Hızlı Erişim

En Ucuz Cenova Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cenova Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cenova Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Cenova Hakkında Genel Bilgiler

İtalya’ya bağlı Ligurya bölgesinde bulunan Cenova, adını ilginç bir benzetme ile almıştır. Coğrafi konumunun diz kapağına benziyor olması bu isme almasını sağlamıştır ve günümüze kadar da bu issim ile ulaşmayı başarmıştır. İtalya’nın en büyük 6. İli olmasının yanı sıra sahip olduğu liman ile de en büyük limana sahip olan il unvanını da kazanmıştır. Gerçek bir liman şehri olan Cenova, turizm sayesinde de güçlü bir ekonomiye sahiptir ve şehri ayakta tutan önemli gelir kaynaklarından bir tanesi de turizmdir.

 

Sanat, mimari ve kültürel etkinlikler bakımından Cenova, İtalya için olduğu gibi dünya ülkeleri için de önemli bir yere sahiptir. Ünlü kaşif Kolomb’un şehri olması nedeniyle de ayrı bir öneme sahip olan Cenova, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan sanatsal bir şehirdir. Şehir aynı zamanda tarihi bir geçmişe sahip ve şehri baştan sona gezdiğinizde tarihi kalıntıların hali hazırda kimliğini koruduğunu sizler de görebilirsiniz. Bu kimlik, şehrin daha fazla turiste ulaşmasını da kolay hale getiriyor. Muhteşem coğrafyası ve kendine has atmosferi ile sizleri de etkisi altına alacak bir şehir olduğunu söylemek mümkündür.

 

Esi Şehir olarak adlandırılan bölgede çok sayıda bar ve restoran bulunuyor ancak şehir küçük olduğu için güçlü ya da oturmuş bir eğlence anlayışı hakim değildir. Gece hayatı bir hayli sönük ve sıradan bir barda biranızı yudumlamanın dışında çok fazla alternatifiniz yok! Sabahlara kadar dans edebileceğiniz mekanlara ulaşmanız da kolay olmayacaktır. Şehirde ulaşım sorunu bulunmuyor ve zaten küçük bir şehir olduğu için yaya olarak da gezebiliyorsunuz. Havalimanına ayak bastıktan sonra sizi şehir merkezine ulaştıracak alternatifler ise aşağıdaki gibidir. 

Cenova Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Volabus

Otobüs ve shuttle hizmeti olarak karşınıza çıkan Volabus, 6 Euro tek yön ücreti ile birlikte sizleri şehir merkezine ulaştıracak konforlu ve hızlı alternatiflerden bir tanesidir. Havalimanında n şehir merkezine ulaşım süresi ise ortalama 30 dakikadır. Şehir merkezinin yanı sıra şehirde bulunan iki adet tren garına da uğrayan otobüsler, geniş bir güzergaha sahiptir.

Sabah 06:00’da ilk seferini düzenleyen Volabus, akşam 23:00’da ise son seferi ile birlikte hizmetlerine son veriyor. Volabus biletiniz ile birlikte 60 dakika boyunca ücretsiz seyahat edebiliyor ve şehir içi otobüslerinde de bu bileti kullanabiliyorsunuz.

I24 otobüs-shuttle tercihi de yapabilirsiniz ve bu araçlara binmek için girişi terminalindeki gişelerden bilet almanız gerekiyor. Bu bilet ise şehir içinde 100 dakika boyunca geçerlidir ve yine şehir içi otobüslerinde de geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor.

 

Taksi

Gelen yolcu çıkışı bölümünün hemen solunda yer alan taksileri de kullanabilirsiniz. Fiyat bilgisi yer almıyor ancak taksilerin günün her saati hizmet verdiği biliniyor. Gece tarifesi için ekstra fiyat politikası uygulanacağı aşikar ancak yine de detaylı bilgiyi şoförlerden almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Taksilerin tamamı lisanslı ve korsan taksilere rastlamak da pek mümkün değil.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında, araç kiralama firmalarının ofislerini işaret eden çok sayıda tabela karşınıza çıkacaktır. Bu firmalara ait ofisleri ziyaret ederek sizler de taleplerinizi iletebilirsiniz. Her firma online rezervasyon fırsatı da sunuyor ve dilerseniz kurumsal web sitelerini ziyaret ederek seyahat öncesi araç kiralama işlemlerinizi de saniyeler içerisinde tamamlayabilirsiniz.  

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder