Hızlı Erişim

Burdur’da havalimanı bulunmamaktadır fakat en yakın Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na ulaşım imkanı sağlandığı için tercih edilmektedir.

En Ucuz Burdur Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Burdur Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Burdur Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Burdur Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Burdur, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir şehridir. Nüfus yaklaşık olarak 270 bindir. Bu nüfusun %70’lik bir kısmı şehirlerde yaşamaktadır. Burdur, 11 ilçe, 13 belediye, 125 mahalle ve 193 köyden oluşmaktadır. Grek Dönemi’nde Psidya olarak bilinen bölgeye Türkler 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ile gelmiştir. Burdur şehri Göller Yöresi adıyla bilinen bölgede yer almakyadır. Burdur toprakları genellikle kireçli ve killidir. Antalya, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar ve Isparta illeri ile komşudur.

Şehirde karasal iklim hakimdir. Kış mevsimi genellikle kar yağışlı ve sert geçerken, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçmektedir. Burdur bulunduğu konum itibariyle tarihte önemli bir yere sahiptir. Ulu Cami ve Tarihi Saat Kulesi gibi şehirde birçok önemli tarihi yapı bulunmaktadır. Ayrıca Ağlasun ilçesinde bulunan ve Helenistik dönemden kalan antik kent Sagalassos turizm açısından şehre büyük katkı sağlamaktadır. Tarihi kütüphane, tiyatro sahnesi gibi eserler bulunan şehirde kazı çalışmaları ve araştırmalar devam etmektedir.

Burdur şehrine ulaşım karayolu ve demiryolu ile mümkündür. En yakın deniz ulaşımı 120 kilometre mesafededir.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Isparta ve Burdur şehirlerinden Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na Türk Hava Yolları acentelerinin ücretli servisleri ile ulaşımınız mümkündür. Bu hizmet sadece Türk Hava Yolları İstanbul uçuşları için geçerlidir. Bunun dışında dilerseniz Isparta şehir merkezinden kalkan ücretli servisler ile de ulaşım sağlamanız mümkündür.

Isparta Halk Otobüsleri ile havalimanına ulaşımınız mümkündür. Iyaş Park Oteli altından kalkan servislere binerek hızlı ve rahat bir şekilde havalimanına seyahat edebilirsiniz. Otobüslerin güncel hareket saatleri ve ücret bilgisi için Isparta Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Taksi

Ticari taksiler aracılığıyla Isparta Havalimanı ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehre yaklaşık 30 kilometre mesafede olan havalimanına ortalama 45 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanmaktadır. Bu süre trafik yoğunluğu ve hava şartlarına bağlı olarak değişebilir. Ortalama 60-70 TL arası tutan taksi ücretlendirmesi standart taksi tarifeleri üzerinden belirlenmektedir. Taksimetre açılış ücretleri üzerine kilometre cinsinden değerlendirilerek ücretlendirme yapılmaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Havalimanına özel aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Aracınız için özel park alanı bulunmaktadır. Ücret ve süre bilgisi için havalimanı otoparkında bulunan tabloyu inceleyebilirsiniz ya da dilerseniz havalimanı otopark yetkililerinden bilgi alabilirsiniz.

Araç kiralama ve tur şirketlerinin sağladığı servis imkanlarından faydalanarak da Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralama konusunda marka ve model seçenekleri ile bütçenize uygun aracı kiralayarak hizmet alabilirsiniz. Tur şirketlerinden bilet alırken servis imkanları olup olmadığını yetkililer ile görüşerek ya da danışma hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder