Hızlı Erişim

En Ucuz Dammam Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dammam Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dammam Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Dammam Hakkında Genel Bilgiler

Suudi Arabistan’ın en büyük beşinci şehri olan Dammam, Doğu Bölgesinin de Başkentidir. Kral Abzulaziz’in onuruna inşa edilen liman, an itibarıyla şehrin en önemli ticaret noktalarından bir tanesidir. Petrol rezervleri bakımından da büyük bir önem sahip olan şehir, modern görüntüsü ve etkileyici mimarisi ile de kimliğini en iyi şekilde yansıtıyor. Suudi Arabistan ile birlikte Arap Yarımadasının da en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Dammam, tarihi yapıları ve şehir parkları ile ilgi çekici bir hal alıyor ve turistik anlamda da ülke için önemli bir yere sahiptir.

 

Yaz ve sahil festivalleri ile festival kültürünü de güçlü hale getiren Dammam, ziyaretçilerin yoğun olduğu dönelmede çok daha hareketli ve sosyal hayat bu dönemlerde diğer dönemlere göre biraz daha hareketli bir hal alıyor. Kafe ve restoranlar eğlence hayatının bir parçası çünkü Suudi Arabistan2ın diğer şehirlerinde olduğu gibi burada ad alkol kullanımı ve satışı yasaktır. Bar ya da gece kulübüne rastlamak imkansız bu yüzden gece hayatının zayıf olduğunu da bilmeniz gerekiyor.

 

Onur Air, Bora Jet ve Thy gibi firmalara online olarak ulaşarak sefer sorgulamalarını yapabilir ve uçuşlar hakkında eğer varsa bilgi alabilirsiniz. Güçlü ve gelişmiş bir ulaşım alt yapısına sahip olmayan şehirde kadınlar araba kullanamıyor. Şehri ziyaret etmeden önce ülkenin kurallarını da gözden geçirmenizde fayda var. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı ise aşağıdaki alternatifleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Dammam Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Sapcto firması tarafından işletmeciliği yapılan otobüsleri kullanarak havalimanından şehir merkezine 40 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Havalimanında bu şirkete ait ofisler bulunuyor ve ofisleri ziyaret ederek sefer saatleri hakkında güncel bilgilere de ulaşabilirsiniz. Tek yön için otobüslere ödeyeceğiniz tutar ise 12 SAR olarak karşınıza çıkıyor.

Bu otobüsler şehir merkezi ile birlikte geniş bir güzergah rotasına da hakimdir ve dilerseniz şehrin farklı noktalarına da yine bu otobüsleri kullanarak seyahat edebiliyorsunuz.

 

Taksi

Yarım saat sürecek yolculuk sonrası şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Taksilerde taksimetre uygulaması mevcut değil ve ödeyeceğiniz rakamlar ise ortalama 50 ila 60 SAR arası değişiklik gösteriyor. Taksiye binmeden önce şoförden fiyat bilgisi alabilirsiniz ve bu sayede yüksek rakam ödemekten de kurtulacaksınız.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında 10’dan fazla araç kiralaması hizmet veriyor ve firmaların ofisleri de yine havalimanında yer almaktadır. Firmaların bazıları şoförlü araç kiralama hizmeti de sunuyor ve tüm bu detayları dilerseniz firmaların web siteleri aracılığı ile de öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda araç kiralama işlemlerini online rezervasyon ile de yapmanız mümkündür. Şehirde seyahat etmenin ve şehri keşfetmenin en konforlu hali olarak bilinen bu alternatifi sizler de tercih edebilirsiniz.

 

Otel Servisleri

Şehirde çok sayıda lüks otel mevcut ve otellerin büyük bir kısmı havalimanı-otel arası servis hizmeti sunuyor. Konaklayacağınız otelin bu tür bir hizmeti varsa eğer sizler de faydalanabilir ve otellerinize daha kısa sürede ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Servislerin bazıları şehir merkezi güzergahını da kullanıyor ve önemli noktalara sefer düzenlediklerini de belirtmekte fayda var. 

Dammam Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder