Hızlı Erişim

En Ucuz Chelyabinsk Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Chelyabinsk Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Chelyabinsk Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Chelyabinsk Hakkında Genel Bilgiler

 

Rusya’nın güneyinde bulunan Chelyabinsk, ülkenin en büyük ve en kalabalık şehirlerinden biridir. Chelyabinsk Olbastı’nın yönetim merkezi olan şehir bölgenin ulaşım ağlarının merkezinde yer almaktadır ve karayolu, demiryolu ve havayolu ulaşımı oldukça gelişmiştir. Ural Dağları’nın doğusunda bulunan şehirde karasal iklim etkisi görülmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise genelde soğuk ve karlı geçmektedir. Ziyaret için en uygun aylar ise Mayıs’tan Eylül’e kadar süren yaz aylarıdır. Erkenden Chelyabinsk uçak bileti alarak Chelyabinsk’i ziyaret edebilirsiniz.    

Chelyabinsk Rusya’nın sanayi alanında en önemli şehirlerindendir. Ural Dağları’nın doğusunda iki milyona yakın nüfusuyla etkileyici bir yerleşim yeridir.  Özellikle metalurji, hafif sanayi ve gıda sanayii alanlarında ciddi gelişme kaydeden bir kenttir. Ayrıca Chelyabinsk Rusya’nın güney bölümünde, Miass Nehri kıyısında bulunmaktadır. Bahar aylarında havaların ısınmasıyla yoğun bir turist trafiği yaşanmaktadır. Gezilip görülecek muhteşem noktaları ile her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Chelyabinsk uçak bileti her sene binlerce turist tarafından alınmaktadır bu sebepten Chelyabinsk uçuş rezervasyonu için erkenci davranmalısınız.

Şehirde doğal güzellikler ve bunun haricinde de çok fazla gezilip görülebilecek yerler vardır. Bunların başında ise Uvildy Gölü, Gagarin Parkı, Sacred Simeonovsky Katedrali, Saint George Kilisesi ve Retro Arabalar Müzesi gelmektedir. Sevdiklerinizle keyifli yürüyüşler yapabileceğiniz doğal güzelliklere de ev sahipliği yapan Chelyabinsk’de, Uvildy Gölü en popüler noktalardan biridir. Hafta sonu küçük bir kaçamak yapmak için uygun yerlerden olan göl, çevresindeki kamp alanları ve ahşap evler ile çok cazip bir tatil seçeneği oluşturmaktadır. Chelyabinsk uçak bileti ile mutlaka böyle bir tatili deneyimlemelisiniz.

Ayrıca şehirde sene boyunca renkli gösterilerin yapıldığı konser salonları, gösteri merkezleri ve tiyatrolar da bulunmaktadır. Chelyabinsk’e Moskova ve çevre kentlerden aktarmalı olarak hem hava hem de karayoluyla ulaşabilirsiniz. Kentin misafirlerine sunduğu güzellikleri mutlaka yerinde keşfetmelisiniz. Chelyabinsk uçak bileti alarak bu güzellikleri yerinde görmeniz mümkün.

Bu yazımızda genel olarak Chelyabinsk şehrinden bahsetmeye çalıştık. Rusya’nın önemli şehirlerinden biri olan Chelyabinsk, pek çok güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Her sene birçok turist Chelyabinsk uçak bileti alarak şehre gelmektedir. Size de bu şehri ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Chelyabinsk​ Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Chelyabinsk Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine belediye otobüsleri veya taksilerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca bazı otellerin havaalanı servis hizmeti de bulunmaktadır. Seyahatiniz boyunca konforlu yolculuk etmek istiyorsanız havaalanında bulunan araç kiralama firmalarıyla görüşebilirsiniz.

 

Otobüs

Havalimanının terminal çıkışında otobüs durakları bulunmaktadır. Buradan şehir merkezine gidebilirsini fakat seferler pek sık değildir. Biletinizi 0,50 dolar karşılığında terminal binası içerisinden alabilirsiniz. Önce 82 numaralı otobüse binmelisiniz, daha sonra 99 numaralı otobüse aktarma yapmanız gerekmektedir. Toplam yolculuk süreniz 1.5 saati bulabilmektedir.

 

Taksi

Havaalanı geliş terminali önünde yolcu bekleyen taksileri görebilirsiniz. Her takside taksimetre cihazı bulunuyor ve fiyatlar standart durumdadır. Havalimanından şehir merkezine taksi ile gitmek yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

 

Araç Kiralama

Chelyabinsk Uluslararası Havalimanı’nda pek çok araç kiralama şirketinin ofisi bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun bir araç seçebilirsiniz. Uluslararası sürücü ehliyetinizi mutlaka göstermelisiniz. Araç kiralama işleminizi Chelyabinsk uçuşunuzdan önce internetten yaparak hızlı bir şekilde işleminizi tamamlayabilirsiniz. Böyle bir durumda aracınız uçağınızın iniş saatinde sizin için hazırlanmış olacaktır. Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için E30 otoyolunu takip etmelisiniz. Yolculuğunuz yaklaşık yarım saat sürecektir.

 

Otel Servisleri

Şehir merkezindeki her konaklama tesisi bu hizmeti sunmasa da bir çok otel bu hizmeti sunmaktadır. Otellerin havalimanı servisleri taksilerden biraz daha pahalı olmasına rağmen oldukça konforlu bir ulaşım aracıdır. Otelinizle önceden konuşup rezervasyon yaptırmanız halinde aracınız uçağınızın iniş saatinde sizi otelinize götürmek üzere bekleyecektir ve şoförünüz sizi bagaj teslim bölümü çıkışında karşılayacaktır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder