Hızlı Erişim

En Ucuz Capri Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Capri Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Capri Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Capri Hakkında Genel Bilgiler

İtalya’nın Campania Bölgesine dahil olan bu küçük ada, tarihi izleri ve dokusu ile gezginlerin göz bebeği olarak nitelendiriliyor. Roma İmparatorluğu döneminden bu yana turistik anlamında büyük gelişme kaydeden Capri, görselliği ile de büyülemeye devam ediyor. Prens Tiberius’un da son 10 yıllık yaşantısını bu adada geçirdiği söyleniyor ve şehir efsaneleri arasında yer alıyor. Ve hatta Prens, kendisini sevmeyenleri ve kendisi hakkında ileri geri konuşanları bu adadan atarak ölüme terk etmesi ile bilinir.

 

Blue Grotto, adanın en güzel adreslerinden bir tanesidir. Deniz mağarası olarak da bilinen bu doğal güzellik, her yıl binlerce ziyaretçiye de ev sahipliği yapıyor. İhtişamlı görüntüsüyle gerçek bir mucizeyi andıran Blue Grotto, her mevsim güzel ve ziyaret edilebilir niteliktedir. Bağımsızlık günü ve Bağbozumu Festivali, adanın en önemli festivalleri arasında yer alıyor ve dilerseniz bu festivallerin düzenlendiği tarihte adayı ziyaret ederek eğlenceli görüntülere sizler de şahit olabilirsiniz. En ucuz uçak bileti araması ile Türkiye’den bu şehre hareket eden firmaları ve seferleri de görüntülemek mümkündür.

 

Tavernaları ile ünlü olan şehir, gece hayatının kalbinin attığı adreslerden bir tanesi olarak da biliniyor. Özellikle yazlık dönemde turistlerin de ziyaretleri ile birlikte farklı etkinlik ve eğlencelere ev sahipliği yaptığını da belirtmek gerekiyor. Şehirde ulaşım için tercih edebileceğiniz alternatifler ise aşağıdaki gibidir ve havalimanı ada arası ulaşım da oldukça kolaydır. Bu ulaşımı şehre yakın havalimanları aracılığı ile gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Napoli Capodichino Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından Capri Adasına hareket eden feribotların bulunduğu iskeleye hareket eden çok sayıda otobüs var. Terminal önünde sizleri bekleyen otobüslere 4 Euro ödeyerek iskeleye 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilir ve buranda feribotlara binerek Capri’ye seyahat edebilirsiniz.

 

Feribot

Capri Adasına ulaşımın en hızlı ve en konforlu alternatiflerinden bir tanesi feribotlardır. Taksi ve otobüsleri kullanarak iskeleye ulaşabilir ve 50 dakikalık sürede adaya varabilirsiniz. Feribot bilet fiyatları 10 ila 20 Euro arası değişiklik gösteriyor ve bu de sezona bağlı olarak şekilleniyor.

Capri limanına adım attığınızda burada sizleri yine otobüs ve taksiler bekliyor olacaktır. Bu araçları kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler, feribot limanına 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmanızı sağlıyor ve bunun için ödeyeceğiniz ücret ise ortalama 20 Euro olarak karşınıza çıkıyor. İskeleden feribotları kullanarak Capri’ye ulaşabilirsiniz.

 

Helikopter

Adaya direkt ulaşımı mümkün kılan tek ulaşım aracı helikopterlerdir. 1500 Euro’luk fiyatları ile oldukça pahalı görünen helikopterler, kısa sürede adaya ulaşmanızı sağlıyor. Dilerseniz 2 ya da 3 kişi şeklinde de helikopterlere binebilir ve ödeyeceğiniz rakamı pay edebilirsiniz.

 

Roma Fiumicino Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Sunexpress bilet araması yaparak firmanın Roma’ya olan seferlerini görüntüleyebilir ve rezervasyon işlemlerinizi kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tren

Havalimanından hareket eden trenlere binerek Termini istasyonuna ulaştıktan sonra Napoli’ye hareket eden trenleri tercih etmeniz gerekiyor. Napoli’ye adım attıktan sonra feribotların olduğu iskeleye ulaşım çok daha kolay olacaktır. Her ne kadar zahmetli gibi görünse de süre olarak sizleri sıkıntıya sokmayacaktır. Molo Beverello’ya vardıktan sonra feribotları kullanarak direkt olarak adaya ulaşabiliyorsunuz.

 

Feribot

Trenleri kullanarak Napoli’ye ulaştıktan sonra taksi ya da metroyu kullanarak feribot iskelesine ulaşabilirsiniz. Molo Beverolla üzerinden adaya feribotlar ile ulaşmak mümkündür. 50 dakika gibi bir seyahat süresi sizleri bekliyor ve bununla birlikte eğlenceli bir seyahat de cabası.

 

Helikopter

Capri adasına direk olarak seyahat etmek istiyorsanız eğer havalimanından kalkan helikopterleri tercih edebilirsiniz. 3500 ila 4500 Euro arası değişen fiyatlar biraz yüksek ancak direkt ulaşımın tek alternatifi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder