Hızlı Erişim

En Ucuz Budapeşte Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Budapeşte Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Budapeşte Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Budapeşte Hakkında Genel Bilgiler

Ticaret ve endüstri şehri olmasının yanı sıra modern mimarisi ile de göz alıcı bir güzelliğe sahip olan Budapeşte, aynı zamanda Macaristan’ın da Başkenti’dir. Tarih boyunca birçok medeniyet tarafından işgal edilen ve işgalin izlerini hali hazırda bünyesinde barındıran Budapeşte, Macaristan’ın en büyük şehri olmakla birlikte aynı zamanda en fazla ziyaretçi kabul eden şehri olarak da ayrı bir öneme sahiptir.

 

Kahramanlar Meydanı, Buda Kalesi ve Parlamento Binası ile birlikte görsel anlamda da sizleri tatmin edecek olan şehir, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de fark yaratmayı başarıyor. Ülkenin en gelişmiş şehri olan Budapeşte, ekonomik anlamda da güçlü bir bütçeye sahiptir ve bu anlamda gelişmişlik konusunda da bir adım öne çıkıyor.

 

Osmanlı dönemine ait birçok eseri de bünyesinde barındıran Budapeşte, farklı medeniyetlerin kültürlerini de en iyi şekilde harmanlayarak günümüze kadar taşımayı başarmıştır. Kendine has bir mutfak kültürüne sahip olan şehir, yemeklerinin büyük bir kısmında domuz etini tercih ediyor bu yüzden şehri ziyaret eden Müslümanlar için yemek konusu bir hayli sıkıntılı bir hal alabiliyor.

 

Tuna Nehri etrafında güzel bir yürüyüş sonrası gece hayatına da adım atabilir ve şehirdeki barları dolaşabilirsiniz. Akşam saatlerinde başlayan eğlence, sabahın ilk ışıklarına kadar hız kesmeden devam ediyor. Canlı müzik kültürü muazzam bir seviyeye ulaşmış durumda ve birçok mekan canlı müzik yapmaktadır. Şehirde alkol fiyatlarının çok ucuz olması da tüketimi bir hayli arttırıyor.

 

Şehir içi ulaşım da gelişmiş durumda ve bunu havalimanı şehir merkezi ulaşımı ile birlikte daha net bir şekilde fark ediyorsunuz. 

Budapeşte Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Havalimanının hemen çıkışında yer alan otobüs durakları ulaşım için sizlere yardımcı olacaktır. 200E numarasına sahip otobüsü kullanarak şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Metronun başlangıç noktasına da ulaşımı sağlayan bu otobüs ile dilerseniz aktarma yapabilir ve hemen sonrasında metroyu da kullanabilirsiniz. Bilet için ödeyeceğiniz ücret ise 350 Huf olarak belirlenmiştir.

Otobüsü gece kullanacaksanız saat 1 ile 4 arası hizmet veren 900 numaralı otobüse binebilir ve South Pes garajına ulaşabilirsiniz. Yine buradan aktarma ile şehrin önemli noktalarına ve merkeze ulaşmak da mümkündür.

 

Tren

Havalimanına en yakın durak Ferihegy durağı ve bu durağı kullanarak trene binebilirsiniz. Şehir merkezine ulaşım ortalama yarım saat kadar sürüyor ancak bilet fiyatları konusunda net bir bilgi yer almıyor. Gün içerisinde 100’den fazla trenin kalktığı söyleniyor ve şehir merkezinin yanı sıra yine şehrin önemli noktalarına da bu istasyondan seferler düzenleniyor. Budapeşte havalimanının resmi sitesinde de bu ulaşım türü hakkında detaylı bilgi yer almaktadır.

 

Taksi

Havalimanında yer alan duraklardan dilerseniz taksileri de kullanabilirsiniz. Şehir merkezine daha kısa sürede erişim sağlayabileceğiniz alternatiflerden bir tanesidir ve ödeyeceğiniz ortalama ücret de 20 ila 30 Euro olarak karşınıza çıkıyor.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

Havalimanına ait özel servisler mevcut ve yine servis firmasına ait resmi site üzerinden hem sefer saatlerine hem de ödeyeceğiniz rakamlara detaylı bir şekilde göz atmanız da mümkündür.

 

Araç Kiralama

Havalimanında ok sayıda araç kiralama firması mevcut ve her birine ait stantlar ile birlikte görevli personel de yer alıyor. İletişime geçerek araçlarınızı kiralayabilir ya da online rezervasyonu tercih ederek seyahat öncesi de araçlarınızı kiralayabilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder