Hızlı Erişim

En Ucuz Cordoba Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cordoba Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cordoba Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Codoba Hakkında Genel Bilgiler


Endülüs özerk bölgesinde konumlanmış olan Cordoba, aynı zamanda Cordoba eyaletine de Başkentlik yapmaktadır. Romalılar ve Endülüs Emevilerine ev sahipliği yapmış olan şehir, İspanya’nın özerk bölgelerinden bir tanesi ve hali hazırda tarihi dokusunu korumaya da devam ediyor. Uzunca bir süre Müslüman Araplarca yönetilmiş olan şehirde bu etnik kimliğin izlerini bulabilmek de mümkündür. Mistik bir havaya sahip olan Cordoba, eskiye dair birçok detay ve mimariyi de hal hazırda bünyesinde barındırıyor. Eski Yahudi Mahallesi, mutlaka ziyaret etmeniz gereken noktalardan bir tanesidir ve tarih kokan bu yer, her yıl binlerce turiste de ev sahipliği yapıyor.


Sahip olduğu lezzetli mutfağı ile de çok sayıda insanın ilgisini çekmeyi başaran şehir, İspanya mutfak kültüründen çok ayrı bir yere sahiptir. Endülüs mutfağı olarak adlandırılan bu özel mutfağa ait çok sayıda yemek ve gıdayı restoran ve kafelerde tatma fırsatına sahip olacaksınız.


Sosyal hayat bir hayli hareketli ancak gündüz saatlerinde meydana gelen hareketlilik gece geç saatlerde yerini sakinliğe bırakıyor. Eğlenmek için tercih edebileceğiniz bar ve gece kulüpleri mevcut ancak yerli halkın eğlence anlayışı ne yazık ki çok üst düzey seviyede değil. Erken saatlerde ışıklar kapanıyor ve insanlar genellikle evlerinde vakit geçirmeyi tercih ediyor.


Cordoba, festivaller konusunda aktif ve etkin bir şehir. Yılın her ayı olmasa da belli dönemlerde festivaller düzenleniyor ve bu festivallere yerli halkın yanı sıra dünyanın dört bir yanından çok sayıda insan da akın ediyor.


Şehirde ulaşım bakımından güçlü bir alt yapı söz konusu ve şehrin birçok noktasına otobüsler ile seyahat edebiliyorsunuz. Yerli halkın en çok kullandığı ulaşım araçları otobüslerdir ancak daha hızlı ve daha konforlu bir seyahat tercihi için günün her saati erişebileceğiniz taksileri de kullanabilirsiniz.


Misafirperver ve sıcakkanlı insanları turistlere karşı oldukça sevecen bir görüntüye sahipler. Özellikle esnaf, turistlerin ekonomide nasıl bir paya sahip olduğunun bilincinde ve bir dükkana adım attığınızda turist olduğunuzu belirttiğinizde büyük bir ilgi görüyorsunuz.

Cordoba Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs


Sabahın erken saatlerinde başlayan seferler, akşam saatlerine kadar devam ediyor. Otobüslerin konforlu ve hızlı olması, turistlerin büyük bir bölümünün bu alternatifi tercih etmesine neden oluyor. Bilet fiyatları da oldukça uygun ve geniş güzergah sayesinde şehir merkezinin yanı sıra şehrin önemli noktalarına da seyahat etmek mümkündür.


Taksi


Günün her saati taksi bulabilirsiniz ve liman çıkışında taksileri sizleri bekliyor olacaktır. Resmi olarak hizmet veren legal taksilerin yanı sıra illegal olarak çalışan korsan taksiler de mevcut ancak rakamsal olarak tercih edilmesi pek tavsiye edilmiyor.


Diğer Alternatifler
Shuttle


Özel firmalar tarafından yürütülen shuttle hizmetlerinden de faydalanabiliyorsunuz. Yine şehir merkezinin yanı sıra şehrin ziyaret edilmesi gerekilen önemli noktalarına da bu araçlar ile ulaşmak mümkündür.


Araç Kiralama


Yerli ve yabancı rent a car firmaları havalimanında hizmet vermektedir ve şehir merkezinde de bu firmalara ait ofisler mevcuttur. Online olarak da inceleme yapabilir ve bilgi aldıktan sonra araç kiralama hizmetini yine online olarak da alabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder