En Ucuz Cibuti Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cibuti Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Djibouti

Para Birimi

seyehat zamanı Cibuti Frangı

Cibuti Hakkında Genel Bilgiler

Cibuti Eritre, Etiyopya ve Somali gibi ülkeler ile çevrilmiş küçük bir Doğu Afrika ülkesi olan aynı isimli ülkenin başkenti olarak geçmektedir. Karşı kıyıda bulunan Yemen ile arasında Aden Körfezi bulunmaktadır. Şehrin kuzey batısında yer alan liman Cibuti çevresinde bulunan Etiyopya gibi ülkelerin ticari faaliyetleri için oldukça önem arz etmektedir. Her sene pek çok iş insanı Cibuti uçak bileti alarak şehre gitmektedir.

Bulunduğu konumdan dolayı yıl boyunca yüksek sıcakkıkta havanın hakim olduğu kenti gezmek için Ekim-Kasım dönemleri en uygun zamanlar olarak bilinmektedir. Bu zamanlarda hava bir miktar serinlemekte, misafirlerine kenti daha rahat keşfetme ve gezme olanağı tanımaktadır. Kente Türkiye’den direkt uçuşla olmasa da Afrika’nın pek çok şehrinden aktarmalı olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Yeme içme anlamında da genelde yerel lezzetler sunan kentte et yemekleri çok sevilmektedir ve tüketilmektedir. Buna ek olarak Afrika başta olmak üzere dünya mutfağının farklı tatlarını da burada bulmanız mümkündür. Fakat genelde temiz ve lezzetli seçenekler sunan bu restaurantlarda fiyatların çok da uygun olmadığını unutmamalısınız. Kentte gezilecek yerlerin en başındaysa göz alıcı mimarisiyle Başkanlık Sarayı, ilginç yapısı ie dikkat çeken Hamoudi Camisi ve Assal Gölü çevresi gelmektedir. Her yıl pek çok insan bu yapıları görmek için en uygun Cibuti uçak bileti alarak şehre gelmektedir.

Kentte özellikle de Nisan-Eylül dönemlerinde kuraklık sebebiyle sağlıklı içme suyu bulmanın sorun olabildiğini ve bu durumun birçok salgın hastalığa sebep olabildiğini unutmayınız. Kente gelmeden evvel koruyucu aşı olmanız ve şebeke suyu yerine şişe suları tercih etmeniz daha sağlıklı ve rahat bir yolculuk geçirmenizi sağlamaktadır. Cibuti uçak bileti almadan önce bu konularda yeterince araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Farklı yerler keşfetmek isteyenler için iyi bir durak olacak Cibuti’de, Afrika kültürünü yerinde deneyimleyebileceksiniz. Bambaşka insanlarla tanışarak farklı bir tatil geçirebilirsiniz. Son dönemlerde Afrika seyahatleri popülerliğini arttırmaktadır. Siz de kalacak yer, mevsim, hijyen koşulları gibi detayları önceden araştırarak Cibuti uçak biletinizi alabilirsiniz. En uygun Cibuti uçak bileti için rezervasyon sitelerini takip etmeniz ve belirttiğimiz mevsimlerde erken davranmanız ucuz Cibuti uçak bileti bulmanızı kolaylaştıracaktır.

 

Cibuti Vize İşlemleri

Cibuti'ye seyahat etmek isteyen Bordo pasaporta sahip kişeler Cibuti vizesini almak zorundadırlar. Ancak yeşil, gri veya siyah pasaporta sahip kişiler 90 güne kadar sürede vizeden muaftırlar. Vizeye tabi olan kişilerin Cibuti sınır kapısında kapıda vize edinme hakları mevcuttur. Ancak Cibuti devletinin kesin bir vize rejimi yönetmeliği olmadığı için bu durum biraz risklidir. Cibuti vizesinin seyatinizden önce edinilmesi önerilmektedir. 

Cibuti Devleti’nin Türkiye dış temsilcisi olarak Ankara Cibuti Büyükelçiliği ile İstanbul Fahri Cibuti Konsolosluğu görevlerini ifa etmektedirler. Cibuti Konsolosluğu Ankara, Cibuti vizesi başvurularını kabul etmek ve sonuçlandırmakla yetkili tek kurumdur. Cibuti Konsolosluğu vize müracaatlarını bölge ayrımı yapmaksızın değerlendirmeye alırken; Cibuti vize işlem başvurularının şahsen yapılmasını istemektedir. Cibuti vizesi verilme kararı ve vize süresi Ankara Cibuti Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Cibuti Konsolosluğu/Elçiliği vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Cibuti Konsolosluğu vize işlem başvurularını, haftaiçi Pazartesi- Cuma günleri Saat: 09:00 - 12:30 arası kabul etmektedir.

 

Cibuti Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Kent merkezi Cibuti - Ambouli Uluslararası Havalimanı’nın 5 km güneyinde bulunmaktadır.

Havaalanından Ambouli kent merkezine taksi ile ve ya havaalanında kiralayacağınız bir araçla 15 - 20 dakikada ulaşabilimektesiniz. Taksiyle havaalanından kent merkezine ulaşmaksa ortalama 1800 – 2000 Cibuti Frangı tutmaktadır. Akşam 21:00 ile sabah 06:00 saatleri arasındaysa taksi tarifesine %50 fark eklenmektedir.

Ayrıca şehir merkezindeki bazı konaklama merkezleri havaalanı servis hizmeti de sunmaktadır. Bazı otellerde bu hizmet ücretsizdir fakat diğerleri ekstra ücret eklemektedir. Kalacağınız otelin havaakanı servisi olup olmadığını, varsa ekstra ücret alınıp alınmayacağını mutlaka Cibuti uçak bileti almadan önce öğrenin ve online rezervasyon yaptırın. Havaalanında herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder