En Ucuz Cannes Varışlı Uçak Biletleri

 • Air France
  İstanbul - Cannes
  22.02.2018
  327 TL
 • Air France
  İstanbul - Cannes
  8.03.2018
  331 TL
 • Air France
  İstanbul - Cannes
  13.03.2018
  346 TL
 • Air France
  İstanbul - Cannes
  11.03.2018
  350 TL
 • THY
  İstanbul - Cannes
  25.02.2018
  428 TL
 • THY
  İstanbul - Cannes
  11.02.2018
  429 TL
 • THY
  İstanbul - Cannes
  19.02.2018
  429 TL
 • THY
  İstanbul - Cannes
  28.02.2018
  429 TL

En Ucuz Cannes Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Air France
  Cannes - İstanbul
  6.03.2018
  396 TL
 • Air France
  Cannes - Bodrum
  27.01.2018
  600 TL
 • THY
  Cannes - Antalya
  5.02.2018
  645 TL
 • THY
  Cannes - Lefkoşa
  5.02.2018
  698 TL
 • THY
  Cannes - Gaziantep
  3.02.2018
  700 TL
 • THY
  Cannes - Dalaman
  26.01.2018
  701 TL
 • THY
  Cannes - Trabzon
  19.02.2018
  701 TL
 • THY
  Cannes - Kars
  7.03.2018
  719 TL

Cannes Hakkında Genel Bilgiler

Fransız Riviera’sının en ünlü ve en ilgi çekici şehri olan Cannes, film festivali ve deniz tatilcileri ile birlikte her geçen yıl çok daha popüler hale geliyor ve beli dönemlerde nüfusunun ikiye katlandığı da söyleniyor. Modern görüntüsünün altında yine modern ve zengin bir kimlik ile karşımıza çıkan kalabalık insan toplulukları yer alıyor. Cannes, Fransa’nın elit ve zengin kesiminin yaşadığı ve hüküm sürdüğü bir şehir olarak da biliniyor.

 

Geçmiş yıllarda küçük ve şirin bir sahil kasabası olarak lanse edilen şehir her geçen gün üzerine biraz daha koyarak günümüzdeki haline ulaştı. Şimdilerde yüksek kültür seviyesi ve yaşam standartları ile birlikte bir turizm cennetine dönüşmüş durumdadır. Mayıs ayında düzenlenen Cannes Film Festivali, şehri bir adım öne taşıyan önemli etkinliklerden bir tanesidir ve Cannes sokaklarında çok sayıda film yıldızını görmek de mümkündür. Tarihi, festivali, yaşam standartları, gece hayatı ve daha da önemlisi turistik mekanları ile gelişmiş bir şehir olan Cannes, ihtişamlı mimarisi ile de büyülemeye devam ediyor.

 

Şehri baştan sonra gezebilmek mümkün ve küçük olmasının sağladığı en önemli avantajlardan bir tanesi de kesinlikle budur. Ek olarak toplu taşımanın çok fazla gelişme kaydetmediğini de belirtmek gerekiyor çünkü insanlar istedikleri noktaya yürüyerek de kısa sürede erişim sağlayabiliyor. Lüks oteller, gece kulüpleri, barlar ve daha da önemlisi ihtişamlı kumarhaneleri ile birlikte etkileyici bir gece hayatı da yine bu şehirde sizleri bekliyor olacaktır. Yaz aylarında çok daha aktif ve çok daha eğlenceli bir gece hayatı söz konusu ve turist sayısının artması ile birlikte bu mekanlara olan ilgi de haliyle artmaktadır.

 

Havalimanına adım attıktan sonra şehir merkezine nasıl ulaşabileceğiniz konusunda aşağıdaki metinden bilgi alabilirsiniz. 

Cannes Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Tren

Havalimanına en yakın tren istasyonu Frayere tren istasyonudur ancak bu istasyon ne yazık ki direkt olarak havalimanına bağlanmıyor. Şehir merkezine ulaşmak için tren tercihi yapmak istiyorsanız taksileri kullanarak aktarma yapabilir ve istasyona da bu şekilde ulaşabilirsiniz. Buradan Ter hattına binerek şehir merkezine kısa sürede ulaşmak da mümkündür.

 

Taksi

Taksiler, havalimanı terminal binası önünde sizleri bekliyor. Buradan hareket eden taksileri kullanarak hem daha konforlu hem de daha hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Taksiler, aynı zamanda tren istasyonuna ulaşım için de tercih edilebilecek alternatiflerden bir tanesidir. Günün her saati taksi bulmak oldukça kolay ve havalimanında 1’den fazla taksi firmasının olduğunu da eklemek gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren tek bir araç firması olduğundan bahsediliyor ancak daha net bilgi edinebilmek adına havalimanı iletişim numarası aracılığı ile yetkili personelden bilgi almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Şu an aktif olarak hizmet veren firmaya ait bir de ofis bulunuyor ev bu ofisi havalimanından ziyaret ederek taleplerinizi iletebilirsiniz. Dilerseniz online olarak da rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Firma, şoförlü ve şoförsüz olmak üzere iki farklı araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

 

Shuttle

Havalimanı bünyesinde olmasa da otellerin sunduğu servis hizmeti mevcuttur. Konaklayacağınız otel ile iletişime geçerek bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra araçlar boş olduğu takdirde müşterisi olmasanız da servis araçlarını ücret ödeyerek kullanabiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder