak terminaller arası ulaşımı sağlamak adına havalimanı tarafından servis araçları temin ediliyor ve yalnızca terminaller arası ulaşım hizmeti sunuluyor.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X