Hızlı Erişim

En Ucuz Busan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Busan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Busan Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Busan Hakkında Genel Bilgiler

Güney Kore için önemli bir yere sahip olan Busan, Seul ile birlikte ülkenin en büyük şehirleri arasında yer alıyor ve daha önemli bir detay ise şehrin güçlü bir liman kenti olmasıdır. Bu bağlamda ekonomik anlamda ülkeye büyük katkı sağlamaktadır. Kaplıcaları, kumsalları ve ihtişamlı tapınakları ile turizm anlamında da ülke için büyük bir önem taşıyan Busan, gelişmiş mimarisi ile de şehirleşmenin en güzel örneklerini sunmaya devam ediyor.

 

Plaj bakımından oldukça zengin bir yer ve ülkenin en uzun plajları da yine Busan’da yer alıyor. Her yıl sayısız ziyaretçiye ev sahipliği yapan Busan, konaklama anlamında da uygun fiyatlı pansiyon ve otelleri ile gerçek bir turist şehri olmayı başarıyor. Domuz ve dana eti, Busan şehrinin mutfak kültüründe önemli bir yere sahiptir ve hangi restoranı ziyaret ederseniz bu ürünlerin yer aldığı lezzetler ile karşılaşacaksınız. Mutfağa önem veren bir şehir ve lüks restoranlarda yalnızca Güney Kore mutfağı değil, dünya mutfaklarına ait birçok lezzet de karşınıza çıkacaktır.

 

Türk Hava Yolları bu noktaya uçuşlarına devam ediyor fakat Bora Jet ve Flypgs gibi firmaların henüz bu noktaya sefer düzenlemediğini görebiliyoruz. Şehir, hareketli sosyal yaşantının yanı sıra Kyungsung bölgesi ile de gece hayatına yön vermeye devam ediyor. Gece kulüpleri ve barların en yoğun olduğu bölgelerden bir tanesidir ve turistler için de bu bölgenin çok daha fazla önem arz ettiğini belirtmek gerekiyor.

 

Şehirde olduğu gibi havalimanı şehir merkezi arası ulaşım da gayet kolay ve sunulan alternatifler de aşağıdaki gibidir 

Busan Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

İç hatlar terminalinin birinci katını ziyaret ederseniz eğer otobüs duraklarının bu noktada olduğunu sizler de göreceksiniz. Günün birçok saati otobüs seferleri düzenleniyor ve şehir merkezi ulaşımı da büyük ölçüde otobüsler aracılığı ile sağlanıyor. Bilet fiyatlarının ekonomik olması ve otobüslerin konforlu olması da bu araçları daha popüler hale getiriyor.

 

Limuzin Otobüs

2 numaralı duraktan hareket eden limuzin otobüslerin, diğer otobüslere göre en önemli ayrıcalığı kesinlikle sunduğu konfor ve rahatlıktır. 6.000 Won ödeyerek sizler de bu araçları tercih edebilir ve çok daha lüks bir seyahatin yanı sıra daha hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Metro

Havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayan ana tren hattı bulunuyor. Metro seferleri sık sık düzenleniyor ve bilet fiyatları da oldukça uygun. Şehir merkezi ile birlikte güzergah dahilindeki çok sayıda istasyona da metroları kullanarak ulaşabilir ve seyahat süresini daha kısa hale getirebilirsiniz.

 

Taksi

Taksi uygulaması klasik ve lüks olmak üzere iki farklı şekilde karşınıza çıkıyor. Lüks taksilere ödeyeceğiniz tutar çok daha fazla ve gece yarısı taksileri tercih ettiğiniz takdirde %20 daha fazla ödeme yapmak durumunda kalıyorsunuz. Günün her saati taksi bulmak mümkün e taksiler fazlasıyla konforlu araçlardır.

 

Diğer Alternatifler

Havalimanı Servisi

05:50 ve 22:30 saatleri arasında hizmet veren havalimanı servisleri, terminaller arası ulaşımın bir diğer önemli alternatifi olarak karşınıza çıkıyor. 10 dakikada bir yeni sefer düzenleniyor ve servisler yalnızca terminaller arasında hizmet veriyor. Havalimanı servislerine ulaşmak için yine limanda bulunan tabelaları takip edebilir ya da görevli personellerden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 

Busan Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder