Hızlı Erişim

En Ucuz Çeşme Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Çeşme Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Çeşme Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Çeşme

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen tatil bölgelerinden birisi olan Çeşme, Ege’ye kıyısı olan sahilleri, harika havası ve her bütçeye uygun konaklama seçenekleri ile ünlüdür. Çeşme Yarımadası içinde bulunan Çeşme, ismini de bölgedeki çeşmelerin fazla olmasından almıştır. Çeşme tarihi, İlk Çağ dönemlerine kadar uzanmaktadır. Çeşme’nin tahmini olarak M.Ö 1000 senelerinde kurulduğu tahmin edilmektedir. Çeşme’nin tarihi taş sokaklarında yürümek, gerçekten çok güzel bir histir. Çeşme sokakları tarihi dokusuyla sizi adeta zamanda yolculuğa çıkaracaktır. Piri Reis’in Kitabe-i Fahriye’sinde “Ildırı” olarak da anılan Çeşme’de, sayısız Çeşme konaklama imkanları bulunmaktadır. Ayrıca İzmir’in prensesi Alaçatı da şüphesiz Çeşme’nin en çok ziyaretçi çeken beldesidir. Rengarenk taş evleri ve butik otele dönmüş konaklarıyla ün kazanmış Alaçatı, uluslararası düzeyde düzenlenen rüzgar sörfü yarışmalarına da ev sahipliği yapmaktadır. Çeşme uçak bileti bu sebepten yılın belli dönemleri oldukça talep görmektedir. Yaz aylarında Çeşme uçak bileti bulmak oldukça zordur. Erkenden rezervasyon yapmak faydalı olacaktır.

Çeşme’ye ne zaman gidilir sorusunun cevabıysa, son senelere kadar Çeşme'nin sezonu üç ya da dört aydan ibaret olmuştur. Fakat son yıllarda beş yıldızlı ve butik otellerin çoğalması ile birlikte Çeşme'ye kolaylıkla yıl boyu gidilebilmektedir. Deniz sezonu Mayıs ortalarından Eylül sonlarına kadardır. Yeni marinaların da yapılmasıyla birlikte yaz sezonu dışında da restoran seçenekleri oldukça geniştir. Yaz aylarında Çeşme’ye giderek denizin, kumun ve güneşin tadını bu harika yerde çıkarabilirsiniz.

Çeşme’de ne yapılır sorusu dönemsel olarak farklılık gösterse de Çeşme’de yapılacak şeyler oldukça fazladır. Her sene binlerce yerli ve yabancı turistin bulunduğu Alaçatı Ot Festivali ve daha pek çok etkinlik ile birlikte Çeşme’de farklı lezzetleri ve farklı kültürleri yerinde deneyimleyebilirsiniz. Her sene binlerce kişi Çeşme uçak bileti alarak bu güzellikleri yerinde görmeye Çeşme’ye gitmektedir. Zeytinyağlılar ve yeşilliklerin bolca bulunduğu nefis Ege mutfağını deneyimleyebildiğiniz en iyi yerlerden biri Çeşme’dir. Ayrıca Çeşme sahil restoranlarında nefis deniz mahsulleri de sunulmaktadır. Siz de Çeşme yemekleri için Çeşme uçak bileti alabilirsiniz.

İzmir merkezden 87 km mesafede bulunan Çeşme’ye uçakla gitmek istediğinizde uçuşunuzu İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yapmalısınız.

Çeşme Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Havalimanından Çeşme’ye ulaşmanın pek çok yolu vardır en çok tercih edilenlerden biriyse otobüs ile ulaşımdır.

Otobüs

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzban ve Eshot otobüsleri ile Fahrettin Altay’a vardıktan sonra Çeşme otobüslerine binebilirsiniz. Bir diğer seçenekse İzmir Çeşme’ye direkt giden şehirlerarası otobüsleri kullanmaktır. Ayrıca havayollarının ve Havaş gibi şirketlerin seferlerini de takip etmeniz faydalı olacaktır.

Taksi

Havalimanında bulunan taksi durağında her saat taksi bulmanız mümkündür. Taksi ile kolaylıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz ancak fiyat olarak biraz daha pahalı olabilir, pazarlık yapmanız işinizi kolaylaştırabilir.

Araç Kiralama

Havalimanında pek çok araç kiralama şirketinin ofisi bulunmaktadır. Kolaylıkla araç kiralayarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Araç kiralama ulaşım açısından en esnek ve konforlu seçim olacaktır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder