En Ucuz Burkino Faso Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Burkino Faso Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Ouagadougou

Para Birimi

seyehat zamanı Batı Afrika CFA frangı

Burkina Faso Hakkında Genel Bilgiler

1960 yılına kadar Fransa sömürgesi altında hüküm süren ve bu yıldan sonra bağımsızlığını ilan eden Burkina Faso, Yukarı Volta ismi ile yeni bir döneme imza atmıştır. Siyasi karışıklıkların çok sık yaşanması ve darbelerin gerçekleşmesi nedeniyle ülkenin ekonomik ve siyasi yapısı bir hayli zayıflamış ve toparlanmaları da zaman almıştır. Cumhuriyetle yönetilen ülke, siyasi tarihine bir de devrimi eklemiştir.


1983 yılındaki devrim ile birlikte Burkino Faso adını alan ülke, bu dönemden sonra toparlanmayı başarmış ve günümüzdeki halini almıştır. Ülkede çok sayıda etnik kökenli grup yaşamını sürdürüyor ve oldukça sakin bir yaşam biçimi söz konusu. Etnik gruplar arasında festival tadında düzenlenen organizasyonlar mevcut ve bu organizasyonlarda yerel dansların yanı sıra kendi ürettikleri maskeler ile birçok farklı kültürü de sembolize ediyorlar.


Yerel halkın gerçekleştirdiği kutlamalarda kendilerine has müzik aletleri ve müzik kültürü de bir adım öne taşınıyor.


Okuma yazma oranı oldukça düşük ve bu de ülkede edebiyata olan ilginin azlığını ortaya koyuyor. Kültürel anlamda müzik her daim bir adım önde ve çok daha popüler olduğunu da belirtmek gerekiyor.


Gezip görülebilecek yerler arasında önemli adresler mevcut ve bu adreslerden bir tanesi de Başkent’te yer alan The National Museum. Müze içerisinde yer alan büyük kütüphane de ilginizi çekecektir. Müzede tarihi kalıntılar ve ülke kültürünü sembolize eden ilgi çekici detaylar yer alıyor ve turistlerin de en çok ziyaret ettiği adreslerden bir tanesidir.


Halkın en önemli geçim kaynaklarından bir tanesi el sanatları ve hazırladıkları kültürel ürünleri pazarlarda ve sokak aralarında tezgahlar üzerinde satışa çıkartıyorlar.


‘’Hür insanlar’’ ülkesi olarak da bilinen Burkina Faso’da şehirler arası ulaşım ağı raylı sistemler ile birlikte güçlü hale getirilmiş durumda ve ziyaretçilerin büyük bir kısmı da raylı sistemleri tercih ediyor.


Burkina Faso seyahati için vize işlemleri hakkında merak ettikleriniz de aşağıdaki gibidir;

Burkina Faso Turistik Vizesi

Turist olarak ülkeyi ziyaret etmek istediğinizde konsolosluk sizlerden 6 adet belge istiyor ve bu belgeler ile birlikte çalışma saatleri içerisinde iletime geçebiliyorsunuz.

* Pasaport ile birlikte pasaportun fotokopisi evraklar içerisinde yer almalıdır.


*Vize başvuru formu. Her başvuru formunda odluğu gibi Burkina Faso için de bu formun eksiksiz doldurulması aranan en önemli şartlardan bir tanesidir. İletişimi daha hızlı hale getirmek adına yine iletişim bilgileri de güncel olarak verilmelidir.


*Beyaz arka fonun kullanıldığı 2 adet fotoğraf. Ölçüler ise 3.5x4.5 şeklinde olmalıdır ve yine diğer başvurularda olduğu gibi bu ölçülerin dışına da çıkmamanız gerekiyor.


*Garanti yazısı da evraklarınız ile birlikte sunulmalıdır.


*Gelir durumunuzu beyan eden belge de evraklar arasında yer almak zorundadır.


*Sarıhumma aşısı karnesi de yine evraklar arasında yer almalıdır. 

Burkino Faso Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder