Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi British Airways Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı British Airways Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

British Airways Hakkında Genel Bilgiler

Birleşik Krallığın ulusal hava yolu firması olan British Airways, aynı zamanda birleşik Krallığın en büyük hava yolu firması olma unvanına da sahiptir. Bu anlamda gelişmiş ve daha profesyonel bir kimlik ile karşımıza çıkan firma, ülkede hizmet veren diğer firmalar ile kıyaslandığında yolcu kapasitesi olarak da ikinci sırada yer alıyor. Her geçen gün daha fazla insana hitap etmeyi başaran ve konforlu bir seyahat vaad eden firma, beklentilerinize yanıt verecek adreslerden bir tanesidir. 170 farklı noktaya seferler düzenleyen ve düşük maliyetli firmalar arasında yer alan British Airways, konforun yanı sıra uçak içi servis hizmeti ile de beklentileri karşılamayı başarıyor.

 

Check-in

Uçuş saatinden 1 gün önce açılan sistemi kullanarak sizler de online check-in işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Online işlemler ile birlikte koltuk rezervasyonu ve bagaj hakkı talebinde de bulunabiliyorsunuz. Havalimanında bu tür işlemleri yapamıyorsunuz ancak check-in için kontuarlar bulunuyor ve bu hizmeti alabilirsiniz. Online check-in işlemlerinden sonra biniş kartınızı da bastırmanız gerekiyor çünkü bu kartlar hareket öncesi sizlere lazım olacaktır.

Havalimanındaki kontuarları kullanmak için hareket saatinden 2 saat kadar önce limanda olmanız sizlerin lehine olacaktır. Kontuarlarda uzun kuyruklar oluştuğu için erken gitmeniz öneriliyor. Koltuk seçimini havalimanında yapmak istediğinizde ödeyeceğiniz rakam çok daha fazla oluyor bu yüzden online işlemlerin rakamsal olarak da avantajlı olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Bagaj Hakkı

Güzergaha bağlı olarak farklılıklar gösteren bagaj hakkı için çağrı merkezi çalışanlarından ya da dilerseniz firma kurumsal web sitesinden bilgi alabilirsiniz. Güvenlik nedeniyle getirilen sınırlamalar, yolcu kapasitesi ve uçağın durumuna bağlı olarak da anlık değişiklik gösterebiliyor bu yüzden güncel bilgi için kurumsal web sitesi çok daha sağlıklı bir kaynak olacaktır.

 

Koltuk Seçimi

Rahat bir yolculuk için sizler de ekstra ödeme yaparak özel koltukları rezerve edebilirsiniz. Bu koltukların ücretleri standart koltuklara göre çok daha fazla ve bunun nedeni ise ayak uzatma mesafensin daha geniş olmasıdır. Acil çıkış noktasına yakın olan kapılar hamile ve çocuklu kadınlara rezerve edilmiyor çünkü olumsuz bir durumda acil çıkış kapıları kullanılacaktır ve bu yüzden hareket kısıtlaması olmayan kimselere rezerve edilmesi de gayet normal bir durumdur.

 

İkram

İç uçuşlarda aperatif olarak adlandırılan gıdaların sunumu ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Dış uçuşlarda ise ekonomi sınıfına özel kahvaltı menüsü mevcuttur ve kahvaltı sonrası atıştırmalık adı altında servisler de gerçekleştiriliyor. Kıtalararası uçuşlarda menü ve servis hizmeti çok daha zengin ve çok daha geniştir. Mutfağı detaylı bir şekilde incelemek adına firmaya ait olan web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Özel seçimlerinizi yine online olarak yapabiliyorsunuz ve seyahat öncesi siparişlerinizi de geçmeniz gerekiyor. Geniş bir kitleye hitap eden bir firma olduğu için farklı dini inançlara sahip kimseler için de özel menüler hazırlayan bir firmadır. British Airways, sağlık sorunu olanlar için ya da hamileler için de mutfağını genişletmiş durumda. Bu taleplerinizi iletmek için uçuştan en az 1 gün kadar önce yetkili personeli bilgilendirmeniz gerekiyor. Uçak içerisinde ödeme yapıp yapamayacağınız ile ilgili detaylı bir bilgi ne yazık ki yer almıyor ancak yine çağrı merkezi ekiplerine ulaşarak konu ile ilgili bilgi alma fırsatına da sahipsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder