Hızlı Erişim

En Ucuz Çorlu Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Çorlu Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Çorlu Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Çorlu Şehir Bilgisi

Marmara Bölgesi'nde bulunan ve İstanbul'dan sonra, Çorlu Trakya'nın en büyük yerleşimidir. Doğal yapısı, gezilecek yerleri, stratejik konumu ve sanayisi ile Türkiye'nin en gelişmiş ilçelerindendir. Çorlu, Tekirdağ’ın en büyük ilçesidir ve şehir merkezine 38 km uzaklıktadır. MÖ. 1000 senelerinde Trako-Friglerin kurmuş olduğu koloni şehirlerden birisi olan ilçenin eski isimleri kaynaklarda Tzirallum, Tzirallun veya Tzirallon olarak geçmektedir. Ayrıca hızla büyüyen bir nüfusa sahip olan Çorlu’nun altın sarısı kumsalları sizi beklemektedir. Pek çok tarihi olaya tanıklık etmiş ilçeyi ziyaret etmeye hazırsanız sitemizden Çorlu uçak bileti inceleyerek Çorlu uçak bileti fiyatlarına göz gezdirebilirsiniz.

 

Çorlu'da gezilecek yerler denildiğinde en başta Çorlu Kalesi gelmektedir. Karadağ Mahallesi'nde yer alan kalenin VI. yüzyıla ait olduğu tahmin edilmektedir. Çorum Kalesi Bizans döneminde yapılmıştır ve etrafı dere yataklarıyla çevrilidir. Çorum Kalesi'nin sur duvarları kuleler ile desteklenmiş ve taş temeller üzerine kurulmuştur. O zamanlar askeri önemi olan yapı, İstanbul yolu üzerinde bulunması sebebiyle sık sık kuşatmalara maruz kalmıştır. Bir diğer Çorlu’da gezilecek yer ise ilçe merkezinde bulunan Süleymaniye Camii’dir. Kanuni Sultan Süleyman tarafından, 1521 yılında yaptırılmıştır. Çorlu’da gezilecek yerler saymakla bitmeyecektir. Bu güzellikler ve daha fazlasını Çorlu uçak bileti alarak yerinde görebilirsiniz. Bir diğer önemli durak ise Heykel Meydanı’dır. Çorlu'nun ana merkezi olan Heykel Meydanı'nda dükkânlar, kafeler ve parklar bulunmaktadır. Hükümet olarak isimlendirilen bölgeyse dar sokakları ve eski evleri ile Çorlu'nun tarihi yüzüdür. Her sene binlerce yerli ve yabancı turist Çorlu uçak bileti alarak buraya ve Tekirdağ’a gelmektedir.

 

Kültürel olarak bu derece zengin olan bir ilçenin lezzetlerinin zengin olmaması düşünülemez. Zeytinyağlılar, nefis hamur işleri ve tatlılar ile kendinizden geçeceksiniz. İrmik ve peynir helvası, höşmerim, cizleme, hakuk ile Hayrabolu tatlısı gibi tatlılar en çok tercih edilen meşhur tatlılarındandır. Peyniri ile  ünlü Çorlu'nun ana yemekleriyse Tekirdağ Köftesi, papaz mancası, cıllık ve boraniyedir. Bu nefis yemekleri ve tatlıları yerinde tatmak için erkenden en ucuz Çorlu uçak bileti alın ve karlı çıkın.

Çorlu’ya nasıl gidilir sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Çorlu uçak bileti ile gitmek oldukça pratik bir yol olacaktır. Çorlu Havalimanı’nın kent merkeziyle arasında 15 kilometre bulunmaktadır. 1998 senesinde hizmete açılan havalimanını, yıllık ortalama 600 bin yolcu kapasitesine sahiptir. Uluslararası hava trafiğine de açık olan havaalanında, iç hat ve dış hatlar terminali olarak tek bir binada hizmet verilmektedir. Türkiye'nin Trakya bölgesinde aktif olarak yolcu taşımacılığı yapılan tek havaalanı olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı, sivil ve askeri havalimanı statüsündedir. Çorlu uçak bileti alarak Çorlu’ya veya Tekirdağ’a gitmeniz mümkündür.

 

Çorlu Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Tekirdağ Çorlu Havalimanı, kendi açık otoparkı ile  birlikte kent merkezine veya Çorlu’ya gidebilmeniz için çeşitli seçenekleri de size sunmaktadır. Aynı şekilde kent merkezinden Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na gidiş için de aynı seçenekleri kullanmanız mümkündür.

 

Taksi

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı iyi alternatif taksi olur. Taksiler ile kısa zamanda gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Havaalanında 24 saat hizmet veren taksiler iyi alternatif olabilirler.
 

Otobüs

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan kent merkezine otobüslerle ulaşabilirsiniz. Taksilere göre daha ekonomik bir seçenek olan otobüslerle yaklaşık 20 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz.
 

Araç Kiralama

Terminal binasında yer alan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak kolaylıkla  şehir merkezine gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Havaalanı içinde yer alan araç kiralama şirketlerinden bu hizmeti alabilirsiniz. Çorlu uçak bileti aldıktan sonra online rezervasyon yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Yolcu Servisi

Kullanabileceğiniz bir diğer yol ise yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile hem havaalanından kent merkezine hem de kent merkezinden havaalanına gitmeniz oldukça kolaydır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder