En Ucuz Brno Varışlı Uçak Biletleri

 • Lufthansa
  İstanbul - Brno
  20.03.2018
  1571 TL
 • THY
  Adana - Brno
  16.03.2018
  4958 TL
 • THY
  İstanbul - Brno
  20.04.2018
  7023 TL
 • THY
  İstanbul - Brno
  20.04.2018
  7036 TL
 • THY
  İstanbul - Brno
  2.03.2018
  7040 TL
 • THY
  İstanbul - Brno
  28.02.2018
  7211 TL
 • THY
  İstanbul - Brno
  28.02.2018
  7224 TL
 • Air Namibia
  İstanbul - Brno
  13.03.2018
  9786 TL

En Ucuz Brno Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Lufthansa
  Brno - İstanbul
  14.03.2018
  1222 TL
 • Lufthansa
  Brno - Adana
  13.03.2018
  5887 TL

Brno Hakkında Genel Bilgiler

Çek Cumhuriyeti’nin en büyü ikinci şehri olan Brno, nüfus ve yüzölçümü bakımından bu unvanı almayı hak etmiştir. Moravia Devleti’ne de Başkentlik yapan Brno, gelişmişlik bakımından çevre bölgelere göre bir adım öndedir. Güçlü bir mimarinin yanı sıra mimari anlamında zayıf yapıların da bir arada bulunuyor olması şehri görsel olarak daha farklı bir karaktere sahip hale getiriyor.

 

Reduta, Orta Avrupa2nın en büyük tiyatrosu da yine bu şehirde bulunuyor. Kültürel miraslara büyük önem veren şehir, restorasyon çalışmaları ile bu miras ögelerini gelecek nesillere aktarabilmek adına da önemli çalışmalara imza atıyor. Kültürel etkinlikler, festivaller ve eğlenceye şehirde çok fazla önem veriliyor ve yılın büyük bir kısmı da festivaller ile daha coşkulu hale getiriliyor. Şubat-Nisan Aylarında düzenlenen Jazz Festivali de şehrin en önemli etkinlikleri arasında yer alıyor. Bu etkinlik yalnızca yerel halkın değil, dünyanın dört bir yanından kalabalık insan topluluklarının da ilgisini fazlasıyla çekmeyi başarıyor.

 

Ülkede yerel bira üretiminin yapılıyor olması bira fiyatlarının da çok daha ucuz olmasını sağlıyor. Öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı şehir, biranın ucuz olması ve eğlence mekanlarının çok fazla olması nedeniyle etkileyici bir gece hayatını da beraberinde getiriyor. Tüm bu detaylar, ziyaretçilerin de akın etmesi ile birlikte eğlence kültürünü oluşturuyor ve şehirde gece kulüpleri ile birlikte bar sayısı da her geçen gün artıyor.

 

Brno’da ulaşım oldukça kolay ve havalimanından şehir merkezine seyahat etmek isteyen kimseler de aşağıdaki alternatifleri tercih edebiliyor. 

Brno Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

76 numaralı otobüs, gündüz seferleri düzenleyen otobüstür ve gün içerisinde havalimanı şehir merkezi ulaşımını sağlamaktadır. 20 dakikada bir yeni sefer düzenleyen otobüslerin yanı sıra gece seferi düzenleyen otobüsler de mevcuttur.

89 numaralı otobüsler gece seferleri için hizmet veren otobüslerdir ve yine şehir merkezi ulaşımı için hizmet vermektedir. Biletlerinizi havalimanında bulunan bilet makinelerinden alabiliyorsunuz ya da şoförlere nakit ödeme yaparak alabiliyorsunuz. Otobüslere bindikten sonra biletlerinizi okutmanız gerekiyor ve bunu yapmadığınız tespit edildiği takdirde ceza alabilirsiniz.

 

Taksi

Geliş terminali çıkışında sizleri çok sayıda taksi bekliyor olacaktır. Taksiler günün her saati hizmet veriyor ve yolculuk sonrası nakit ödeme yapabileceğiniz gibi kredi kartlarınız ile de ödeme yapabiliyorsunuz. Konforlu olmalarının yanı sıra bagaj için ekstra ücret talep etmiyor olmaları da bu araçları daha tercih edilebilir hale getiriyor. Şehir merkezi ya da farklı bölgeler için seyahat öncesi fiyatlar konusunda da ortalama olarak bilgi alabilir ve buna göre hareket edebilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Terminal binasında çok sayıda araç kiralama ofisi bulunuyor ve bu ofisleri ziyaret ederek sizler de taleplerinizi iletebilirsiniz. Popüler firmaların büyük bir kısmı gün boyu araç kiralama hizmeti sunuyor ancak dilerseniz firmalara ait web sitelerini ziyaret ederek de bilgi alabilirsiniz. Aile araçları ile birlikte kalabalık gruplar için geniş iç hacme sahip araçlar da mevcuttur. Ek olarak şoförlü araç kiralama hizmeti sunan firmalar da var ve bu sayede şehir seyahatlerinizi profesyonel bir rehber eşliğinde de daha kusursuz hale getirebiliyorsunuz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder