Hızlı Erişim

En Ucuz Cleveland Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cleveland Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cleveland Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Cleveland Hakkında Genel Bilgiler

Amerika Birleşik Devletlerinin kuzeydoğusunda konumlanmış olan Cleveland, Ohio Eyaletinde yer almaktadır. 1980’li yıllara kadar ticaret merkezleri listesinde de kendine önemli bir yer edinmiş olan Cleveland, bünyesinde barındırdığı büyük iş merkezleri ile birlikte iş dünyası için de önem taşıyan şehirler arasında kendine yer bulmaktadır. New York ile birlikte en büyük sanat şehirlerinden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor. Şehirde eğitim ve sanata büyük önem verilmektedir ve bünyesinde barındırdığı üniversiteler de çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 

Şehirde 80’den fazla etnik grubun olduğu biliniyor ve bu farklı etnik gruplar gerek mutfak kültürüne, gerek sosyal hayata ve gerekse de eğlence hayatına büyük ölçüde katkı sağlamaya devam ediyor. Hareketli bir sosyal hayata sahip olan şehir, gece hayatı ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Şehirde sportif faaliyetler de büyük önem taşıyor. Özellikle beyzbol ve basketbol konusunda şehrin bir adım önde olduğunu görebiliyoruz.  Sportif faaliyetlerdeki başarının yanı sıra şehir halkının bu etkinliklere gösterdiği ilgi de takdir-e şayandır.

 

Cleveland ziyaretlerinizi Türk Hava Yolları ile gerçekleştirebiliyorsunuz ancak an itibarıyla Atlas Global ve Pegasus da bu şehir için çalışmalarına devam etmektedir. Havalimanına ayak bastığınızda şehir merkezine direkt ulaşım sağlayabilmeniz için karşınıza çok sayıda alternatif çıkıyor ve bu alternatifler de aşağıdaki gibi şekilleniyor. 

Cleveland Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Metro

Red Line metro hattı, havalimanını şehir merkezine bağlayan ana hatlardan bir tanesidir ve güzergah boyunca şehrin farklı noktalarındaki istasyonlar da ziyaret ediliyor. Her 15 dakikada yeni bir sefer düzenleniyor ve bu da kalabalık yolcu gruplarını daha kısa sürede şehir merkezine taşıma konusunda olumlu bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Havalimanından bulunan asansörlerde -1’e basarak direkt istasyona geçiş yapabilirsiniz. 2.25 Dolar tek yön gidiş bilet fiyatı olarak belirlenmiştir ve fiyat da diğer ulaşım alternatiflerine göre oldukça uygundur.

 

Taksi

İlk 5 mil için sabit açılış ücreti 13.5 dolar olarak belirlenmiş durumda ve havalimanında 75 araçlık taksi filosu sizleri karşılıyor. Beyaz taksiler legal olarak resmi hizmet veren araçlardır ve tercih etmeniz tavsiye edilen araçlar olarak karşınıza çıkıyor. Taksi ile şehir merkezine ulaşımın süresi ortalama 15 dakika ve taksilerin gayet konforlu olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Bagaj teslim alanının 4 numaralı noktasından çıkış yaparak araç kiralama firmalarına ait ofislere ulaşabilirsiniz. Ofisler gün boyu aktif bir şekilde hizmet veriyor ve havalimanına ayak bastığınızda da ilgili personel araç kiralama hizmeti ile ilgili bilgi vermek için gezici olarak hareket ediyor. Çok sayıda firma mevcut ve taleplerinize uygun araç temini de en kısa sürede sağlanıyor. Araçlarınız ile işiniz bittikten sonra dilerseniz şehir merkezindeki ofislere de araç teslimi yapabiliyorsunuz.

 

Limuzin

Havalimanı ile anlaşmalı olarak hizmet veren 15 farklı limuzin kiralama firması hizmet veriyor. Lüksü ve konforu tercih etmek isterseniz eğer limuzinleri kullanabilirsiniz. Fiyatları oldukça yüksek ancak konfor bakımından bir kıyaslama yapıldığında en doğru seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Limuzin kiralama firmaları da yine kendilerine ayrılan bölümde ve ofislerinde sizleri bekliyor olacaktır. Dilerseniz online olarak da rezervasyon yaptırabiliyor ve hizmet alabiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder