En Ucuz Çin Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Çin Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Pekin

Para Birimi

seyehat zamanı Renminbi

Çin Şehirleri

Çin Hakkında Genel Bilgiler

Yüzölçümü ve nüfus olarak Asya’nın en büyük ülkelerinden bir tanesi olma unvanını üzerinde bulunduran Çin, her geçen gün hızlı bir şekilde artan nüfusu ile de dünyanın en kalabalık ülkesi olarak karşımıza çıkıyor.
 

Çince ülkede konuşulan resmi dildir ancak yapılan araştırmalar hali hazırda bu ülkede konuşulmaya devam edilen tam 292 dilin olduğunu gösteriyor. Uygurca, Tibetçe ve bununla birlikte Moğolca da yine ülkede en çok konuşulan dillerden bazılarıdır. Ülkenin para birimi ise Yuan, Başkenti ise Pekin’dir.
 

Budist ve Taocu dinlerine ait olan çok sayıda yapı ve tapınak da ülkede yerini almaktadır. Çoklu din kültürü hakimdir ve tek bir anlayış mevcut değildir.
 

Bir süre kapalı Pazar ekonomisini benimseyen ancak daha sonraları dışarıya açılmayı tercih eden Çin, ekonomik anlamda da güçlü ülkelerden bir tanesidir ve bu bağlamda her geçen gün biraz daha gelişme kaydettiğini de belirtmek mümkün.
 

Kendine has mutfak kültürünün yanı sıra dünya lezzetlerine de yer veren alternatif bir mutfak hakimdir.
 

Çin’de insanlar saygıyı esas belirlemiş durumda ve birbirlerine hitap şekilleri de genellikle saygı unsuru olarak kabul edilmektedir.
 

Festivaller ile de adından sıkça söz ettiren ülke, özellikle Bahar Festivali gibi dünyaca ünlü bir etkinliğe de ev sahipliği yapıyor ve her yıl bu festivali binlerce turist ziyaret ediyor.
 

Çin’e gidebilmek için ihtiyacınız olan belli başlı vize türleri var ve bu vizeler de aşağıdaki gibidir;

Çin Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Gri, yeşil ya da kırmızı pasaport sahibi iseniz eğer ülke sizlere 30 gün gibi bir vize muafiyeti sunuyor ancak ilk kez vize başvurusu yapacaksanız tek girişli vizeden faydalanabiliyorsunuz. Daha önce ülkeyi birçok kez ziyaret ettiyseniz sizlere sunulan bir avantaj olacaktır. Yarım yıllık yani çok girişli vize olarak adlandırılan vize de sizlere sunulan en önemli avantajlardan bir tanesidir.

Kalma, girme ve geçerlilik gibi detayların, yapılacak olan incelemeler ile birlikte konsolosluk yetkilileri tarafından belirlendiğini de belirtmek gerekiyor.

C Tipi Vize

Görevli mürettebat ve bu mürettebatın aileleri için hazırlanan vize türüdür.

D Tipi Vize

Ülkede kalıcı olmak gibi bir düşünceniz varsa ve uzun süreli ikameti tercih ediyorsanız D tipi vizeye ihtiyacınız olacaktır.

F Tipi Vize

Kısa süreli vizeler den bir tanesidir. Genellikle; inceleme, seyahat, ziyaret gibi nedenler için tercih edilmektedir.

G Tipi Vize

Çin’i transit geçişler için kullanmak yani bir başka ülkeye geçiş yapmak için Çin’den geçmek durumunda iseniz bu vize türüne ihtiyacınız olacaktır.

J1 Tipi Vize Türü

Basın mensuplarının uzun süreli ikamet etmesi için ihtiyaçları olan vize türüdür. Eğer bir görev ya da araştırma için 180 gün gibi bir süreden daha fazla ikamet etme durumunuz varsa bu vizeyi kullanacaksınız.

J2 Tipi Vize

Yine J1 vizesi gibi basın mensuplarına özel bir vize türüdür ancak tek farkı süre kısıtlamasıdır. 180 günden daha az bir süre ikamet edecekseniz bu vizeyi kullanmanız gerekiyor.

Vize İşlemlerinde Dikkat Edilecek Noktalar

  • Çin’den gelecek olan davetiyenin orijinal olması şarttır.
  • Bordo pasaport sahibi iseniz seyahat öncesi vize işlemlerinizin tamamlanması şarttır.
  • Biometrik fotoğrafların yer aldığı vize başvururu kabul edilmemektedir ve fotoğrafların vesikalık olması da şarttır.
  • Konsolosluğa bağlı akredite kuruluşların vize işlemlerini gerçekleştirmediğini de belirtmekte fayda var.

 

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder