Hızlı Erişim

En Ucuz Daka Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Daka Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Daka Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Dhaka Hakkında Genel Bilgiler

Dhaka, bilinen diğer adı ile Dakka, Bangladeş’in Başkentidir. Dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında yer alan Bangladeş’in Müslüman şehirlerinden bir tanesidir ve Müslüman nüfus bir hayli fazladır. 17. Yy sonrası Danimarkalılar, Fransızlar ve İngilizlerin şehre akın etmesi ile birlikte gelişimine başlayan şehir, an itibarıyla kültür ve ticaret merkezi olmasının yanı sıra ülkenin ekonomi merkezleri arasında da yer almaktadır.

 

Kalabalık nüfus, şehirdeki ulaşımı ne kadar zor ve sıkıntılı hale getirse de olumlu katkıda bulunduğu detaylar da mevcuttur. Sosyal hayat oldukça hareketli ve güçlüdür. Bununla birlikte şehirde Mustafa Kemal adında bir sokak da bulunuyor ve Türk ziyaretçilerin yoğun olarak ziyaret ettikleri noktalardan bir tanesi de burasıdır. Anadolu Jet ya da Türk Hava yolları adresleri üzerinden Dhaka seferlerini sorgulayabilir ve eğer seferler mevcutsa biletlerinizi online olarak da satın alabilirsiniz.

 

Hindistan mutfağının önemli lezzetlerine ev sahipliği yapan ve mutfak kültürünün büyük bir kısmına da Hindistan odaklı yer veren şehir, dünya lezzetlerinin sunulduğu lüks restoranları ile de sizleri en iyi şekilde misafir etmeye hazırlanıyor. Gece hayatı eskiye nazaran çok daha eğlenceli ve hareketli bir görüntü sergiliyor. Geçmiş yıllarda gece hayatından söz etmek çok da mümkün değilken şimdilerde eğlence kültürünün net bir şekilde şehre hakim olduğunu görebiliyoruz. Bar ve pub kültürü ile birlikte aklınızı başınızdan alacak ev partileri de şehri gece yarıları çok daha hareketli hale getiriyor.

 

Havalimanı sonrası nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ve hangi ulaşım alternatiflerine sahip olduğunuz da aşağıdaki metinde belirtilmiştir. 

Dhaka Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

5 Taka ödeyerek şehir merkezine otobüsler ile seyahat edebilirsiniz. Havalimanına 5 dakika uzaklıkta bulunan otobüs duraklarını ziyaret ederek sizler de otobüs tercihinde bulunabilirsiniz. Otobüsler çok güvenli değil ve bu yüzden gece geç saatlerde otobüs seferleri düzenlenmiyor. Saat 20:00’a kadar otobüs kullanabilirsiniz anca bu saatten sonra otobüs bulmak mümkün olmayacaktır.

 

Rikşov

Kilometre başı 10 Taka olarak ücretlendirilen rikşovlar, renkli ve eğlenceli ulaşım araçlarından bir tanesidir. Terminal bölgesinin çıkışında yer alan rikşovların çok daha hızlı ve konforlu olması ziyaretçilerin ilgisini de fazlasıyla çekmiş durumda. 3 farkı rikşov hizmeti sunuluyor ve ödeyeceğiniz rakam da tercih edeceğiniz araçlara göre değişiklik gösterebiliyor.

 

Taksi

30 ila 45 dakikalık bir seyahat süresi sizleri bekliyor. Ortalama 400 taka ödeyerek taksileri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konforlu araçlardır ve otobüslere göre çok daha güvenilir olduklarını söylemek de mümkündür. Taksiler gece geç saatlerde ve sabahın erken saatlerine de hizmet veriyor ve bagaj için ekstra ödeme yapmak durumunda da değilsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Rent a car firmaları ofislerinde sizleri misafir etmeye devam ediyor. Popüler firmaların yanı sıra yerli firmalar da havalimanında kendilerine ait ofislerde araç kiralama hizmeti sunuyor. Şehir güvenlik bakımından bir hayli sorunlu ve sizler de en azından seyahatlerinizi daha güvenli kılmak adına özel araçları tercih edebilirsiniz. Rehber hizmeti alarak şoförlü araç tercihi yapabilir ve bu sayede şehri keşfetme konusunda da herhangi bir sorun ya da sıkıntı yaşamamış olursunuz. 

Daka Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder