Hızlı Erişim

En Ucuz Cancun Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cancun Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cancun Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Cancun Hakkında Genel Bilgiler

Yucatan yarımadası üzerinden konumlanmış olan, Meksika’ya bağlı bir tatil beldesi olarak da bilinen Cancun, Quintana Roo Eyaletinde bulunuyor. Muhteşem atmosferi ile tatilcilerin sık sık ziyaret ettiği adreslerden bir tanesi olan Cancun’un sahip olduğu çok özel de bir unvan var. Birçokları tarafından Meksika’nın Karayipleri olarak lanse edilen Cancun, doğaya olan hakimiyeti ve kusursuz coğrafyası ile de tatilcilere keyifli dakikalar sunuyor.

 

Meksika’nın en doğu uçlarından bir tanesi olan Cancun’un, Karayiplere sınırı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Aralık ve Nisan ayları arası en azla ziyaretçiyi kabul ettiği dönemlerdir ve fiyatlar da bu dönemde haliyle çok daha yüksek oluyor. Quintana Roo, Cancun ile birlikte önemli bir yere sahiptir ve bu bölgede hali hazırda Mayalara ait çok sayıda kalıntı ve tarihi eser bulunmaktadır. Tatilin yanı sıra kültürel bir gezinti için de ziyaret edilebilecek adresler arasında yer alıyor.

 

Bölgede bulunan Calakmul, Maya döneminden kalma en eski şehirlerden bir tanesi olarak bölgedeki yerini almış durumda ve yine ziyaretçiler tarafından ilgi ile karşılanan bir dokuya sahiptir. Bölgenin kendine has bir yemek kültürü olduğunu da belirtmek gerekiyor ve Meksika mutfağına nazaran daha çok yerel lezzetler ön plandadır. La Fuente ve El Mirador, şehrin önemli restoranları arasında yer alıyor ve fiyatları da oldukça uygundur. Şehirde ulaşım için tercih edilen önemli alternatiflerden bir tanesi otobüslerdir. Ucuz ve hızlı olması nedeniyle yerel halk için olduğu gibi ziyaretçiler için de büyük önem taşıyor. Havalimanından sonra şehir merkezine gerçekleştireceğiniz yolculuklarda tercih edebileceğiniz alternatifler de aşağıda belirtilmiştir. 

Cancun Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Şehir içinde hizmet veren ADO otobüsleri, havalimanına da ulaşıyor ve dönüş hattında havalimanı yolcularını da alıyor. 08:30 ve 00:30 saatleri arsında seferlerine devam eden otobüsler, çok konforlu değil ancak hızlı ve ucuz olmaları nedeniyle şehir merkezine ulaşımın en popüler alternatiflerinden bir tanesidir. Otobüsler, terminal binası önünden hareket ediyor ve yarım saatte bir yeni otobüs geliyor. Sefer saatlerinin esnek olması da bu araçları daha popüler hale getiriyor.

 

Taksi

2 numaralı terminalin önünde yer alan taksiler sabah erken saatlerde hizmet vermeye başlıyor ancak 23:30’da son seferini düzenleyerek hizmeti sonlandırıyor. Tüm gün çalışan taksilere ise 3 numaralı terminal binası önünden ulaşabilirsiniz. Bu taksiler hafta içi ve hafta sonu tüm gün mesai yapıyor ancak fiyatları biraz daha yüksek.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanının zemin katında araç kiralama firmalarına ait ofisler mevcuttur. Ofislerin tamamı yan yana sıralanmış bir şekilde sizleri bekliyor ve dilediğiniz firmayı ziyaret etme ayrıcalığına sahipsiniz. Bu limanda hizmet veren firmaların tümü online rezervasyon da kabul ediyor ve bu şekilde taleplerinize yanıt almanız da çok daha kolay hale geliyor.

 

Shuttle/Servis

Cancun, turizmin nabzının attığı bir şehir olduğu için bu bölgede çok sayıda otel hizmet veriyor. Seyahat firmalarının da yoğun bir şekilde sefer düzenlediğini belirtmek gerekiyor ve bu firmaların müşteri memnuniyetini sağlamak adına servis hizmeti sunduğunu da eklemekte fayda var. Oteller ya da seyahat firmaları ile iletişime geçerek servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilir ve servis araçlarını sizler de kullanabilirsiniz. Bu araçlar genellikle şehir merkezi ve otel ulaşımını sağlamaktadır.  

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder