Hızlı Erişim

En Ucuz Burgas Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Burgas Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Burgas Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Burgaz Hakkında Genel Bilgiler

Bulgaristan’ın güneydoğusunda konumlanmış olan Burgaz, 20. Yy ile birlikte büyük bir gelişme kaydetmiş ve denize kıyısı olmasının avantajını da en iyi şekilde kullanarak turistik anlamda yol kat etmeyi de başarmıştır. Her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan ve bulunduğu coğrafya nedeniyle ilgi çekici bir hal alan Burgaz, liman şehri olması bakımından da ekonomik anlamda büyük bir güç kazanmıştır.

 

Ulusal fuarları, bünyesinde barındırdığı en büyük liman ile birlikte Bulgaristan için önemli ve farklı bir yere sahiptir. İklimi dolayısıyla kış aylarında da turist kabul edebilen şehir, doğal güzellikleri ile de kendine has bir tutum sergiliyor. Şehir Galerisi ve Etnografya Müzesi ve Poros Ormanı, şehrin gezilip görülebilecek özel adreslerinden bazılarıdır. Şehre adım attığınızda rehberler de bu noktaları işaret edecektir.

 

Balkan ülkelerinin zengin mutfağına da ev sahipliği yapan Burgaz, Türk mutfağından da büyük ölçüde etkilenmiş durumdadır. Ethno ve Sorrento bu zengin lezzetleri ve mutfak kültürünü sizinle buluşturan önemli adresler arasında yer alıyor. Şehirde çok hareketli bir gece hayatı söz konusu değil ancak sahip olduğu bar ve gece kulüpleri de ziyaretçileri tatmin edecek seviyede görünüyor. Özellikle yaz aylarında bu mekanların kapanış saati biraz daha geç saatlere sarkıyor.

 

Türk Hava Yolları bu etkileyici şehre seferler düzenliyor ve Bora Jet de yolcularını bu firmaya yönlendirmeye devam ediyor. Bulgaristan’ın diğer önemli şehirlerine de dilerseniz Sunexpress ile seyahat edebilirsiniz. 

Burgaz Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri

Şehir içi ulaşımda çok fazla kullanılan belediye otobüsleri, dönem dönem havalimanında da hizmet veriyor ancak bu araçları her zaman bulmak mümkün olmuyor. Sezon içi hizmet veren araçlar, şehre ulaşımın yanı sıra önemli noktalara da seyahat imkanı sunuyor.

 

Taksi

Eko Taxi firması tarafından sunulan taksi hizmeti oldukça güvenilir. Günün her saati taksi bulabiliyorsunuz ve fiyatların standart olması da yolcuları sevindiren önemli detaylardan bir tanesidir.  Gece tarifesi uygulaması burada da mevcuttur ve fiyat bilgisi almak adına firma ile iletişime geçebilirsiniz. Taksiler ile şehir merkezine ulaşım ise ortalama yarım saatlik süreye karşılık geliyor.

 

Otel Servisleri

Servis hizmeti veren otellerin sayısı ne yazık ki çok fazla değil! Konaklayacağınız otel ile bu bağlamda da görüşmeler yaparak bilgi alabilirsiniz. Müşterisi olmadığınız otel servislerine belli bir ücret ödeyerek binme şansınız var ancak doluluk oranına göre bu durum değişiklik gösterebiliyor.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

Havalimanına bağlı olarak hizmet veren shuttle, şehir içi belediye otobüslerine kıyasla bilet fiyatı olarak bir hayli yüksek ancak hızlı ve konforlu olması da ziyaretçilerin bu alternatifi tercih etmesine neden oluyor. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı için tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir ve farklı bir güzergaha sahip değildir.

 

Araç Kiralama

9’dan fazla araç kiralama firması, kendilerine ait ofislerde sizleri bekliyor olacaktır. Kalabalık ziyaretçi gruplarına uygun geniş iç hacme sahip araçlar da yine firmalar tarafından temin ediliyor. Fiyat bilgisi ve araç bilgisi almak adına firmaların web sitelerini ziyaret edebilir ve hatta bu ziyaretleriniz esnasında rezervasyon işlemlerini de online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder