Hızlı Erişim

En Ucuz Bükreş Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bükreş Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bükreş Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bükreş Hakkında Genel Bilgiler

Endüstri, kültür ve ekonomi merkezi olarak ülke için önemli bir yer edinmeyi başaran Bükreş, aynı zamanda Romanya’nın Başkenti ve en büyük şehridir. Sosyal hayatın en güçlü olduğu şehirlerden bir tanesidir ve eğitime, mimariye, teknolojiye verdiği önemi sokağa çıktığınızda net bir şekilde fark edeceksiniz. Gelişmişlik seviyesi en yüksek şehirler arasında yer alan Bükreş, etkinlik ve sosyal imkanlar konusunda da bir adım öne çıkıyor.

 

Şehir, Doğu’nun Paris’i olarak nitelendiriliyor eve bu sıfat da gelişmişliğin en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Çok sayıda medeniyet tarafından yerleşke olarak kabul edilen Bükreş, hali hazırda bu izleri de taşımaktadır. İbadethaneleri, müzeleri, sanat galerileri ve kültür merkezleri ile göz alıcı bir güzelliğe sahip olan Bükreş, restorasyon konusunda da oldukça başarılı ve birçok tarihi binanın da bu çalışmalara maruz kaldığını görmek mümkündür.

 

Türk, Macar ve Yunan mutfağını harmanlayan ve kendine has bir lezzet kültürü yaratan Bükreş, Romanya mutfağını da yine en iyi şekilde ziyaretçileri ile buluşturmaya devam ediyor. Geleneksel lezzetleri sizinle buluşturan çok sayıda restoran ve kafeye de şehir merkezinde ulaşmanız mümkündür.

 

Yine merkezde yer alan gece kulüpleri ve barlar, tek bir sokakta sıralanmış olmanın yanı sıra şehrin farklı bölgelerine de dağılmış durumda. Barlar sokağı kültürünü en iyi bu şehirde görebiliyorsunuz ve erken saatlerde başlayan eğlence yine sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor ve canlı müzik kültürünün de yerleşmiş olduğunu belirtmek gerekiyor.

 

Şehir her anlamda gelişmiş durumda ve şehir içi ulaşım da bunun en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı da oldukça kolaydır ve her iki limandan da şehre kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

 

Henri Coanda(Eski Adıyla Otopeni) Havalimanı Ulaşım bilgileri

Otobüs

780 ve 783 numaralı, havalimanından hareket eden otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Biletlerinizi araçlara binmeden önce almanız gerekiyor. 50 dakika gibi ortalama bir sürede şehir merkezine ulaşıyorsunuz ve araçlar da oldukça konforludur. Otobüs için ödeyeceğiniz ücret ise 3.5 Rom olarak belirlenmiştir.

 

Tren

Shuttle kullanarak tren istasyonuna ulaşabiliyor ve Henri Coanda Express ile şehir merkezine yaklaşık olarak 30 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Tren için ödeyeceğiniz ücret ise 6 Rom’dur. Bunun yanı sıra güzergah üzerinde yer alan önemli merkez noktalara da yine ren ile seyahat etmeniz mümkündür.

 

Taksi

Havalimanında yasal olarak hizmet veren taksiler mevcuttur ve bunun yanı sıra korsan taksiler de hizmet vermektedir ancak korsan taksilerde taksimetre uygulaması olmadığı için yüksek rakamlara da hazırlıklı olmanız gerekiyor. Lisanslı taksileri tercih etmeniz sizlerin lehine olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

Tren istasyonuna ulaşımı sağlayan özel servisler mevcuttur ve bunun için ekstra ücret ödemenize gerek yoktur. Tren bileti için ödeyeceğiniz rakam ile birlikte zaten servis ücretini de ödemiş oluyorsunuz.

 

Araç Kiralama

Havalimanı gelen yolcu bölümünde araç kiralama firmaların ait tabelalar ve stantlar mevcuttur. İlgili personel ile iletişime geçerek yardım alabilir ve araç kiralayabilirsiniz.

 

 

Baneasa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından harekete eden çok sayıda otobüs mevcut ve otobüs duraklarını işaret eden tabelalar da yine havalimanında mevcut. Sefer saatleri ve bilet fiyatları hakkında ne yazık ki net bir bilgi yer almıyor ve havalimanına adım attığınızda ilgili personelden konu ile ilgili yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Şehir merkezine ulaşımın yanı sıra güzergah doğrultusunda şehrin önemli noktalarına da otobüsler ile ulaşım mevcuttur.

 

Tramvay

Havalimanına yakın olan tramvay duraklarına giderek ekspres ve normal hat tramvayları tercih edebilirsiniz. Ekspres tramvay için ödeyeceğiniz ücret biraz daha fazla ancak şehir merkezine kısa sürede ulaşmak istiyorsanız tercihiniz bu yönde olmalıdır.

 

Troleybüs

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz alternatiflerden bir tanesi de troleybüstür. Konforlu ve keyifli bir yolculuğun yanı sıra şehrin önemli noktalarına ulaşım da yine bu araçlar ile mümkün hale geliyor.

 

Taksi

Havalimanında lisanslı olarak hizmet veren taksi firmaları mevcut ve bunların yanı sıra korsan taksiler de mevcut ancak ödeyeceğiniz ücret lisanslı taksilere göre çok daha fazla oluyor ve taksimetre de kullanmadıkları biliniyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralayabileceğiniz çok sayıda firma sizleri bekliyor olacaktır. Tabelaları takip ederek araç kiralama firmalarına ait stantlara ve görevli personele ulaşmak da mümkündür. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder