Hızlı Erişim

En Ucuz Cape Town Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cape Town Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cape Town Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Cape Town Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin üç büyük başkentinden birisidir. Yaklaşık olarak 3,5 milyon insanın yaşadığı şehir, Afrika’nın Avrupa’ya en uzak ucunda yer almaktadır. Güney Afrika’nın nüfus açısından en büyük ikinci şehridir. Portekizli kaşif Bartelemeu Dias tarafından 1488 yılında keşfedilen şehir, sırayla Boerler ve İngilizlerin eline geçti. Güney Afrika’da 1652 yılında kurulan ilk Avrupa şehri oldu. Şehir daha çok Hollanda ve İngiliz kültürü etkisi altında kalmıştır. Cape Town, Güney Afrika Birliği’nin kurulmasıyla ülkenin yasama başkenti seçildi.


1945 yılından sonra ırkçı dönem olarak kabul edilen Apartheid rejimi yüzünden beyaz olmayanların hakları ciddi ölçüde kısıtlandı. 1990 yılında ırk ayrımcılığı ortadan kaldırıldığında beyaz olmayanlar da artık toplum içinde bir yere sahip oldular ve resmi görevlere atandılar. Şehrin bir bölümü çağdaş mimari eseri olan gökdelenlerle doluyken, ciddi bir kısmı da gecekondu mahallelerinden oluşmaktadır. Bunların yanı sıra Fransız göçmenlerin inşa ettiği kasabalar ve bağ evleri gibi birbirinden güzel yapılar da bulunmaktadır.


Cape Town’da görülecek birbirinden güzel yerler, mekanlar bulunmaktadır. Masa Dağı, şehre geldiğinizde ilk görmeniz gereken yerlerden birisidir. Şehrin kuş bakışı görüntüsünü görmeniz ve fotoğraflarınız için ideal bir ortam bulunmaktadır. Teleferik Masa Dağı’na ulaşımın en kolay yoludur. Bir diğer görmeniz gereken yer ise Ümit Burnu’dur. 1800’lü yıllardan kalan deniz fenerini görebilir ve Ümit Burnu hikayesini bölge sakinlerinden dinleyebilirsiniz. Ayrıca Robben Adası ve Ceomel Anıtı da görmeniz gereken diğer yerlerdendir.


Cape Town Uluslararası Havalimanı Cape Town şehrine hizmet veren tek havalimanıdır. Güney Afrika’nın ikinci Afrika’nın ise en işlek üçüncü havalimanıdır. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıktadır. 1954 yılında Cape Town şehrinin eski havalimanı olan Wingfield Havalimanı değiştirilerek günümüzde halen kullanılmakta olan Cape Town Uluslararası Havalimanı açıldı. 

Cape Town Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir merkezinden havalimanına en hızlı ılaşım şekli My Citi Shuttle otobüslerini kullanmaktır. Her 20 dakikada bir kalkan otobüslere Civic Center Otogarı’ndan ya da Hertzog Bulvarı’ndan binebilirsiniz. Ücretlendirmeler dönemlik olarak değişkenlik gösterebilir. Yılın bazı mevsimleri fiyat farklılıkları görülmektedir. Net ücret bilgisini servis yetkilileri ile görüşerek edinebilirsiniz. Ayrıca özel servis şirketleri de havalimanına otobüs ve ulaşım imkanı sağlamaktadır. Şehir merkezinde bulunan özel firmaların sağladığı bu hizmetten de faydalanabilirsiniz. Ücret ve saat bilgileri için firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Taksi

Cape Town Uluslararası Havalimanı’na ticari taksiler aracılığıyla da ulaşım sağlayabilirsiniz. Ortalama 25 dakika süren yolculuk sonrasında havalimanına erişebilirsiniz. Trafik ve hava koşullarına göre süre değişiklik gösterebilir. Touch Down Taxis resmi olarak havalimanı tarafından yetkilendirilmiş bir taksi firmasıdır. Lisansı bulunmayan taksiler ile uygun fiyatlı yolculuk yapabilirsiniz fakat olası bir kontrol durumunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden lisansı bulunan taksilere binerek ulaşım sağlamanız en sağlıklı olanıdır. Ücretlendirme ve diğer bilgiler için taksi şoförleri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Rikkis, Excite, Sport ve Kestel gibi özel ulaşım hizmeti veren firmalar aracılığıyla da havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yöntem diğer ulaşım türlerine göre daha uygundur. Güncel ücret ve hareket saatlerini belirlemek için firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir. Tur firmaları ve planlanmış seyahatlerde ise özel araç imkanı sağlanmaktadır. Bu sayede rahat ve güvenli yolculuk yapabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder