Hızlı Erişim

En Ucuz Bursa Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bursa Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bursa Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bursa Hakkında Genel Bilgi    

Marmara Bölgesi’nin güneyinde yer alan ve Türkiye’nin en kalabalık dördü şehri olan Bursa, 2016 yılında yayımlanan 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya’da 28., Türkiye’de ise 1. sırada yer almaktadır. Osmanlı’nın başkentlerinden biri olan Bursa, bu özelliği dolayısıyla birçok tarihi han, külliye, türbe, kervansaray ve camiye sahip olma özelliğini taşımaktadır. Tarihsel önemi ve tarihi yapılarıyla büyük bir önem taşıyan Bursa’da, binlerce yıllık geçmişe sahip olmasından dolayı arkeolojik kalıntılar da köklü tarihini zengin kıllar özellikleri arasında yer almaktadır. Özellikle, Yenişehir yakınlarında bulunan Menteşe Höyüğü ve Orhangazi yakınlarında bulunan Ilıpınar arkeolojik buluntu yerlerinin en eski tabakalarının 7 bin yıllık olduğu düşünülmektedir.

 

2000 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Bursa, 2014 yılında Dünya Mirası olarak belirlendi. Tüm bu köklü tarihi geçmişi ve öneminin yanında önemli bir ticaret merkezi de olan Bursa, bugün, otomotiv, tekstil, makine ve gıda sanayi sektörlerinde belirleyici rol oynamaktadır. Yalnızca tarihi yapı ve arkeolojik buluntularıyla değil, İskender Kebap, kestane şekeri gibi lezzetleri; Karagöz Gölge Oyunu ve Uludağ gibi bir kış sporları merkezine sahip olmasından dolayı Dünya çapında da bir üne sahiptir.     

 

Şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta olan Bursa Yenişehir Havalimanı, 1944’te bir askeri üs olarak kurulurmuştur ve ilave tesislerle birlikte sivil hava ulaşımına hazır hâle getirilerek 3 Kasım 2000 tarihinde hizmete girmiştir.  

Bursa Havalimanından Ulaşım

Otobüs

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 80 numaralı belediye otobüslerini kullanarak havalimanından şehir merkezine, şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine 80 numaralı belediye otobüsleriyle ulaşım; Bursa Yenişehir Havalimanı – Marmaracık – Kestel İstasyon – Arabayatağı İstasyonu 5 – Merinos İstasyonu 1 – Kent Meydanı 4 güzergâhını izleyerek sağlanmaktadır. Şehir merkezinden, Bursa Yenişehir Havalimanı’na ulaşım 80 numaralı belediye otobüsleriyle; Kent Meydanı 4 - Merinos İstasyonu 1 - Arabayatağı İstasyonu 5 - Kestel İstasyon – Marmaracık - Bursa Yenişehir Havalimanı güzergâhını izleyerek sağlanmaktadır. Her iki yöne ulaşım hava ve trafik koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte 45 dakikadır. 80 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayan otobüslerin hareket saatleri çok sık değiştirildiğinden dolayı en güncel saatler için Bursa Ulaşım Hattı’nı (444 99 16)  arayabilirsiniz. 80 numaralı otobüslerin ulaşım ücreti; öğrenci 1.85 TL, tam 2.80 TL’dir. Aktarma yolu ulaşım ücreti ise öğrenci 2.75, tam 4.15 TL’dir. Ayrıca ulaşım esnasında kullanabileceğiniz Manyetik Kısa kartları 4 TL gibi bir ücret ödeyerek temin edebilirsiniz. Ayrıca, Bursa Doğu Garajı ve Yenişehir merkez arasında çalışan dolmuşlarla da havalimanına ulaşabilirsiniz.
 

Taksi

Bursa Yenişehir Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Turanköy’den Bursa Yenişehir Havalimanı’na 70-80 TL ücretle ortalama 25 dakika içerisinde, Kestel’den Bursa Yenişehir Havalimanı’na 115-120 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, İnegöl’den Bursa Yenişehir Havalimanı’na 130 - 135 TL ücretle ortalama 45 dakika içerisinde, İznik’ten  Bursa Yenişehir Havalimanı’na 80 – 90 TL ücretle ortalama 30 dakika içerisinde, Orhangazi’den Bursa Yenişehir Havalimanı’na 120 - 130 TL ücretle ortalama 1 saat içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)     
 

Diğer Alternatifler

Ayrıca, tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, Bursa’da bulunan araç kiralama şirketlerinden de hizmet alabilirsiniz. En uygun Bursa uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder