Hızlı Erişim

En Ucuz Çanakkale Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Çanakkale Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Çanakkale Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Çanakkale 'miz Hakkında Özet Bilgi 

Çanakkale Boğazı’nın Gelibolu ve Biga Yarımadası olarak iki tarafında kurulmuş olan Çanakkale, Türkiye’nin en batısında yer almaktadır. Gökçeada ve Bozcaada’yı da sınıları içerisinde alan Çanakkale, kıyı kenti özelliğine sahip olmasının yanında muhteşem bir doğa kentidir. Ülkemizin tarihsel açıdan önemli bir şehri olan Çanakkale, aynı zamnda dünyaca ünlü tarihi yapılarıyla da tarih turizmi açısında ilgi gören bir şehirdir.

Birçok tarihi mekan ve yapısıyla önemli tarihi yerleşimlerinden biri de olan Çanakkale’de; Çanakkale Savaşları’nda kullanılan çeşitli silahların bulunduğu müze olan Çanakkale Deniz Müzesi, 1897 yılında ll. Abdülhamit döneminde yaptırılan Çanakkale Saat Kulesi, Truva, Assos ve Parion bölgesinde bulunan antik şahirlere ait buluntuların sergilendiği Çanakkale Arkeoloji Müzesi, Dünya’nın en ünlü ve önemli yapılarından olan Truva Atı, eşsiz manzarası ve balık çeşitliliğinin bol olduğu Müsellim Boğazı, Bozcaada’da bulunan ve dik bir yamaçta bulunduğu için tüm güzelliğiyle adayı sizlere sunan Bozcaada Yenikale görülmeye değer yerlerden yalnızca birkaçı.          

Çanakkale şehir merkezine 5 kilometre gibi yakın bir mesafede bulunan Çanakkale Havalimanı, 1995 yılında hizmete girmiştir. Artan talep ve yolcu trafiği nedeniyle 2008 yılında açılan yeni apron ve yeni terminal ile hem yolcu hizmetlerini daha verimli hâle getirmiştir hem de mevcut kapasitesini arttırmıştır. 

Çanakkale Havalimanı Ulaşım

Otobüs

Çanakkale Belediyesi bünyesinde hizmet veren belediye otobüsleriyle Çanakkale Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından kalkan ve uçak gün ve saatlerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle şehir içi ulaşım sağlamak mümkün. Çanakkale Havalimanı’ndan hareket ederek Şehit Gürol Caddesi – Havalimanı - Troya Caddesi - Eski Tansaş - Atatürk Caddesi - Demircioğlu Caddesi – İskele – Kordon - Necippaşa Camii güzergâhını izleyen belediye otobüsüyle istediğiniz yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir içinden Çanakkale Havalimanı’na ulaşım sağlamak isterseniz ortalama 20 dakika bir hareket eden Ç-8 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terzioğlu Kampüsü - Şekerpınar - Eminkent - TEDAŞ - Millet Hastanesi - Hasan Ali Yücel Lisesi - Atatürk İlköğretim Okulu – Çanakkale Havalimanı güzergâhını izleyerek havalimanına ulaşım sağlayan Ç-8 numaralı belediye otobüslerinin Serbest Kart ulaşım ücreti; öğrenci 1.10 TL, tam 1.80 TL’dir. Serbest Kart’ı boş kart ücreti olan 5 TL karşılığı edinebilirsiniz. Kartınıza bakiye yüklemeyi de ihtmal etmeyiniz.   

Taksi

Çanakkale Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Havalimanından ulaşım sağlamak istiyorsanız; taksiler, Çanakkale Havaliman İç Hatlar Terminali’nin yolcu çıkışlarının önünden, uçuş saatlerine göre hizmet vermektedir. Havalimanına ulaşmak için merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Çanakkale Merkez’den Çanakkale Havalimanı’na 10 TL ücretle ortalama 10 dakika içerisinde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Çanakkale Havalimanı’na 15 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Geyikli’den Çanakkale Havalimanı’na 90-100 TL ücretle ortalama 45 dakika içerisinde,  ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)       


Diğer Alternatif Ulaşımlar

Ayrıca, tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, Çanakkale’de bulunan araç kiralama şirketlerinden de hizmet alabilirsiniz. En uygun Uçak uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder