Hızlı Erişim

En Ucuz Dakar Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dakar Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Dakar Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Dakar Hakkında Genel Bilgiler

Afrika Kıtasının en çekici ve en gelişmiş adreslerinden bir tanesi olan Dakar, herkesin bildiği gibi Dakar rallisi ile büyük bir ün kazanmış ve farklı etnik grupları da bünyesinde barındıran metropollerden bir tanesi haline gelmiştir. Senegal Cumhuriyeti’ne Başkentlik yapan Dakar, siyasi ve ekonomik anlamda da ülke için merkez konumunda yer almaktadır. Camileri, doğal zenginlikleri ve katedralleri ile birlikte mimari anlamında da büyük gelişme kaydeden Dakar, Batı Afrika’daki diğer şehirlere göre fazlasıyla gelişmiş ve cazibe merkezi haline gelmiştir. Dakar Rallisi, şehrin gelişiminde ve popüler hale gelmesinde büyük pay sahibidir ve artık gelenekselleşmiştir.

 

Retba Gölü, bilinen bir diğer adı ile Pembe Göl, şehrin ziyaret edilmesi gerekilen en önemli adresleri arasında yer alıyor ve her yıl sayısız turiste ev sahipliği yapan özel noktalardan bir tanesidir. Anadolujet uçak bileti fırsatlarını kullanarak sizler de ülkemizden şehre uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Her yıl sayısız turistin ziyaret ettiği bu büyüleyici şehir, yaz sezonunda çok daha fazla ziyaretçi kabul ediyor.

 

Victor Hugo ve Medine Bölgesi, gece hayatının en hareketli olduğu noktalardan bir tanesidir. Afrika’daki diğer şehirlere nazaran Dakar’da gece hayatı çok daha hareketli ve çok daha gelişmiş bir yapıya sahiptir. Farklı müzik kültürlerine ev sahipliği yapan çok özel mekanlar, sabahın ilk ışıklarına kadar kapılarını açık tutmaya devam ediyor. Şehirde ulaşım da oldukça kolay ve havalimanına adım attıktan sonra da sizleri çok sayıda alternatif bekliyor. Anadolujet rezervasyonlarınızı yaptırdıktan sonra sizleri de hazırlıklarınızı tamamlayabilir ve seyahat için harekete geçebilirsiniz. 

Dakar Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Saat 06:00 ve 21:00 saatleri arasında hizmet veren şehir içi otobüsleri, havalimanı ve şehir merkezi ulaşımında da büyük rol oynuyor. Çıkış kapısının önünden hareket eden 8 numaralı otobüsleri kullanarak sizler de kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüslerin güzergahlarının geniş olması da ziyaretçileri bu alternatife yönlendiren detaylardan bir tanesidir.

 

Taksi

Havalimanında hizmet veren taksilerde ne yazık ki sabit bir tarife mevcut değil. Bu yüzden rakamlar zaman zaman farklılık gösterebiliyor ve bazı ziyaretçiler yüksek rakamlar ödeyebiliyor. Bunu önlemek için taksi tercihi öncesinde şoför ile fiyat hakkında konuşarak bilgi alabilir ve ödeyeceğiniz tutarı da öğrenebilirsiniz.

 

Diğer alternatifler

Shuttle

Shuttle uygulaması Dakar havalimanında biraz daha farklı bir sistemle hizmet veriyor. Ücretli servislerden faydalanmak için en az iki gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Araçlar sizi istediğiniz destinasyona ulaştırıyor ancak fiyatları taksilerden daha pahalı. Araç kiralama mantığı ile hizmet veren shuttle hizmetine günün her saati ulaşabiliyorsunuz ve iletişim numarası için de havalimanı ile irtibat kurabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama firmalarına ait ofisler bulunuyor ve bu ofisler günün büyük bir kısmı açık. Şoförlü ve şoförsüz araç kiralama hizmeti sunan firmaları ziyaret ederek sizler de taleplerinizi iletebilirsiniz. Firmaların web siteleri de aktif olarak hizmet veriyor ve dilerseniz online olarak da yine bu siteler aracılığı ile rezervasyonlarınızı kolayca yapabiliyorsunuz. Araç modeli seçimi de yapabiliyorsunuz ve gruplar için özel tasarlanmış büyük araçlar da mevcuttur. 

Dakar Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder