Hızlı Erişim

En Ucuz Karakas Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Karakas Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Karakas Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Caracas Hakkında Genel Bilgiler

La Guaira limanına yakınlığı ile bilinen ve İspanyol sömürgeci Losada tarafından kurulduğu bilinen şehir, özellikle ikinci dünya savaşı sonrası dönemde büyük bir gelişme kaydetmiş ve mimari anlamda olduğu gibi şehirleşme konusunda da büyük bir yol kat etmiştir. Ekonomik anlamda da büyük bir güce sahip olan şehir, özellikle kahve kakao üretimi ile birlikte bu gücü daha etkili hale getiriyor. Üretimin yanı sıra ihracat konusunda da bir adım öndedir.

 

Şehirde büyük bir teleferik hattı var ve şehri bir bütün halinde keşfetmek isterseniz eğer bu teleferiği kullanarak kuş bakışı bir görüntü ile şehrin tadını çıkarma fırsatına sahip olabilirsiniz. Bu teleferik özellikle ziyaretçiler tarafından büyük beğeni ile karşılanıyor ve ilgi görüyor. Caracas şehri, turizm anlamında önemli adımlar atmak için çok sayıda detayı da ziyaretçileri ile buluşturmaya devam ediyor. Şehirde düzenlenen günlük turlar genellikle ziyaretçilere hitap ediyor ve yaz aylarında bu turların sayısı da artıyor. Dilerseniz turlara katılarak rehber eşliğinde şehri daha detaylı bir şekilde keşfetme fırsatı da bulabilirsiniz.

 

Türk Hava Yolları bilet fiyatları aramalarının yanı sıra sunexpress uçak bileti ve onur air uçak bileti gibi aramalar ile hem fiyatlara ulaşabilir hem de firmaların bu şehre sefer düzenleyip düzenlemediğini de online olarak araştırabilirsiniz. Şehirde ilginç bir eğlence kültürü haklim ve mahalle pubları olarak bilinen salaş barlar da hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin en çok ziyaret ve tercih ettiği eğlence merkezleri olarak karşınıza çıkıyor. sosyal hayat ile birlikte hareketlenen gece hayatına dahil olabilir ve sabahın erken saatlerine kadar eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.

 

Havalimanına iniş yaptıktan sonra direkt şehir merkezine gitmek isterseniz eğer aşağıdaki seçeneklerden herhangi birini kullanabilirsiniz. 

Caracas Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir merkezinde de hizmet veren otobüsler, aynı zamanda havalimanı ve şehir merkezi ulaşımını daha ekonomik ve daha hızlı hale getiren alternatiflerden bir tanesi olarak havalimanında karşınıza çıkıyor. Bilet fiyatları ve sefer saatlerini öğrenmek ve güncel bilgilere ulaşmak adına havalimanı iletişim numarasını kullanabilirsiniz.

 

Metro

06:00 ve 23:00 saatleri arasında seferler düzenleyen metro, şehir merkezine direkt ulaşımın alternatiflerinden bir tanesidir. Konforlu ve hızlı olması da ziyaretçilerin bu seçeneği tercih etmesine neden oluyor. Havalimanından hareket eden metroyu kullanarak sizler de daha kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanı bünyesinde hizmet veren resmi taksiler, ekonomik olmaları ve konforlu olmaları nedeniyle özellikle yaz sezonunda inanılmaz kalabalık oluyor. Günün her saati taksi bulabilirsiniz ve ödeyeceğiniz rakamlar da oldukça uygundur. Bagaj sayısı fazla olan yolcular için en önemli alternatiflerden biridir ve gece geç saatlerde olduğu gibi sabahın erken saatlerinde de hizmet vermektedirler.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında kendilerine ait alanda misafirlerini konuk eden araç kiralama firmaları, taleplere en uygun aracı hazırlamak adına hizmet veriyor. Geniş iç hacme sahip araçların yanı sıra daha mütevazı ve daha küçük araçlar da mevcuttur. Rehber hizmeti de almak isterseniz eğer firmaların sunduğu şoförlü araç hizmetini tercih edebilirsiniz. Araç detayları ve fiyat bilgilerini öğrenmek için dilerseniz firmaların web sitelerini de ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Karakas Haritası

Blogdan Başlıklar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder